Ексклюзив

За течією: огляд доларових депозитів (червень 2020)

8 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки?
  3. Хто по нулях?
  4. Подсчитаем прибыль

Перший місяць літа ознаменувався плавним зниженням середньої ставки за валютними депозитами. Українці вже не забирають масово свої вклади з банків, а самі фінустанови не поспішають підвищувати ставки за депозитами. Однак простежується і позитивний тренд – кількість банків, готових зберігати гроші українських вкладників, залишається незмінною. Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за доларовими депозитами строком на 12 місяців, а також умови депозитних програм у банках України.

Динаміка відсоткових ставок

Уже другий місяць поспіль динаміка середньої ставки за валютними депозитами строком на 1 рік продовжує плавно знижуватися. В кінці травня вона перебувала на позиції 1,38% річних, в червні – 1,34%. Середня сума, яку українці найчастіше кладуть на депозитний рахунок, становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка за депозитом в кінці червня складає 1,26% річних замість 1,36% місяцем раніше. 

Що пропонують банки?

Не міняє умов розміщення валютних вкладів Радабанк, пропонуючи своїм клієнтам депозит «Ого на термін» з річною ставкою 2,55%. Виплата відсотків можлива тільки в кінці терміну дії договору. Відкрити депозит можна при наявності всього 100 доларів.

Ті ж умови для розміщення вкладів залишилися і у ТАСКОМБАНКу – 2,25% становить річна ставка з виплатою відсотків в кінці терміну. Покласти на депозитний рахунок можна також від 100 доларів.

Ощадбанк пропонує оформити депозит під 2% річних з виплатою відсотків щомісячно або їх капіталізацією. Мінімальна сума вкладу становить 100 доларів США.

У ПриватБанку можна розмістити депозитний вклад під 1,75% з щомісячною виплатою відсотків, проте клієнт не зможе достроково розірвати договір з банком.

Банк Кредит Дніпро пропонує оформити депозит «Надійний» під 1,55% річних з можливістю забрати відсотки в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 100 доларів.

А ось Альфа-Банк значно знизив річну ставку за депозитом «Прибутковий». Якщо в травні вона становила 1,75%, в червні ж впала до 1%. Сума вкладу стартує від 8 тис. доларів. Банк надає клієнтам вибір – отримувати відсотки за депозитом можна щомісяця або ж в кінці терміну дії договору.

Кредобанк пропонує оформити валютний депозит під 0,75% річних з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії вкладу. Відкрити депозит можна, маючи на руках від 100 доларів.

Время деньги

Хто по нулях?

У банку Креді Агріколь клієнт може відкрити депозит «Ощадний» під 0,01% річних з капіталізацією відсотків. Мінімальна сума вкладу становить 100 доларів.

ОТП Банк також пропонує оформити депозит під 0,01% річних з щомісячною виплатою або капіталізацією відсотків. Мінімальна сума вкладу стартує від 50 доларів США.

Банк Південний запрошує оформити валютний вклад «Мобільний депозит» з аналогічною річною ставкою (0,01%) і капіталізацією відсотків. Варто відзначити, що відкрити рахунок можна тільки маючи 5000 доларів.

Відкрити депозит від 100 доларів в Райффайзен Банку Аваль можна також під 0,01% річних. Банк виплачує відсотки щомісяця або ж в кінці терміну дії вкладу.

Аналогічні умови пропонує і ПРАВЕКС БАНК – під 0,01% річних, але з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії договору. Оформити депозит можна при наявності 300 доларів.

Подсчитаем прибыль

Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, клієнт додатково отримає: в Радабанку – 255 доларів, у ПриватБанку – 175 дол., Ощадбанку – 200 дол.; в Кредит Дніпрі – 155 дол.; в Альфа-Банку – 100 доларів, в Кредобанку – 75 дол., в ТАСКОМБАНКу – 225 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь, Райффайзен Банку Аваль, ПРАВЕКС БАНКу та Південному – по 1 долару США.

Инфографика

Матеріал підготувала Христина Труфанова

Залишіть коментар

Коментарі