Ексклюзив

Огляд ринку споживчого кредитування: серпень 2020

30 Листопада 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка середньої ставки
  2. Що пропонують банки?

Останній місяць літа не приніс українцям значних змін на ринку споживчого кредитування, оскільки банки не знижують ставки за кредитами, а деякі з фінустанов вирішили видавати позики виключно вже існуючим клієнтам. Maanimo продовжує відстежувати зміни динаміки відсоткових ставок за кредитами у нацвалюті і умови надання кредитів провідними банками України в серпні 2020 року.

Динаміка середньої ставки

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за споживчими кредитами в гривні показує незначне зростання. У липні цей показник утримував планку в 66,74% річних, у серпні ж виріс до позначки 66,79%. Ситуація на ринку кредитування мало змінилася до середини серпня – умови кредитування залишаються стабільними, банки не поспішають знижувати відсоткові ставки за споживчими кредитами для населення. Кількість банків, що надають суму до 50 тисяч грн, залишилася незмінною – таких установ всього 14. У порівнянні з липнем, показник середньої ефективної ставки для кредитів терміном на 12 місяців на таку суму знизився до 69,30%.

Що пропонують банки?

ТАСКОМБАНК пропонує взяти кредит під 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка становить 66,25%. Клієнтові доведеться оплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,99%, а також для оформлення кредиту потрібно буде надати довідку про доходи.

Райффайзен Банк Аваль відтепер кредитує тільки своїх клієнтів, які отримують заробітну плату або пенсію на карту банку. Річна ставка за кредитом становить 34,90%, щомісячна страховка – 0,41% від суми кредиту. Для отримання позики клієнту знадобиться довідка про доходи.

Стабільні умови кредитування пропонує Альфа-Банк — під 19,99% річних, але реальна ефективна ставка становить 83,42%. Клієнтові потрібно буде оплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,35% від суми кредиту, а також страховку 0,6%. Цікаво, що для отримання кредиту Альфа-Банк не вимагає довідки про доходи.

Незмінними залишилися умови кредитування у банку Креді Агріколь – під 61,70% річних. Базова ставка залишилася на рівні 15%, проте клієнтові доведеться оплачувати щомісячну комісію в розмірі 1,99% від суми кредиту, а також виплатити разову страховку 1,99%.  Для отримання кредиту позичальник повинен надати довідку про доходи.

ПРАВЕКС БАНК залишив без зміни умови для отримання кредиту – під 18,99% річних, реальна ж ефективна ставка при цьому складе 24,3%. Банк пропонує досить лояльні умови, однак підсумкова ставка для клієнта включає разову комісію в розмірі 1%, а також страховку в розмірі 5,99% від суми кредиту. При цьому банку потрібна довідка про доходи за останні півроку..

Кредобанк пропонує стабільні умови кредитування – під 65% річних, без разової та щомісячної комісії. Крім того, банк не вимагає довідки про доходи для отримання кредиту.

ОТП Банк пропонує програму кредитування з ефективною ставкою 58,07%. При цьому річна ставка становить 36%, клієнту також доведеться платити щомісячну комісію в розмірі 0,85% від суми кредиту і щомісячну страховку в розмірі 0,20%. Від позичальника не потрібна довідка про доходи.

Idea Bank залишив без змін умови кредитування в серпні. Отримати кредит готівкою можна під 11,99% річних, однак реальна ефективна ставка становить 67,65%. Крім того, клієнтові доведеться сплатити разову страховку в розмірі 9,5% від суми кредиту, разову комісію в розмірі 2%, а також щомісяця платити комісію в розмірі 1,6%. Банк надає кредит від 500 до 75 тис. грн і не вимагає довідку про доходи.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі