Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: квітень 2020

14 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки

Незважаючи на те, що стан української економіки погіршується на тлі «коронакризи», багато банків України вирішили потроху підвищувати депозитні ставки або ж хоча б зафіксувати їх на рівні минулого місяця. Таким чином фінустанови намагаються зберегти свою ліквідність, оскільки на початку карантину деякі українці кинулися забирати свої вклади. Однак наразі, за даними НБУ, довіра населення до банківської системи зберігається, і навіть є незначний приплив гривневих коштів. За півтора місяці залишки на рахунках українців зросли на 4%.

Maanimo продовжує відстежувати динаміку процентних ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також зміни, які відбулися за минулий місяць.

Динаміка відсоткових ставок

Звичайно, складна фінансова ситуація на тлі карантину змушує багатьох українців знімати гроші з рахунків, а не вкладати в банки, проте це все проходяще. Тому краще подумати про майбутнє і захистити якусь частину власних заощаджень, відкривши депозитний рахунок. Маючи на руках, наприклад, до 50 тисяч гривень, в квітні можна звернутися в один з 29 банків України, що надають відповідні програми і умови. Відзначимо, що її в березні з такою ж сумою можна було відкрити рахунок в 37 фінустановах.

Средняя ставка для річного депозиту на суму в 50 000 грн на даний момент становить 10,4% річних, хоча в минулому місяці становила 10,67%.

Що пропонують банки

Почнемо з лідерів за розміром депозитних ставок. У квітні відразу два банки готові запропонувати клієнтам ставку вище 14% річних. По-перше, Мега Банк підвищив прибутковість свого депозиту «Строковий» з 12,50% до 13,5%. При цьому, оформивши додатково карту todobank, ви отримуєте ще 1% до діючої ставки. Таким чином, її розмір збільшується до 14,5% річних. Зробити внесок можна на 10-12 місяців із щомісячною виплатою відсотків на карту.

І, звичайно, лідером все так же залишається monobank. Тут відкрити депозитний рахунок на 12 місяців можна під 14,2% річних, як і в березні. Це одна з найвищих ставок серед українських фінустанов на даний момент.

В Альфа-Банку ви можете відкрити депозит під ті ж 12% річних. Отримати виплати можна тільки в кінці терміну дії вкладу, мінімальна сума якого стартує від 5 тисяч гривень.

У ПриватБанку, оформивши депозит «Стандарт», можна отримати 11,50% річних. Фінустанова поки утримує ставку на рівні минулого місяця. До речі, ця нова депозитна програма передбачає виключно щомісячну виплату відсотків.

Трохи зросла прибутковість річного гривневого депозиту «Надійний» в банку «Кредит Дніпро» – на піввідсотка. Зараз вона становить 13% річних замість березневих 12,50%. Додаткові переваги можна отримати, оформивши депозит через FreeBank. Відсотки по депозиту виплачують щомісяця.

ТАСКОМБАНК ось уже три місяці утримує відсотки по депозитах на одному рівні – 12,25% річних. Але оформивши вклад через додаток TAS2U, до вже діючої ставки все так же можна отримати додаткові відсотки.

А ось в Радабанк зберігати гроші на суму від 1 тисячі гривень стало дешевше. Ставка по депозиту «Ого на термін» в квітні трохи знизилася – з 12,50% річних до 12%.

Кредобанк вирішив залишити ставку свого депозиту «Прибутковий» без змін. Вона як і до того становить 11% річних, як і місяцем раніше.

Райффайзен Банк Аваль вирішив порадувати своїх клієнтів. Оформивши в квітні депозит «Класичний», ви отримаєте вже не 9,50%, а 10,5% річних.

У банку Південний можна відкрити депозитний рахунок за програмою «Прибутковий плюс» на 13 місяців під незмінні 12% річних з виплатою відсотків в кінці терміну. Мінімально можна зберігати від 1 тисячі гривень. У разі оформлення вкладу в додатку Південний MyBank клієнт отримує +0,25% бонусу до відсоткової ставки в гривні.

В Idea Банку готові заплатити вкладникам вже на 1% більше, ніж в березні – замість 11,50% по депозиту «Безпечний» банк пропонує 12,50% річних. Але відзначимо, що квітнева ставка все ж поки не досягла лютневого рівня.

ПРАВЕКС БАНК пропонує відкрити депозитний рахунок «Правекс Класика» зі стабільною ставкою 11% річних. Клієнт може покласти на рахунок мінімально 250 грн на термін від 6 місяців до року з виплатою відсотків в кінці терміну дії вкладу.

Ставка у Креді Агріколь почала потихеньку рости, і зараз вона становить не 10,50% річних, а вже 10,75%. При цьому відсотки банк виплачує в кінці терміну депозиту.

А ось найнижча ставка серед досліджуваних банків виявилася у ОТР Банку. Ця фінустанова пропонує депозит всього під 9% річних з виплатою в кінці терміну. Однак, однозначним плюсом є те, що ставка в цьому місяці не впала, а просто зафіксувалася на даній позначці.

инфографика

Залишіть коментар

Коментарі