Ексклюзив

Огляд ринку споживчого кредитування: червень 2020

27 Листопада 2020
2
admin Читать на русском
 1. Динаміка середньої ставки
 2. Що пропонують банки?

Незважаючи на зниження облікової ставки НБУ до 6%, українські банки не поспішають знижувати відсоткові ставки за споживчими кредитами для населення. Однак вже є позитивні зміни – деякі банки все ж переглянули свої кредитні програми і значно пом’якшили умови, знизивши реальну ефективну ставку в 2 рази! Maanimo продовжує відстежувати зміни динаміки відсоткових ставок за кредитами у нацвалюті і умови надання кредитів провідними банками України в червні 2020 року.

Динаміка середньої ставки

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за споживчими кредитами в гривні продовжує плавно знижуватися. Якщо в травні цей показник тримався на позначці 68,16% річних, в червні він скотився до позначки 67,9%. Не можна сказати, що ситуація змінилася докорінно, оскільки фінансові установи не поспішають значно знижувати ставки за споживчими кредитами для населення. Кількість банків, що надають позики до 50 тисяч грн, зросла до 14. У порівнянні з травнем, показник середньої ефективної ставки збільшився до 70,47% для кредитів у розмірі до 50 тисяч гривень терміном на 1 рік.

Що пропонують банки?

Райффайзен Банк Аваль надає кредити під 39,90% річних, однак клієнтові доведеться щомісяця сплачувати страховий внесок. Також для отримання коштів необхідно надати банку довідку про доходи. Реальна ефективна ставка за кредитом складе 56%.

Стабільні умови для отримання кредиту пропонує ТАСКОМБАНК з річною ставкою 0,01%, хоча реальна ефективна ставка становить 66,25%. Для отримання кредиту від 50 до 300 тисяч гривень готівкою клієнту знадобиться довідка про доходи.

Не змінилися умови і у Альфа-Банку. Він пропонує кредити під 19,99% річних, але реальна ефективна ставка становить 83,42%. Клієнтові потрібно буде сплачувати щомісячну комісію за користування кредитними коштами.

Значно просіла реальна ефективна ставка у банку Креді Агріколь. У травні цей показник тримався на позначці 73,12%, в червні ж впав до 61,70% річних на радість позичальникам. Базова ставка залишилася на рівні 15%, але здешевлення кредиту відбулося за рахунок зниження щомісячної комісії до рівня 1,99%.

ПРАВЕКС БАНК залишив без змін умови Європейського персонального кредиту (пакет «Спеціальний») – річна ставка становить всього 18,99%, але клієнту доведеться сплатити ще разову комісію в розмірі 1%. Банк також зажадає від клієнта довідку про доходи.

Під стабільні 65% річних видає позики і Кредобанк. Це реальна ефективна ставка без прихованих комісій і додаткових нарахувань. Клієнт може оформити кредит на суму від 1 до 50 тисяч гривень без довідки про доходи.

ОТП Банк значно зменшив свої апетити в порівнянні з травнем. Раніше реальна ефективна ставка за кредитами становила 103,83%, зараз же вона різко впала до 58,07%. Базова ставка зафіксована на позначці 36%. При цьому взяти можна від 30 до 50 тисяч гривень.

Idea Bank не став змінювати умови кредитування і залишив все як раніше – реальна ефективна ставка становить 67,65%, базова ставка за кредитом тримається на позначці 11,99%. Цікавий момент – разова страховка складає 9,5% від суми кредиту.

Инфографика

Матеріал підготувала Христина Труфанова

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Зеновій Кінаш
  17.06.2020

  А чому немає аналізу по Монобанку, який на сьогодні потужно працює ?

  • Maanimo Адміністрація сайту
   17.06.2020

   Добрый день! Спасибо за ваш комментарий! К сожалению, monobank не предоставляет для населения потребительские кредиты, а именно этот продукт в нашем обзоре :)