Ексклюзив

Вища проба: що відбувається на ринку дорогоцінних металів в липні-2020

30 Листопада 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Ціни на золото в черговий раз злетіли до небес. Це більшою мірою відбувається на тлі досить тривалої пандемії, падіння світової економіки і збільшення попиту інвесторів на більш «стабільну валюту». Найбільшим зростанням в ціні виявився паладій, але й інші дорогоцінні метали не відставали в цій “тенденції”. Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в липні, а також дізнався, що про це думають експерти.

Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в липні, а також дізнався, що про це думають експерти.

Золото

В кінці місяця, 28 липня, ціни на золото перевищили восьмирічний максимум на тлі нульових відсоткових ставок, трильйонів надрукованих грошей і слабкого долара. У грошовому вираженні збільшення ціни виявилося найбільшим за всю історію спостережень.

Ціна золота 29 липня на нью-йоркській біржі COMEX за станом на 10:00 становить $1957,20 за унцію. Щодо аналогічного періоду минулого місяця ціна золота виросла на рекордні $173.92,37 (+ 9,75%). 29 червня флагман серед дорогоцінних металів торгувався по $1783,28 за унцію.

На вартість золота зараз сильно впливають величезні фінансові та монетарні стимули, до яких вдаються політики всіх країн, для зміцнення економіки в максимально швидкі терміни, після коронавірусу.

Також причиною зростання золота стали побоювання інвесторів через глобальну коронакризу, зниження долара, і черговий виток торгівельної війни між США і Китаєм.

Проте котирування золота можуть досягти історичного максимуму лише в разі, якщо ситуація вийде з-під контролю, і очікувана коротка, але нетривала, рецесія світової економіки переросте в більш тривалу депресію.

Срібло

Срібло також болісно реагує на поточну кон’юнктуру на фондовому ринку і боротьбу з вірусом. Але в цьому випадку все не так просто. У пік підвищення вартості (28 липня) за одну унцію срібла на біржі COMEX просили $26,09.

В цілому динаміка по сріблу рухається до подальшого підвищення вартості, незважаючи на великі вкладення інвесторів в більш безпечні інструменти, як золото і держоблігації найбільших країн з більш-менш стійкою економікою, раніше.

Станом на 29 липня о 10:00 за київським часом за унцію срібла на біржі COMEX просять $24,45.

Платина

Як і інші дорогоцінні метали, платина з початку року продовжує стабільно додавати в ціні. Незважаючи на зниження вартості металу після великого і різкого зростання 28 липня.

Якщо 29 червня на біржі NYMEX за станом на 11:00 за унцію платини просили $818,35, то сьогодні – $977.

Паладій

Вартість паладію 29 липня о 10:00 становить $2351,15 за унцію. По відношенню до минулого місяця ціна показала найбільший ривок з усіх дорогоцінних металів, на $469,25 (+ 24,94%). В кінці квітня унція паладію торгувалася за $1881,90.

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club:

У липні метали продемонстрували фантастичну динаміку, підкоряючи нові висоти, що цілком закономірно на тлі нульових відсоткових ставок, трильйонів надрукованих грошей і слабкого долара. Золото пробило важливий рівень у $1,800 за унцію і наближається до двох тисяч.

Срібло і платина скорочували розрив, але героєм місяця стало все ж срібло, яке виросло на більш, ніж 20%.

У найближчий місяць дорогоцінні метали, швидше за все, продовжать рости, чому посприяє Конгрес США, який планує прийняти новий пакет допомоги, мінімум в $1 трильйон, а також той факт, що жоден з центробанків розвинених країн не планує посилювати монетарну політику.

Долар, ймовірно, продовжить слабшати і далі щодо інших валют, що, в свою чергу, теж допоможе зростанню цін на дорогоцінні метали.

Олександр Соколов, генеральний директор Pro-Consulting:

Протягом місяця ціни на дорогоцінні метали показували стабільне зростання. У підсумку, золото стало дорожче на 14,7% в гривні і на 5,3% в доларовому еквіваленті, а 31 липня побила історичний рекорд у 2 тис. дол. за тройську унцію, срібло на 35,8% і 30,8% відповідно. Паладій і платина також виросли в ціні, але тут пік припав на 28 червня, а після цього ціна трохи знизилася. Місячний приріст ціни паладію в гривні – 16,1%, в доларі – 8,3%, а платини – 8,9% і 11,9% відповідно.

Як і раніше, головний фактор – пандемія COVID- 19. Кількість хворих зростає швидкими кроками у всьому світі. Це в свою чергу позначається на економіках країн. Вже зараз говорять про більше зниження ВВП в 2021 р. ніж очікувалося раніше. Особливо наголошується, що в деяких країнах Європи і СНД, які є основними торговельними партнерами України, падіння може бути суттєвим. Тоді як для багатьох інвесторів дорогоцінні метали одним з основних «безпечних для вкладів» активів. Другий фактор, який мав вплив на ринок – це зниження вартості долара на валютному ринку в результаті проблем, які відчуває економіка США в зв’язку з пандемією.

У серпні ціни на дорогоцінні метали продовжать рости, але більш повільно, в межах 3% за підсумком місяця.

Перш за все, цьому сприятиме стабільний попит з боку інвесторів, для яких дорогоцінні метали залишаються найстабільнішим активом. З іншого боку, зростання цін на світовому ринку, в слідстві лібералізації фінансової політики центральними банками в багатьох країнах.

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

Стійкий тренд зростання ціни на золото триває майже два роки, з серпня 2018 року, від рівня $1160 за тройську унцію. У понеділок, 27 липня, ціна перевищила попередній рекорд в $1920 році, який був встановлений в серпні 2011 року. У вівторок, 28 липня, вранці ціна золота встановила новий історичний рекорд на позначці $1980 після чого, в другій половині дня скорегувалася до $1935. Причиною зростання золота стали побоювання інвесторів через глобальну коронакризу, зниження долара, а також черговий виток торгівельної війни між США і Китаєм.

Крім того, на тлі нульових (а то і негативних) ставок різко знизилася прибутковість держоблігацій провідних держав та інструментів грошового ринку. На цьому тлі золото, яке не приносить доходу, стало виглядати більш привабливим.

Вже найближчим часом золото може взяти планку $2000.

Однак в будь-який момент часу зростання довіри до долара або підвищення прибутковості держоблігацій можуть проколоти «бульбашку», який надувся в доларі.

Зростання срібла виглядає скромніше, воно триває з березня від рівня $12 за тройську унцію. У вівторок ціна перевищила $26, після чого повернулася нижче $24. Інтенсивне зростання срібла останніх днів пов’язане з аналогічним зростанням золота. Однак, на відміну від золота, срібло далеко від історичних максимумів. У 2011 році його ціна досягала майже $50 за унцію.

Залишіть коментар

Коментарі