Ексклюзив

Огляд ринку споживчого кредитування: грудень 2020

22 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка середньої ставки
  2. Що пропонують банки?

Грудень не приніс значних змін на ринку споживчого кредитування. Банки як і раніше утримують високі відсоткові ставки, але деякі установи пропонують більш лояльні умови кредитування з нагоди новорічних свят. Maanimo продовжує відстежувати зміни динаміки відсоткових ставок за кредитами у нацвалюті і умови надання кредитів провідними банками України в грудні 2020 року.

Динаміка середньої ставки

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за споживчими кредитами в гривні показує стабільність. У грудні цей показник утримує планку в 63,9%, як і місяцем раніше. Ситуація на ринку кредитування мало змінилася з настанням грудня – умови кредитування залишаються стабільними, банки не поспішають знижувати відсоткові ставки за споживчими кредитами для населення. Кількість банків, що надають суму до 50 тисяч гривень, не змінилася – таких установ зараз 16. У порівнянні з минулим місяцем, показник середньої ефективної ставки для кредитів терміном на 12 місяців на таку суму знизився до 65,89%.

Що пропонують банки?

ТАСКОМБАНК пропонує взяти кредит під незмінні 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка складатиме 92,3%. Клієнтові доведеться сплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,9%, а також заплатити разову комісію за видачу кредиту в розмірі 2,9%. Кредит можна отримати на суму до 300 тис. гривень.

Райффайзен Банк Аваль поки має намір кредитувати тільки своїх клієнтів, які отримують заробітну плату або пенсію на карту банку. Річна ставка за кредитом (зі стандартними умовами) становить 39,90%, щомісячна страховка – 0,41% від суми кредиту. Для отримання позики клієнту необхідно надати довідку про доходи. До 24 грудня Райффайзен Банк Аваль пропонує спеціальні умови кредитування – знижені відсоткові ставок і скасування страховки. Для цього необхідно оформити кредит онлайн.

Альфа-Банк пропонує оформити кредит під 19,99% річних, але реальна ефективна ставка складає 63,3%. Тобто клієнту потрібно буде сплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,35% від суми кредиту. Для отримання кредиту позичальникові не потрібна довідка про доходи.

Взяти кредит в банку Креді Агріколь можна під 99,74% річних. Базова ставка залишилася на рівні 15%, проте клієнтові доведеться сплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,85%. Для отримання кредиту позичальник повинен надати довідку про доходи.

ПРАВЕКС БАНК пропонує оформити позику під 24,99% річних, реальна ж ефективна ставка при цьому складе 34,4%. Банк пропонує досить лояльні умови, однак підсумкова ставка для клієнта включає разову комісію в розмірі 2%, а також страховку в розмірі 5,99% від суми кредиту. При цьому банк зажадає довідку про доходи за останні 6 місяців.

Кредобанк пропонує стабільні умови кредитування – під 65% річних, без разової та щомісячної комісії. Реальна відсоткова ставка за кредитом становить 88,6%. Для отримання кредиту потрібно мати довідку про доходи за останні 3 місяці роботи.

ОТП Банк пропонує програму кредитування з реальною ефективною ставкою 67,51%. При цьому для отримання суми в розмірі до 50 тис. гривень банк не вимагає довідки про доходи.

Idea Bank залишив без змін умови кредитування в грудні. Отримати кредит готівкою можна під 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка складає від 59,4% до 134,1%. Сюди увійде оплата разової страховки в розмірі від 0 до 24% від суми кредиту, а також щомісячна комісія в розмірі 3,39%. Банк надає кредит від 1000 грн до 500 тис. грн і не вимагає довідку про доходи. При підтвердженні цільового використання коштів банк дарує 10% знижку до річної ставки.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі