Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: березень 2020

7 Грудня 2020
1
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки

На фоні усталеної тенденції до зниження депозитних ставок в Україні банки отримали черговий стимул знижувати прибутковість вкладів населення в подальшому. Це пов’язано з тим, що в країні почали працювати нові нормативи обов’язкового резервування для банків, які залежать не від терміновості залучених коштів, а від їх валюти. Тому очікувати, що ситуація зміниться, і українці зможуть вигідно покласти гроші на зберігання в банки, поки не доводиться.

Maanimo продовжує відстежувати динаміку процентних ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також зміни, які відбулися за минулий місяць.

Динаміка відсоткових ставок

Якщо ви підбираєте варіант, як і де вигідно зберігати свої заощадження, наприклад, маючи на руках суму до 50 тисяч гривень, то в березні можна відкрити депозитний рахунок в 37 банках України. Слід сказати, що кількість фінустанов, готових запропонувати українцям свої депозитні програми, потроху зростає, умови залишаються незмінними, а ось процентні ставки продовжують стрімко падати.

За минулий місяць загальна картина депозитних ставок в українських банках значно змінилася, проте тенденція залишилася колишньою. Відсотки за вкладами відчутно просіли. Середня ставка для річного депозиту на суму в 50 тисяч гривень на даний момент складає всього 10,67% річних, хоча в першій декаді лютого трималася на рівні 11,50% річних.

При этом больше всего просели в цене сбережения на срок от 6 до 12 месяцев – до 11,43% годовых. А зберігати вклади довше одного року тепер доводиться під 10,87%.

Що пропонують банки

У ПриватБанку, оформивши депозит «Стандарт», можна отримати вже не 13,75% річних, а 11,50%. До речі, ця нова депозитна програма передбачає виключно щомісячну виплату відсотків.

В Альфу-Банку можна відкрити депозит під 12% замість 14,50% річних. Отримати виплати можна тільки в кінці терміну дії вкладу, мінімальна сума якого стартує від 5 тисяч гривень.

Прибутковість річного гривневого депозиту «Надійний» в банку «Кредит Дніпро» знизилася не так значно – на піввідсотка. Зараз вона становить 12,50% річних. Додаткові переваги можна отримати, оформивши депозит через FreeBank. Відсотки по депозиту виплачують щомісяця.

У Радабанку можна зберігати гроші, починаючи від 1 тисячі гривень, на депозиті «Ого на термін» зі ставкою 12,50% річних, що на 1% нижче лютневої позначки.

А ось ТАСКОМБАНК  на фоні повального зниження відсотків по депозитах в Україні поки не знижує ставку, зберігаючи її на рівні 12,25% річних. Але оформивши депозит через додаток TAS2U, можна отримати додаткові відсотки до вже діючих.

Кредобанк знизив ставку свого депозиту «Прибутковий» з 12% річних в середині лютого до 11% в поточному місяці. Райффайзен Банк Аваль поки зберігає ставку на рівні минулого місяця. Депозит «Класичний» так само принесе вкладникам 9,50% річних.

У банку Південний можна відкрити депозитний рахунок за програмою «Прибутковий плюс» на 13 місяців під 12% річних з виплатою відсотків в кінці терміну. Мінімально можна зберігати від 1 тисячі гривень. При цьому пролонгація договору здійснюється на термін, відповідний первинному терміну розміщення депозиту. Зробити внесок можна у відділеннях банку або в додатку Південний MyBank. У цьому випадку клієнт отримує +0,25% бонусу до відсоткової ставки в гривні.

В Idea Банку готові заплатити вкладникам вже на 2% менше, ніж місяцем раніше – замість 13,50% по депозиту «Безпечний» банк пропонує 11,50% річних.

Мега Банк також знизив прибутковість свого депозиту «Строковий» з 14% річних до 12,50%. Зробити внесок можна на 10-12 місяців із щомісячною виплатою відсотків.

А ось ОТР Банк пропонує депозит всього під 9% замість 11,5% річних з виплатою в кінці терміну.

Ставка у Креді Агріколь продовжила знижуватися, і зараз вона складає вже не 12%, а 10,50% річних. При цьому відсотки банк виплачує в кінці терміну депозиту.

ПУМБ пропонує відкрити депозит «Прибутковий» строком на 1 рік під 12% річних (через мобільний додаток). Зниження за місяць незначне в порівнянні з іншими банками – на 0,9%. При цьому виплата відсотків відбувається щомісяця.

Лідером серед досліджуваних банків за розміром ставки все ж залишається monobank. Тут відкрити депозитний рахунок на 12 місяців можна під 14,2% річних. Це одна з найвищих ставок серед українських фінустанов на даний момент (в лютому була 15,75%), незважаючи на повальне зниження вартості депозитів в Україні.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Константин Лавров
    11.03.2020

    В данный момент все покупают доллар,а свои мизерные проценты по гривневым вкладам пусть оставят себе.