Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: листопад 2019

17 Грудня 2020
1
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки
  3. Готові посунутися
  4. Стабільно і зрозуміло

Українські банки в листопаді почали знижувати прибутковість депозитних програм строком на 12 місяців. Однак ставки «на пониження» роблять далеко не всі фінустанови. Багато хто залишив відсотки по депозитах на колишньому рівні. Крім того, в кінці осені з’явилися і більш вигідні пропозиції в порівнянні з попереднім місяцем. У Maanimo продовжили відстежувати динаміку відсоткових ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також проаналізували, які зміни відбулися за минулий місяць.

Динаміка відсоткових ставок

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за депозитами в національній валюті терміном на 12 місяців після невеликого зниження на початку жовтня поки демонструє стабільний рівень – 13,18% річних.

При цьому середня ставка для депозитів у розмірі, наприклад, 20 тисяч гривень терміном на 12 місяців також пішла вниз. У жовтні вона становила 13,26%, а на даний момент знову опустилася до 13,20% річних, досягнувши таким чином вересневого рівня.

Що пропонують банки

На даний момент кількість фінустанов, готових надати українцям можливість відкрити депозитний рахунок для невеликої суми, не змінилася – їх як, і раніше, залишається тридцять п’ять.

У цілому під кінець осені ситуація на ринку депозитів дещо пожвавилася. При тому, що більшість фінустанов в Україні не поспішають змінювати прибутковість вкладів, все ж деякі банки знизили ставки за депозитними програмами. Однак маленький привід для радості теж є.

Готові посунутися

У листопаді Кредобанк знизив ставку свого депозиту «Прибутковий» з 15% до 14% річних. При цьому виплата відсотків здійснюється в кінці терміну вкладу.

Райффайзен Банк Аваль, який є одним з найстабільніших у питанні прибутковості своїх депозитів, теж дещо опустив ставку. Тепер депозит «Класичний» принесе вкладникам 13,50% річних замість 14%.

Зате нарешті порадував ПриватБанк. Оформивши депозит «Стандарт», у кінці терміну можна отримати вже не 14,5%, а цілих 16% річних. До речі, ця нова депозитна програма передбачає виключно щомісячну виплату відсотків.

Стабільно і зрозуміло

Інші банки вирішили нічого не змінювати у своїх депозитних програмах – з 13 досліджуваних фінустанов так поступили 10. Банк Конкорд утримує ставку депозиту «Класичний +» на рівні 16,25% річних з виключно щомісячною виплатою відсотків.

ПУМБ, як і раніше, пропонує відкрити депозит «Прибутковий» строком на 1 рік під 16,50% річних. При цьому будь-який клієнт, який відкриє депозит в інтернет-банкінгу, отримує підвищену ставку в розмірі 17,5% річних.

Прибутковість гривневого депозиту «Надійний» у банку «Кредит Дніпро» на 12 місяців (до 364 днів) так само становить 16,5%, а від 365 до 450 днів – 17% річних при розміщенні вкладу у відділенні. Якщо оформити депозит через інтернет-банкінг, то ставка зросте до 17,5%.

ТАСКОМБАНК півроку утримує свою ставку: зберігати кошти клієнтів пропонують під 15,50% річних. Але оформивши депозит через додаток TAS2U, можна гарантовано отримати + 2% до діючої ставки.

 В Idea Банку готові заплатити вкладникам 17,25% річних за депозитом «Безпечний».

Мега Банк після зберіг в листопаді прибутковість свого депозиту «Строковий» на колишньому рівні – 17% річних.

В Альфа-Банку ось уже четвертий місяць поспіль можна відкрити депозит під 16,75% річних.

Крім того, ОТР Банк стандартно пропонує депозит під 11,5% річних.

Ставка у Креді Агріколь тримається на рівні 12,5% річних. При цьому відсотки банк виплачує в кінці терміну депозиту.

Лідером серед досліджуваних банків за розміром ставки залишається monobank. Тут відкрити депозитний рахунок на 12 місяців можна під цілих 18,5% річних. Це одна з найвищих ставок серед українських банків на даний момент.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Денис Василенко
    18.11.2019

    Очень полезный и информативный вышел обзор.