Ексклюзив

Огляд доларових депозитів: листопад 2020

24 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки?
  3. Хто по нулях?
  4. Підрахуємо прибуток

Стабільність – тренд, який спостерігається на ринку валютних вкладів в Україні. Банки не підвищують ставки за доларовими депозитами, але заохочують клієнтів використовувати мобільний банкінг для самостійного оформлення вкладів, а в якості бонусів пропонують надбавку до річної ставки в розмірі 0,2-1,5% в залежності від умов програми. Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за валютними депозитами строком на 12 місяців, а також умови депозитних програм в банках України.

Динаміка відсоткових ставок

Динаміка середньої ставки за валютними депозитами строком на один рік продовжує своє плавне зниження. В кінці жовтня вона перебувала на позначці 1,19%, в листопаді ж впала до показника 1,11%. Середня сума, яку українці найчастіше кладуть на ощадний рахунок, становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка за депозитом в кінці листопада становить 1,08% річних замість 1,09%, які можна було спостерігати в жовтні.

Що пропонують банки?

Радабанк залишив без зміни річну ставку для валютних вкладів за програмою «Ого на термін», зараз вона становить 1,55%. Депозит передбачає виплату відсотків наприкінці терміну дії договору. Відкрити вклад можна, маючи на руках всього 100 доларів.

ТАСКОМБАНК залишив незмінними умови за депозитом «Стабільний» – покласти валюту на ощадний рахунок можна під 2% річних. Мінімальна сума вкладу становить всього 100 доларів, відсотки за депозитом виплачуються як в кінці терміну дії договору, так і щомісяця – за бажанням клієнта.

Відкрити ощадний вклад в Ощадбанку можна під 1,5% річних. Мінімальна сума вкладу не змінилася – 100 доларів, як і можливість отримувати відсотки щомісяця або з капіталізацією. При оформленні депозитного вкладу через сервіс Ощад 24/7 банк дарує + 0,2% до річної ставки.

ПриватБанк залишив незмінними умови за депозитною програмою «Стандарт» – у листопаді відкрити вклад можна під 1%. Отримувати відсотки за вкладом можна щомісяця, але клієнт не зможе достроково розірвати договір з банком.

Банк Кредит Дніпро знову знизив ставку за депозитом «Надійний». Якщо в жовтні відкрити вклад можна було під 1,35% річних, то зараз ставка впала до 0,9%. В іншому умови залишилися ті ж – отримати відсотки можна в кінці терміну дії договору. Відкрити ощадний рахунок можна від 1000 доларів.

Инфографика

Альфа-Банк зафіксував річну ставку депозиту «Прибутковий» на позначці 0,5%. Банк надає клієнтам вибір – отримувати відсотки за депозитом можна щомісяця або ж капіталізувати. Мінімальна сума вкладу стартує від 200 доларів.

Кредобанк пропонує оформити валютний депозит «Прибутковий» під 1,5% річних з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії вкладу. Відкрити ощадний рахунок можна маючи на руках від 100 доларів. При відкритті вкладу через мобільний банкінг до основної ставки додається 0,25%.

Банк Південний запрошує оформити валютний вклад «Прибутковий» з річною ставкою 1,5% на 13 місяців і виплатою відсотків щомісяця. Варто відзначити, що відкрити рахунок можна маючи лише 100 доларів.

Хто по нулях?

Банк Креді Агріколь не змінює умови розміщення депозитних вкладів – покласти валюту на ощадний рахунок можна під 0,01% річних. Відсотки за вкладом клієнт отримає в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 1 тис. доларів. Клієнти, які оформляють депозит через інтернет-банкінг, отримують + 1,5% до річної ставки.

ОТП Банк також пропонує оформити депозит під 0,01% річних з щомісячною виплатою або капіталізацією відсотків. Мінімальна сума вкладу стартує від 50 доларів США.

Не міняє умови розміщення вкладів і ПРАВЕКС БАНК – відкрити депозит можна під 0,01% річних, з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії договору або ж щомісяця. Відкрити вклад можна при наявності 300 доларів.

График

Підрахуємо прибуток

Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, клієнт додатково отримає: в Радабанк – 155 доларів, в ТАСКОМБАНК – 200 доларів, у ПриватБанку – 100 дол., в Кредит Дніпрі – 90 дол .; Ощадбанку – 150 дол., в Альфа-Банку – 50 доларів, в Кредобанку – 150 дол., Південному – 150 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь і ПРАВЕКС БАНКу – по 1 долару США.

Залишіть коментар

Коментарі