Ексклюзив

Вища проба: що відбувається на ринку дорогоцінних металів в квітні-2020

1 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Ціни на золото в черговий раз злетіли до небес. Це більшою мірою відбувається на тлі досить тривалої пандемії, падіння світової економіки і збільшення попиту інвесторів на більш «стабільну валюту». Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в квітні, а також дізнався, що про це думають експерти.

Золото

В середині місяця, 14 квітня, ціни на золото перевищили восьмирічний максимум на тлі активності коронакризи. У грошовому вираженні збільшення ціни виявилося найбільшим за всю історію спостережень.

Ціна золота 30 квітня на нью-йоркській біржі COMEX станом на 12:00 становить $1730,55 за унцію. Щодо аналогічного періоду минулого місяця ціна золота виросла на $83,6 (+5,08%). 30 березня флагман серед дорогоцінних металів торгувався по $1646,89 за унцію.

На вартість золота зараз сильно впливають величезні фінансові та монетарні стимули, до яких вдаються політики всіх країн, щоб зміцнити економіку, що постраждала від коронавіруса.

Однак, запустивши «друкарський верстат», влада викликала страх глобальної інфляції на світових ринках. Щоб захистити вартість своїх капіталів, інвестори кинулися в золото, оскільки вони традиційно використовують золото як захисний актив в періоди високої волатильності на фінансових ринках. А це однозначно суттєво впливає на ціноутворення.

У той час, як зростання світової економіки сповільнюється, а невизначеність на фінансових ринках залишається високою, можна очікувати, скоріше, подальшого зростання цін на золото, ніж зниження.

Проте котирування золота може досягти історичного максимуму лише в разі, якщо ситуація вийде з-під контролю, і очікувана коротка, але нетривала, рецесія світової економіки переросте в більш тривалу депресію.

Крім того, за припущенням Джеффрі Каррі, аналітика Goldman Sachs, ринок золота досяг точки перелому, і протягом року ціни можуть досягти $1800 за унцію.

Срібло

Срібло також болісно реагує на поточну кон’юнктуру на фондовому ринку і боротьбу з вірусом. Але в цьому випадку все не так просто. У пік підвищення вартості (14 квітня) за одну унцію срібла на біржі COMEX просили $16,17.

В цілому динаміка по сріблу рухається до подальшого підвищення вартості, незважаючи на великі вкладення інвесторів в більш безпечні інструменти, як золото і держоблігації найбільших країн з більш-менш стійкою економікою.

Станом на 30 квітня в 12:00 за київським часом за унцію срібла на біржі COMEX просять $15,67.

Платина

Як і інші дорогоцінні метали, платина з початку року продовжує стабільно додавати в ціні. Незважаючи на найбільше за останні кілька років падіння вартості в минулому місяці.

Якщо 30 березня на біржі NYMEX станом на 12:00 за унцію платини просили $726,93, то сьогодні – $813,58.

Паладій

Вартість паладію 30 квітня о 12:00 становить $1960 за унцію. По відношенню до минулого місяця ціна знизилася на цілих $152,95 (-7,24%). В кінці березня унція паладію торгувалася за $2112,95.

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club:

У квітні всі три метали росли від 4% до 6%, але я б не об’єднував всі воєдино, враховуючи, що золото – це все ж класична «тиха гавань» за часів криз і високої інфляції, а срібло з платиною більш важливими з точки зору індустріального використання.

Що стосується золота, то воно, швидше за все, буде рости, поки центральні банки продовжують накачувати глобальну фінансову систему трильйонами дешевих грошей.

З огляду на зростаючий розрив між економічною реальністю і нестримним зростанням ринку акцій, думаю, що золото залишиться привабливим активом для багатьох інвесторів.

Якщо зуміємо подолати рівень в 1800 доларів, то, швидше за все, і до 2000 доларів дотягнемо незабаром. Що стосується довгострокової перспективи, то, на мій погляд, поки друкарський верстат працює, золото буде сяяти досить яскраво.

Що стосується срібла і платини, вони дешеві сьогодні, і це може бути хорошою можливістю для покупки в розрахунку на відновлення економіки і повернення промислового попиту.

Олександр Соколов, генеральний директор Pro-Consulting:

Станом на кінець квітня 2020 року, ринок дорогоцінних матеріалів продовжує тенденцію до стрімкого зростання. Дана тенденція закріпилася ще в кінці березня.

До триваючої стагнації в економіці, викликаної епідемією, додався фактор обвалу цін на нафту, в результаті чого ціни перевищили позначку в 1700 дол. за унцію – такого рівня не було з 2012 року.

Основним фактором впливу на ціни на дорогоцінні метали залишається криза, викликана глобальною пандемією. У квітні до нього додалася криза на нафтовому ринку. Але якщо спочатку це був перехід попиту з спекулятивних інструментів, то ф’ючерси на нафту в більшій мірі прив’язані до товарів, і тому на дорогоцінні метали звернула увагу ще одна група трейдерів. Як результат, за зростанням попиту послідувало збільшення ціни.

У травні очікується продовження тенденції до зростання цін на дорогоцінні метали.

Однак зростання буде швидше відбуватися за інерцією після збільшення цін в попередніх місяцях і не буде таким істотним.

У травні-червні очікується початок виходу деяких країн з карантину, і великі компанії в цих країнах поступово відновлять роботу. Це само по собі буде сприяти зростанню попиту на акції цих компаній. Крім того, вихід з карантину буде сприяти зростанню споживання нафти. Однак з урахуванням продовження зниження цін на нафту і продовження карантинних обмежень в ряді країн дорогоцінні метали збережуть високий попит.

Основним ризиком в травні може стати друга хвиля епідемії в цих країнах відразу після виходу з карантину, проте з урахуванням поточних запобіжних заходів, це малоймовірно.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Золото виросло в ціні на 120 доларів до 1715 доларів за унцію. Унція срібла виросла на 1.3 долара до 15 доларів. Платина подорожчала на 70 доларів до 775 доларів. Паладій впав в ціні на 400 доларів до 1900.

Цінні метали штовхають очікування щодо зростання інфляції, яка може вирости після включення стимулюючих заходів багатьох урядів і ЦБ (читай «друкування нових грошей»).

У міру знижується напруження ціни на метали будуть стабілізуватися.

У майбутньому вони почнуть знижуватися. Паладій і срібло активно використовується в промисловості. Згідно з індексом ділової активності у виробничому секторі, виробництво знаходиться в нокауті. Виходячи з цього, її зростання не намічається, як і зростання цін на срібло і паладій.

Залишіть коментар

Коментарі