Ексклюзив

Огляд доларових депозитів: март 2020

14 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки
  3. Хто по «нулях»?
  4. Які результати?

Настрої українців в останні два тижні дуже змінилися. Багато хто стали забирати свої депозити з банків, побоюючись можливих наслідків коронавіруса для всієї фінансової системи. При цьому в НБУ заявляють, що банківський сектор готовий працювати навіть у разі погіршення ситуації, оскільки для цього є всі необхідні інструменти. Однак населення скаржиться на те, що банки не хочуть видавати валютні вклади, пропонуючи забрати гроші у гривні.

Справа в тому, що валюту в Україну завозять з-за кордону, а перельоти між країнами зараз обмежені поширенням коронавірусу. Тому, звичайно, виникли певні складнощі з іноземною готівкою. Однак експерти кажуть, що ці труднощі короткочасні і пов’язані більше з логістикою, а не з проблемами у фінансовій системі. У будь-якому випадку, тримати свої заощадження краще в банку, ніж у тумбочці.

Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за доларовими депозитами строком на 12 місяців та визначив, в якому банку зберігати валюту вигідніше.

Динаміка відсоткових ставок

За минулі півмісяця ставки по депозитах демонструють не кращі свої результати. Найменш вигідно зараз робити вклади строком до 3 місяців. А от максимальну прибутковість показують якраз річні депозити в доларах.

З кінця лютого ми спостерігаємо динаміку середньої ставки за доларовими вкладами терміном на 1 рік, що плавно знижується. Місяць тому вона перебувала на рівні 1,54% річних, а зараз становить 1,41%. Однак ще 16 березня ми могли бачити 1,4%, тобто динаміка зовсім незначна, але все ж позитивна. Наприклад, візьмемо середню суму річного внеску – 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка для депозитів у березні становить 1,75% річних.

При цьому зараз українці можуть відкрити доларові депозити в 34 банках країни.

Що пропонують банки

У ПриватБанку є депозит «Стандарт без дострокового розірвання», ставка за яким складає 2%. Зробити внесок можна на термін від 9 до 12 місяців, а мінімально покласти на рахунок всього 2 долари. При цьому відсотки вам будуть виплачувати щомісяця.

Альфа-Банк Україна пропонує клієнтам відкрити депозитний рахунок за програмою «Альфа-депозит» на рік під 2%. Сума вкладу стартує від 8000 доларів. Однак відсотки вам виплатять в самому кінці терміну вкладу.

Варто віддати належне Кредобанку, який пропонує валютний депозит «Прибутковий» за тією ж ставкою, що і в кінці 2019 року – 1,50% річних. Зробити внесок можна вже при наявності хоча б 100 доларів, а відсотки банк виплатить вам через рік, коли закінчиться термін депозиту.

Банк Конкорд пропонує відкрити депозит «Класичний +» на рік зі ставкою 3,5% річних. Мінімальна сума вкладу становить 100 доларів, а виплата відсотків відбувається щомісяця. До речі, з усіх досліджуваних банків це, як і раніше, найвища ставка.

Ощадбанк пропонує зробити внесок за програмою «Мій депозит» зі ставкою 2% річних на 12 місяців. Мінімальна сума депозиту починається від 100 доларів. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або ж є можливість капіталізації доходу.

Доларовий депозит «Стабільний» від ТАСКОМБАНКу передбачає виплату відсотків наприкінці терміну. Для цього потрібно покласти на рахунок не менше 100 доларів на рік під 2,25% річних.

Якщо відкривати депозит в банку «Південний», то річний депозит там розрахований на 13 місяців. Вклад «Прибутковий плюс» стартує від 100 доларів. При цьому річна ставка становить 0,5%, які банк виплатить в кінці терміну.

Деньги

Хто по «нулях»?

Якщо ви вирішите відкрити депозит в доларах в ОТП Банку, то можете скористатися перевагами «Термінового депозиту з виплатою відсотків після закінчення дії договору». При цьому термін вкладу становить 9-12 місяців, а покласти на депозитний рахунок можна від 50 доларів вже під 0,01% річних.

Банк Креді Агріколь пропонує депозит «Строковий» зі ставкою 0,01% за рік. Виплату відсотків роблять в кінці терміну, при цьому мінімальна сума депозиту становить 1000 доларів.

Таку ж ставку в 0,01% річних пропонує і Райффайзен Банк Аваль за своїм депозитом «Класичний». Відкрити рахунок можна, поклавши навіть 500 доларів. Виплата відсотків проводиться в кінці терміну вкладу.

Скористатися умовами програми «Правекс Стандарт» від ПРАВЕКС БАНКу можна, поклавши на рахунок мінімально 300 доларів. При цьому річна ставка складе все ті ж 0,01%, а відсотки клієнту виплатять в кінці терміну депозиту, який розрахований на 6-12 місяців.

Які результати?

Щоб було зрозуміліше, переведемо відсотки по вашому депозиту в долари. Багато, звичайно, отримати не вдасться, проте можливість уберегти гроші від впливу зовнішніх факторів – це вже привід зробити вклад у банку.

Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, ви додатково отримаєте: в ПриватБанку, Альфа-Банку і в Ощадбанку – по 200 доларів; в Кредобанку – 150 дол., в банку Конкорд – 350 дол., в ТАСкомбанку – 225 дол., в «Південному» – 50 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь, Райффайзен Банку Аваль та ПРАВЕКС БАНКу – по 1 долару. Однак варто розуміти, що це банки з іноземним капіталом, і в цьому випадку мова йде не про те, скільки можна «заробити» на депозиті, а як надійно зберегти свої кошти.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі