Ексклюзив

Вища проба: що відбувається на ринку дорогоцінних металів в травні-2020

30 Листопада 2020
3
admin Читать на русском
 1. Золото
 2. Срібло
 3. Платина
 4. Палладий
 5. Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club
 6. Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

Ціни на золото в черговий раз злетіли до небес. Це більшою мірою відбувається на тлі досить тривалої пандемії, падіння світової економіки і збільшення попиту інвесторів на більш «стабільну валюту». Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в квітні, а також дізнався, що про це думають експерти

Золото

В середині місяця, 18 травня, ціни на золото перевищили восьмирічний максимум на тлі активної коронакризи. У грошовому вираженні збільшення ціни виявилося найбільшим за всю історію спостережень.

Ціна золота 29 травня на нью-йоркській біржі COMEX станом на 12:00 становить $1725,15 за унцію. Щодо аналогічного періоду минулого місяця ціна золота виросла всього на $6,37 (+ 0,37%). 29 квітня флагман серед дорогоцінних металів торгувався по $1718,78 за унцію.

На вартість золота зараз сильно впливають величезні фінансові та монетарні стимули, до яких вдаються політики всіх країн, для зміцнення економіки в максимально швидкі терміни, після коронавірусу.

На тлі “виходу” багатьох країн з карантину, інвестори перестали вкладати гроші в золото, щоб захистити вартість своїх капіталів, а кинулися в покупку більш ризикових активів. Це істотно вдарило по вартості золота в сторону зменшення вартості.

График 1

У той час, як вся світова економіка поступово відновлюється, можна очікувати, скоріше, що в найближчому майбутньому не буде будь-яких істотних змін цін на золото. Можливо навіть незначне зростання вартості.

Проте котирування золота можуть досягти історичного максимуму лише в разі, якщо ситуація вийде з-під контролю, і очікувана коротка, але нетривала, рецесія світової економіки переросте в більш тривалу депресію.

Крім того, Джо Фостер, керуючий менеджер і аналітик ринку золота інвестиційної компанії VanEck, впевнений у продовженні цінового ралі на ринку дорогоцінних металів. Він прогнозує зростання жовтого дорогоцінного металу до 2000$ за унцію і вище.

Срібло

Срібло також болісно реагує на поточну кон’юнктуру на фондовому ринку і боротьбу з вірусом. Але в цьому випадку все не так просто. У пік підвищення вартості (20 травня) за одну унцію срібла на біржі COMEX просили $18,11.

В цілому динаміка по сріблу рухається до подальшого підвищення вартості, незважаючи на великі вкладення інвесторів в більш безпечні інструменти, як золото і держоблігації найбільших країн з більш-менш стійкою економікою, раніше.

Станом на 29 травня о 12:00 за київським часом за унцію срібла на біржі COMEX просять $18,07.

График 2

Платина

Як і інші дорогоцінні метали, платина з початку року продовжує стабільно додавати в ціні. Незважаючи на зниження вартості металу після великого і різкого зростання 20 травня.

Якщо 29 квітня на біржі NYMEX за станом на 12:00 за унцію платини просили $805,38, то сьогодні – $871.

График 3

Палладий

Вартість паладію 29 травня о 12:00 становить $1933,20 за унцію. По відношенню до минулого місяця ціна зросла лише на $6,75 (+ 0,35%). В кінці квітня унція паладію торгувалася за $1926,45.

График 4
Іван Компан

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club:

Золото так і не змогло вирватися з торгового діапазону. У міру відкриття економіки і зміцнення райдужних надій на швидке відновлення, інвестори відновили апетит до ризикових активів і трохи охололи до золота.

А ось платина і срібло, знову ж на тлі очікувань, що все прийде в норму дуже швидко, кинулися наздоганяти золото і виросли в ціні.

Основні фактори, що впливають на ситуацію – темпи відновлення економіки, успіхи в винайденні вакцини і торгова війна США з Китаєм.

Якщо останній фактор виявиться домінуючим, то інтерес до золота знову підвищиться.

Якщо ж переможуть два перших, то, швидше за все, ціна на золото буде знижуватися.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За минулий місяць ціни на золото незначно додали в ціні і виросли на 30 доларів, в процентному вираженні ця цифра близька до 0. Срібло за цей період зросло в ціні на 2,4 долара, що в процентному вираженні становить понад 16%. Ціни на платину виросли на 6% за підсумками травня, паладій показує нульову динаміку.

Золото уповільнює темпи свого зростання, багато інвесторів виходячи скорочують свої позиції по ньому, побоюючись повторення ситуації 2011 року, коли після стабілізації економіки багато захисних активів просіли в ціні.

У той же час, срібло і платина використовуються в промисловості і за рахунок відновлення якої і ростуть ціни на ці активи.

В рамках наступного місяця на тлі запуску виробництва в багатьох економіках світу попит на промислові метали: платину, паладій і щонайменше срібло буде відновлюватися, що дозволить зміцнитися цінам на них.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Alex SH
  29.05.2020

  Странный аналитик у Альпари. Если по серебру он прав, то по золоту 30$ это 1.8%, что далеко не близко 0.

 2. Elena Kovtunenko
  29.05.2020

  Не вводьте людей в оману. Теза, що золото дорожає завжди, не вірна. Влітку 2011 року воно вже коштувало 1925 доларів за унцію, потім упало майже до 1000. 8 років воно торгувалося різнонаправлено, але зараз не найвища ціна. Зараз купувати золото вже пізно. Нормальні інвестори вже фіксують прибуток і на відновлені економіки знову переходять в акції.

  • Alex SH
   29.05.2020

   Так, Ви праві, купувати треба було рік тому, а ще краще два. Але ж хто знав, що воно ще більше не просяде. Та й взагалі золото то скоріше забавка, аніж інвестиціі. Як на мене йому краще бути у вигляді ланцюга на шиї, аніж у вигляді грошей.