Ексклюзив

ПриватБанк позбавляється кредитів на 4,8 мільярда і підтримує екологічні проекти

30 Серпня 2024
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Державний ПриватБанк оголосив про масштабний розпродаж проблемних активів: до кінця поточного року банк планує реалізувати пакет “безнадійних” карткових кредитів на загальну суму 4,8 млрд. грн.

Державний ПриватБанк оголосив про масштабний розпродаж проблемних активів: до кінця поточного року банк планує реалізувати пакет “безнадійних” карткових кредитів на загальну суму 4,8 млрд. грн.

Ця ініціатива є частиною комплексної стратегії банку, спрямованої на оздоровлення кредитного портфеля та зниження рівня проблемної заборгованості.

Виставлені на продаж кредити онлайн без відмови були видані фізичним особам у минулому без забезпечення та вже визнані безнадійними до повернення. Важливо відзначити, що банк виявив соціальну відповідальність, виключивши з пакету кредити військовослужбовців та мобілізованих громадян, тим самим підтримавши захисників країни у складний період.

Це не перший досвід ПриватБанку щодо реалізації проблемних активів. У березні 2024 року через державну електронну торговельну систему OpenMarket (ДП “СЕТАМ”) було успішно продано понад 79 тисяч безнадійних кредитів на суму 0,5 млрд. грн.

Примітно, що ціна реалізації становила лише 3% від їхньої номінальної вартості, що свідчить про значні ризики та складнощі, пов’язані зі стягненням такої заборгованості.

Аналітики фінансового ринку зазначають, що подібні розпродажі є загальносвітовою практикою і дозволяють банкам очистити баланси від проблемних активів, покращивши тим самим свої фінансові показники та звільнивши ресурси нових напрямів кредитування.

Доступні кредити “5-7-9%”

У контексті змін, що відбуваються, варто згадати, що в липні 2024 року відбулася зміна керівництва ПриватБанку – посаду голови правління залишив Герхард Беш. Нове керівництво банку продовжує курс на модернізацію та розвиток нових напрямків діяльності.

Одним із таких перспективних напрямів стало кредитування “зелених” проектів. ПриватБанк активно включився до державної програми доступних кредитів “5-7-9%”, в рамках якої приймає заявки від корпоративних клієнтів та представників малого та середнього бізнесу (МСБ) на фінансування будівництва та встановлення газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок.

Ця ініціатива покликана стимулювати розвиток відновлюваної енергетики в Україні та зробити внесок у підвищення енергонезалежності країни. Експерти зазначають, що такий підхід не лише сприяє екологічній стійкості, а й відкриває нові можливості для бізнесу у сфері “зеленої” енергетики.

Залишіть коментар

Коментарі