Ексклюзив

Огляд ринку споживчого кредитування: жовтень 2020

26 Листопада 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка середньої ставки
  2. Що пропонують банки?

Ринок споживчого кредитування не зазнав істотних змін в жовтні – кредитні ставки залишаються як і раніше високими. Деякі банки продовжують кредитувати тільки вже існуючих клієнтів, інші надають спеціальні умови при підтвердженні цільового використання кредитних коштів, а також знижують ставки для представників сфери IT та медиків. Maanimo продовжує відстежувати зміни динаміки відсоткових ставок за кредитами у нацвалюті і умови надання кредитів провідними банками України в жовтні 2020 року.

Динаміка середньої ставки

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за споживчими кредитами в гривні показує різке падіння. У вересні цей показник утримував планку в 67,64% річних, в жовтні ж впав до позначки 65,36%. Ситуація на ринку кредитування мало змінилася з настанням жовтня – умови кредитування залишаються стабільними, банки не поспішають знижувати відсоткові ставки за споживчими кредитами для населення. Кількість банків, що надають суму до 50 тисяч гривень, залишилася незмінною – таких установ всього 14. У порівнянні з вереснем, показник середньої ефективної ставки для кредитів терміном на 12 місяців на таку суму зріс до 82,17%.

Що пропонують банки?

ТАСКОМБАНК пропонує взяти кредит під незмінні 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка становить 66,25%. Клієнтові доведеться оплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,9% і разову комісію в розмірі 2,9%. Кредит можна отримати на суму до 300 тис. гривень.

Райффайзен Банк Аваль поки має намір кредитувати тільки своїх клієнтів, які отримують заробітну плату або пенсію на карту банку. Річна ставка за кредитом (зі стандартними умовами) становить 39,90%, щомісячна страховка – 0,41% від суми кредиту. Для отримання позики клієнту необхідно надати довідку про доходи.

Альфа-Банк пропонує оформити кредит під 19,99% річних, але реальна ефективна ставка складає 63,3%. Тобто клієнту потрібно буде оплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,35% від суми кредиту. Для отримання кредиту позичальникові не потрібна довідка про доходи.

Взяти кредит в банку Креді Агріколь можна під 99,41% річних. Базова ставка залишилася на рівні 15%, проте клієнтові доведеться оплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,85%, а також виплатити разову в розмірі 12,99%. Для отримання кредиту позичальник повинен надати довідку про доходи.

ПРАВЕКС БАНК не змінив умов для отримання кредиту – оформити позику можна під 18,99% річних, реальна ж ефективна ставка при цьому складе 24,3%. Банк пропонує досить лояльні умови, однак підсумкова ставка для клієнта включає разову комісію в розмірі 1%, а також страховку в розмірі 5,99% від суми кредиту. При цьому банк зажадає довідку про доходи за останні 6 місяців.

Кредобанк пропонує стабільні умови кредитування – під 65% річних, без разової та щомісячної комісії. Реальна відсоткова ставка за кредитом становить 88,6%. Для отримання кредиту потрібно мати довідку про доходи за останні 3 місяці роботи.

ОТП Банк пропонує програму кредитування з реальною ефективною ставкою 67,41%. При цьому для отримання суми в розмірі до 50 тис. гривень банк не вимагає довідки про доходи.

Idea Bank залишив без змін умови кредитування в жовтні. Отримати кредит готівкою можна під 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка складає від 59,4% до 134,1%. Сюди увійде оплата разової страховки в розмірі від 0 до 24% від суми кредиту, а також щомісячна комісія в розмірі 3,39%. Банк надає кредит від 500 грн до 75 тис. грн і не вимагає довідку про доходи. При підтвердженні цільового використання коштів банк дарує 10% знижку до річної ставки.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі