Ексклюзив

Вища проба: що відбувається на ринку дорогоцінних металів в жовтні-2020

13 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Ціни на золото протягом місяця торгувалися в досить вузькому діапазоні. Це більшою мірою відбувається на тлі другої хвилі пандемії, падіння світової економіки і збільшення попиту інвесторів на більш «стабільну валюту». Самим відчутним зростанням в ціні за місяць відзначився паладій, а решта дорогоцінні метали показували абсолютно протилежну тенденцію.

Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в жовтні, а також дізнався, що про це думають експерти.

Золото

В кінці місяця, 28 жовтня, ціни на золото на нью-йоркській біржі COMEX станом на 12:00 становить $1896,05 за унцію. Щодо аналогічного періоду минулого місяця ціна золота виросла на $35,24 (+1,89%). 28 вересня флагман серед дорогоцінних металів торгувався по $1860,81 за унцію.

На вартість золота зараз сильно впливають зміцнення долара на світових ринках, удар другої хвилі коронавируса і негативні настрої на американському фондовому ринку.

На тлі другої хвилі коронавируса зростання числа заражень затьмарює настрій інвесторів, які поки охолодили свій інтерес до ризикованих активів. Вони чекають визначеність, щоб зробити нові ставки. Однак в цілому ринки налаштовані оптимістично щодо подальших перспектив, так як всі очікують продовження програми фінансової допомоги.

Серебро

Срібло також безболісно реагує на поточну кон’юнктуру на фондовому ринку і боротьбу з вірусом. Але в цьому випадку все не так просто. У пік підвищення вартості (12 жовтня) за одну унцію срібла на біржі COMEX просили $25,64.

В цілому динаміка по сріблу рухається до подальшого підвищення вартості, незважаючи на великі вкладення інвесторів в більш безпечні інструменти, як золото і держоблігації найбільших країн з більш-менш стійкою економікою, раніше.

Станом на 28 жовтня в 10:00 за київським часом за унцію срібла на біржі COMEX просять $24,26.

Платина

Як і інші дорогоцінні метали, платина з початку року продовжує стабільно додавати в ціні.

Якщо 29 вересня на біржі NYMEX за станом на 12:00 за унцію платини просили $863,19, то сьогодні – $877,50.

Палладій

Вартість паладію 28 жовтня о 10:00 становить $ 2327,40 за унцію. По відношенню до минулого місяця ціна показала найбільший ривок з усіх дорогоцінних металів, на $87,55 (+3,91%). В кінці вересня унція паладію торгувалася за $2239,85.

Иван Компан

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club:

Всі дорогоцінні метали, включаючи золото, сріблу і платину, протягом місяця торгувалися в досить вузькому діапазоні, реагуючи, в основному, на повідомлення про хід переговорів між республіканцями і демократами щодо виділення нової фінансової допомоги для боротьби з економічними наслідками коронавируса.

На жаль, поки переговори не увінчалися успіхом, і шанси, що це станеться до виборів, тануть на очах.

У короткостроковій перспективі, рішення про новий пакет допомоги – це головний каталізатор, який може вплинути на ринки дорогоцінних металів.

Якщо рішення не буде до виборів в США, 3 листопада, тоді доведеться чекати до інавгурації, і, швидше за все, це негативно позначиться на динаміці цін.

Олександр Соколов, генеральний директор Pro-Consulting:

Динаміка цін в жовтні була нестабільною: на початку місяця були коливання біля позначки 1920$ за унцію, до 7.10 впала до 1890$, далі виросла до 1930$ 12.10, після чого опустилася до 1895$ на наступний день. Весь подальший тиждень спостерігалося зростання цін – до 21.10, коли ціна повернулася до позначки 1930$. Після цього почалося зниження цін; мінімальна ціна склала 1870$ за унцію – 29 жовтня.

На даний момент більшу роль у формуванні цін на дорогоцінні метали мають майбутні президентські вибори в США, це викликає значні коливання так само і на валютному ринку.

Через присутню на даний момент і майбутньої в найближчому майбутньому нестабільності цін на дорогоцінні метали, інвестувати в них поки не є оптимальною стратегією, однак вже після виборів в Америці такий варіант інвестування виглядає більш прийнятним. Крім цього, головним фактором впливу цін на дорогоцінні метали як і раніше залишається пандемія COVID-19. Кількість хворих продовжує стрімко зростати практично у всіх країнах-лідерах світової економіки. Очікування за темпами відновлення національних економік зазнали краху, що позначилося на активності на ринку дорогоцінних металів.

Єдиний соціальний внесок також позначаються на ціні на дорогоцінні метали.

Найбільший вплив на ринок зараз має епідеміологічна ситуація в світі. З приходом похолодань ця ситуація тільки погіршиться, що може вести до знецінення долара і подорожчання золота, але на даному етапі прогнозувати якийсь стабільний розвиток ринку проблематично, – до 29.10 спостерігалося зниження ціни, після чого почалося зростання.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Ціни на золото не змінилися, залишившись на рівні в 1890 доларів за унцію. Срібло показує схожу динаміку і торгується на тих же позиціях утримуючи позначку в 23.50 доларів за унцію. Ціни на платину впали на 40 доларів до 860 доларів за унцію.

Основним драйвером цього місяця виступали вибори в США і новий пакет стимулювання економіки. Багато ризики пішли на другий план, а з ними і попит на дорогоцінні ментолом.

Темпи зростання виробництва у світовій економіці після відновлення уповільнюються.

Розгорається з новою силою поширення корони в Європі, дуже ймовірно, що багатьом країнам доведеться вводити локдаун. Реалізація цього сценарію збільшить ризики у світовій економіці, що може привести до падіння ринків і як наслідок збільшення попиту і ціни на захисні активи вже в листопаді.

Залишіть коментар

Коментарі