Огляд доларових депозитів: квітень 2020
На карантині банки грають за новими правилами. Оскільки законодавчо їм заборонено піднімати відсоткові ставки, вони смиренно дотримуються цього правила. Ажіотаж поступово вщухає, українці вже не прагнуть так активно забирати свої гроші з банків. Тому ситуація на ринку депозитів досить спокійна. Але все ж дрібні зміни простежуються, наприклад, деякі фінустанови скорегували умови оформлення вкладів. Є навіть ті, хто трохи підняв відсотки по депозитах, що точно має порадувати клієнтів.
Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за доларовими депозитами строком на 12 місяців, а також умови депозитних програм в банках України.
Динаміка відсоткових ставок
За минулі півмісяця ставки по депозитах демонструють не кращі свої результати. Найменш вигідно зараз робити вклади строком до 3 місяців. А от максимальну прибутковість демонструють якраз річні депозити в доларах.
Динаміка середньої ставки за доларовими вкладами терміном на 1 рік не дивує нічим новим – вона продовжує плавно йти вниз. У березні вона була 1,41%, однак на кінець квітня ми бачимо 1,39% річних. Середня сума річного внеску для українців становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка по депозиту в квітні складає вже не 1,75% річних, а менше – 1,48%.
Також помітно зменшилась кількість банків, в яких українці зараз можуть відкрити доларові депозити – їх вже 25 (у березні було 34).
Що пропонують банки
У ПриватБанку є депозит «Стандарт без дострокового розірвання», ставка за яким складає 2%. Зробити внесок можна на термін від 9 до 12 місяців, а мінімально покласти на рахунок всього 2 долари. При цьому відсотки вам будуть виплачувати щомісяця.
Альфа-Банк Україна тепер пропонує клієнтам відкрити депозит «Прибутковий» на рік під 2%. Сума вкладу стартує від 8000 доларів. Однак, якщо раніше по «Альфа-депозиту» відсотки виплачували в кінці терміну вкладу, то тепер умови змінилися – є можливість отримувати їх щомісяця або капіталізувати.
Депозит «Ого на термін» від Радабанку можна оформити на рік навіть при наявності 100 доларів. Ставка при цьому становить 2,55% річних, а відсотки виплачуються після закінчення строку договору.
Ощадбанк пропонує зробити внесок за програмою «Мій депозит» зі ставкою 2% річних на 12 місяців. Мінімальна сума депозиту починається від 100 доларів. При цьому відсотки виплачуються щомісячно або ж є можливість капіталізації доходу.
А ось Кредобанк, який до недавнього часу пропонував валютний депозит «Прибутковий» за ставкою кінця 2019 роки (1,50%), все-таки знизив відсоток за вкладом до 1% річних. В іншому все залишилося колишнім: клієнтові потрібно хоча б 100 доларів, щоб відкрити депозит. А відсотки банк виплатить вам через рік, коли закінчиться термін депозиту.
Доларовий депозит «Стабільний» від ТАСКОМБАНКу передбачає виплату відсотків наприкінці терміну. Для цього потрібно покласти на рахунок не менше 100 доларів на рік під 2,25% річних.
Банк Конкорд пропонує відкрити депозит «Класичний+» на рік зі ставкою 3,5% річних. Мінімальна сума вкладу становить 100 доларів, а виплата відсотків відбувається щомісяця. До речі, з усіх досліджуваних банків це як і раніше найвища ставка.
Якщо відкривати депозит у Банку Південний, то річний депозит там розрахований на 13 місяців. Вклад «Прибутковий плюс» стартує від 100 доларів. При цьому річна ставка становить 0,5%, які банк виплатить в кінці терміну.
Банк Кредит Дніпро пропонує депозит «Надійний» з мінімальною сумою в 100 доларів на 7-12 місяців і зі ставкою 1,55% річних, які можна отримати в кінці терміну вкладу.
«Іноземці» йдуть рівно
Відкрити «Строковий депозит з виплатою відсотків після закінчення дії договору» в доларах в ОТП Банку можна на 9-12 місяців. При цьому покласти на депозитний рахунок необхідно від 50 доларів під ті самі 0,01% річних.
Банк Креді Агріколь пропонує депозит «Строковий» також зі ставкою 0,01% на рік. Виплату відсотків роблять в кінці терміну, при цьому мінімальна сума депозиту становить 1000 доларів.
Щоб скористатися умовами програми «Правекс Стандарт» від ПРАВЕКС БАНКу, потрібно покласти на рахунок мінімально 300 доларів. При цьому річна ставка складе все ті ж 0,01%, а відсотки клієнту виплатять в кінці терміну депозиту, який розрахований на 6-12 місяців.
Таку ж ставку в 0,01% річних пропонує і Райффайзен Банк Аваль за своїм депозитом «Класичний». Відкрити рахунок можна, поклавши навіть 500 доларів. Виплата відсотків проводиться в кінці терміну вкладу.
Час рахувати гроші
Для наочності переведемо відсотки за вашим депозитом у долари. Прибуток хоч і невеликий, проте можливість уберегти гроші від впливу зовнішніх факторів – це вже привід зробити вклад у банку.
Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, ви додатково отримаєте: в Радабанку – 255 доларів, у ПриватБанку, Альфа-Банку і в Ощадбанку – по 200 дол.; у Кредит Дніпрі – 155 дол.; у Кредобанку – 100 дол., в банку Конкорд – 350 дол., в ТАСКОМБАНКУ – 225 дол., у «Південному» – 50 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь, Райффайзен Банку Аваль та ПРАВЕКС БАНКу – по 1 долару. Однак варто розуміти, що це банки з іноземним капіталом, і в цьому випадку мова йде не про те, скільки можна «заробити» на депозиті, а як надійно зберегти свої кошти.
Коментарі