Ексклюзив

Ще дешевше: огляд доларових депозитів (травень 2020)

3 Грудня 2020
2
admin Читать на русском
 1. Динаміка відсоткових ставок
 2. Що пропонують банки?
 3. А що в результаті?

Напередодні літа чуда на ринку депозитів в Україні не відбулося – середня ставка продовжує потроху знижуватися, хоча не так активно, як під час карантину. Як результат минулих місяців – багато українців достроково розірвали депозитні договори з банками, та й сама кількість фінустанов, готових зберігати гроші фізосіб, стає все менше. Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за доларовими депозитами строком на 12 місяців і визначив, в якому банку зберігати валюту вигідніше.

Динаміка відсоткових ставок

Вимушений карантин не кращим чином позначився на депозитному ринку. Як і в квітні, динаміка середньої ставки за доларовими вкладами терміном на 1 рік продовжує спадний тренд, однак цей процес відчутно сповільнився. В кінці травня вона перебуває на рівні 1,38% річних (у квітні – 1,39%). Середня сума, яку українці найчастіше кладуть на депозитний рахунок, становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка по депозиту в кінці весни становить вже 1,36% річних замість 1,48% місяцем раніше. Крім того, банків, в яких українці зараз можуть відкрити доларові депозити, знову стало менше – їх уже 24.

Що пропонують банки?

Найбільш вигідні умови для розміщення валютних вкладів в травні пропонують відразу два банки. Радабанк зі ставкою 2,55% річних за депозитом «Ого на термін», на який можна покласти від 100 доларів, а також ТАСКОМБАНК з річною ставкою в 2,25%. Виплата відсотків в обох випадках здійснюється наприкінці терміну.

В Ощадбанку відсоткова ставка становить 2% річних, при цьому їх можна або отримувати щомісяця, або капіталізувати. А відкрити рахунок також можна при наявності навіть 100 доларів.   

Альфа-Банк запрошує клієнтів відкрити валютний депозит «Прибутковий» під 1,75% річних. Сума вкладу стартує від 8 тисяч доларів. Банк надає клієнтам вибір – отримувати відсотки за депозитом можна щомісяця або ж в кінці терміну дії договору.

ПриватБанк пропонує зробити депозитні вклади під аналогічні 1,75% річних з щомісячною виплатою відсотків, але без дострокового розірвання договору. Відзначимо, що довгий час ставка в цьому банку трималася на рівні 2% річних.

Банк Кредит Дніпро пропонує депозит «Надійний» з мінімальною сумою в 100 доларів на 7-12 місяців і з незмінною ставкою 1,55% річних, які можна отримати в кінці терміну вкладу.

Чемодан с долларами

Кредобанк в цьому місяці пропонує менш вигідні умови для своїх клієнтів – вже під 0,75% річних. При цьому в квітні ставка знижувалася до 1%. Покласти на рахунок можна від 100 доларів. Відсотки по депозиту клієнт отримає в кінці терміну дії договору.

Банк «Південний» пропонує річний депозит «Прибутковий плюс» від 100 доларів на 13 місяців. При цьому річна ставка незначно знизилася з 0,5% до 0,4% річних, які банк виплатить клієнтові в кінці терміну.

ОТП Банк готовий запропонувати відразу кілька видів депозитних програм – з капіталізацією відсотків і щомісячною виплатою, але всього лише під 0,01% річних. Мінімальна сума вкладу стартує від 50 доларів. Аналогічні умови пропонує і ПРАВЕКС БАНК, але стартова сума вкладу становить 300 доларів.

Банк Креді Агріколь пропонує депозит «Строковий» також зі ставкою 0,01% за рік. Виплату відсотків роблять в кінці терміну, при цьому мінімальна сума депозиту становить 1000 доларів.

Відкрити депозит від 100 доларів в Райффайзен Банку Аваль можна також під 0,01% річних. Банк виплачує відсотки щомісяця або ж в кінці терміну дії вкладу.

А що в результаті?

Щоб чітко розуміти, який прибуток отримає клієнт, оформивши депозит в одному з українських банків, пропонуємо порахувати наочно. Отже, поклавши 10 тисяч доларів на рік, можна отримати: в Радабанк – 255 доларів, в ТАСкомбанк – 225 дол., в Ощадбанку – 200 дол., в Альфа-Банку і Приватбанку – по 175 дол., в Кредит Дніпрі – 155 дол., в Кредобанку – 75 дол. і в Південному – 40 доларів. А в ОТП, ПРАВЕКС БАНКу, Креді Агріколь і Райффайзен Банку Аваль – по 1 долару США.

Инфографика

Матеріал підготувала Христина Труфанова

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Yuriy Юрій
  26.05.2020

  Від цієі суми треба ще відняти 19.5% податку.

  • Maanimo Адміністрація сайту
   27.05.2020

   Юрію, ви праві. В огляді суми вказані без податків.