Ексклюзив

Вища проба: що відбувається на ринку дорогоцінних металів в червні-2020

27 Листопада 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Ціни на золото в черговий раз злетіли до небес. Це більшою мірою відбувається на тлі досить тривалої пандемії, падіння світової економіки і збільшення попиту інвесторів на більш «стабільну валюту». Maanimo проаналізував ситуацію на ринку дорогоцінних металів в червні, а також дізнався, що про це думають експерти.

Золото

В кінці місяця, 30 червня, ціни на золото перевищили восьмирічний максимум на тлі активного коронакрізіса. У грошовому вираженні збільшення ціни виявилося найбільшим за всю історію спостережень.

Ціна золота 3 липня на нью-йоркській біржі COMEX станом на 12:00 становить $1785,55 за унцію.Щодо аналогічного періоду минулого місяця ціна золота виросла аж на $60,40 (+3,50%). 2 червня флагман серед дорогоцінних металів торгувався по $1725,15 за унцію.

На вартість золота зараз сильно впливають величезні фінансові та монетарні стимули, до яких вдаються політики всіх країн, для зміцнення економіки в максимально швидкі терміни, після коронавируса.

На тлі “виходу” багатьох країн з карантину, інвестори перестали вкладати гроші в золото, щоб захистити вартість своїх капіталів, а кинулися в покупку більш ризикових активів. Це істотно вдарило по вартості золота в сторону зменшення вартості.

Незважаючи на те, що вся світова економіка робить спроби відновлення, можна очікувати, скоріше, що в найближчому майбутньому золото продовжить зростання на тлі можливої другої хвилі захворювання і введення нових обмежень.

Крім того, Джо Фостер, керуючий менеджер і аналітик по ринку золота інвестиційної компанії VanEck, впевнений у продовженні цінового ралі на ринку дорогоцінних металів. Він прогнозує зростання жовтого дорогоцінного металу до 2000 $ за унцію і вище.

Серебро

Срібло також болісно реагує на поточну кон’юнктуру на фондовому ринку і боротьбу з вірусом. Але в цьому випадку все не так просто. У пік підвищення вартості (10 червня) за одну унцію срібла на біржі COMEX просили $18,35.

В цілому динаміка по сріблу рухається до подальшого підвищення вартості, незважаючи на великі вкладення інвесторів в більш безпечні інструменти, як золото і держоблігації найбільших країн з більш-менш стійкою економікою, раніше.

Станом на 3 липня о 12:00 за київським часом за унцію срібла на біржі COMEX просять $18,26.

Платина

Незважаючи на тренд підвищення вартості у інших дорогоцінних металів, платина продовжує стабільно знижуватися в ціні, починаючи з травня поточного року.

Якщо 3 червня на біржі NYMEX за станом на 12:00 за унцію платини просили $864,17, то сьогодні – $826,20. Так ціна знизилася на $37,07 (-4,39%)

Паладій

Вартість паладію 3 липня о 12:00 становить $1912,50 за унцію. По відношенню до минулого місяця ціна знизилася на $74,68 (-3,76%). На початку червня унція паладію торгувалася за $1987,18.

Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи, засновник First Kyiv Investment Club:

В останньому місяці другого кварталу золото продемонструвало зростання, чого, на жаль, не скажеш про срібло, яке, трохи втратила в ціні.

Що стосується перспектив, то на тлі низьких, а то і негативних процентних ставок і безпрецедентно великий обсяг надрукованих грошей у всьому світі, золото продовжує залишатися привабливим активом для інвестицій.

На користь срібла свідчить його відставання від ціни на золото, розрив в ціні один з найбільших за багато років, а також поступове відновлення індустріального попиту.

Олександр Соколов, генеральний директор Pro-Consulting:

На ринку золота на початку червня спостерігалося падіння ціни на 3%, що склало мінімальне місячне значення 9 червня. Після цього до кінця місяця ціна зросла на 4%. Якщо порівнювати ціну на срібло на початку червні і липня, то змін фактично не відбулося.

В динаміці – до середини місяця спостерігалося невелике просідання, яке змінилося поступовим відновленням. Також за місяць на 2,7% просіла ціна на паладій і на 4,7% на платину. Основним приводом для зниження цін був оптимізм з приводу відновлення світової економіки. Також, на внутрішній ринок має вплив курс валют, зокрема долара США.

Основним фактором впливу на ринку як і раніше залишається пандемія COVID- 19.

Так, через збільшення кількості хворих і прискорення темпів поширення захворювання, очікується, що відновлення світових економік займе набагато більше часу, ніж передбачалося раніше. Тому багато інвесторів продовжують інвестувати в дорогоцінні метали як більш надійний і менш ризиковий актив. З одного боку, спостерігається збільшення кількості захворілих на COVID- 19. Виходячи з останніх тенденцій, очікувати що в майбутньому кількість знизиться, не варто. З іншого боку, на світових біржах уже спостерігається зниження ф’ючерсів на золото, що пов’язано з поліпшенням ділової активності в Китаї і ситуації на світовому ринку. Таким чином, істотних змін цін на дорогоцінні метали в липні не варто. В контексті України можна забувати і про курсові ризики.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Ціни на метали за підсумками місяця незначно виросли. З боку золота зростання на 50 доларів або 3%, срібла на 50 центів або 3%, платина за підсумками місяця закривається з околонулевой результатом в мінус 1%. На ринку металів поки затишшя. Учасники ринку не бачать явного ознаки відновлення економіки, як і ознак погіршення ситуації. Це не дозволяє розвивати стійка зміна цін. За підсумком, місяць закриваємо в нейтральній зоні.

Золото буде залежати від динаміки падіння економіки.

Якщо темпи будуть більш позитивними і буде отримувати підтвердження цього з боку надходить статистики, золото буде втрачати свої позиції. У той же час при зростанні ділової активності у виробничому секторі, можна сміливо очікувати відновлення попиту на срібло і платину.

Наступний місяць не дасть відповідей інвесторам, пора панікувати або все ж економіка почала відновлення. Через це потенціал для подальшого зростання або зниження буде обмежений. Наступний місяць ми завершимо на поточних позначках.

Залишіть коментар

Коментарі