Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: травень 2020

1 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Прибутковість по гривневим вкладам за минулий місяць відчутно знизилася. Причому ставки впали по депозитах на будь-який термін, навіть самий мінімальний. Деякі фінустанови трохи скорегували умови оформлення вкладів. Та й кількість банків, готових обслуговувати депозити населення, продовжує зменшуватися. При цьому за останніми цифрами, понад 50% українців довіряють свої кошти на зберігання саме банкам.

Maanimo продовжує відстежувати динаміку процентних ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також зміни, які відбулися за минулий місяць.

Динаміка процентних ставок

Скористатися послугами банків і покласти гріш на депозит розумно, маючи на руках, наприклад, суму в розмірі 50 тисяч гривень. У травні відкрити ощадний рахунок можна в 28 банках України замість 29 банків. При цьому загальна динаміка середньої ставки за гривневими депозитами на рік становить 9,41% річних. Нагадаємо, що місяць тому вона була на рівні 9,87%.

Середня ставка для річного депозиту на суму в 50 000 грн на даний момент становить 9,90% річних, хоча в квітні становила 10,4%.

Що пропонують банки

При оформленні депозиту «Стандарт» від ПриватБанку можна отримати 11,50% річних. До речі, «Приват» вже кілька місяців утримує ставку на одному рівні. Однак ця нова депозитна програма передбачає виключно щомісячну виплату відсотків.

В Альфа-Банку ви можете відкрити депозит під ті ж 12% річних. Але ось отримувати виплати тепер можна щомісяця або капіталізувати відсотки. Мінімальна сума стартує від 5 тисяч гривень.

Незмінною залишилася прибутковість річного гривневого депозиту «Надійний» в банку «Кредит Дніпро». У травні вона складає 13% річних, але при оформленні через FreeBank можна отримати бонуси. Відсотки по депозиту виплачують щомісяця.

У Радабанк зберігати гроші на суму від 1 тисячі гривень теж можна за старою ставкою. За депозитом «Ого на термін», відкритого в травні, ви отримаєте 12% річних.

ПРАВЕКС БАНК пропонує відкрити депозитний рахунок «Правекс Класика» зі стабільною ставкою 11% річних. Клієнт може покласти на рахунок мінімально 250 грн на термін від 6 місяців до року з виплатою відсотків в кінці терміну дії вкладу.

В Idea Банку за депозитом «Безпечний» готові заплатити вкладникам 12,50% річних. Виплата здійснюється в кінці строку договору.

Мега Банк утримує прибутковість свого депозиту «Строковий» на рівні 13,5%. А оформивши додатково карту todobank, ви отримуєте ще 1% до діючої ставки. Таким чином, її розмір збільшується до 14,5% річних. Зробити внесок можна на 10-12 місяців із щомісячною виплатою відсотків на карту.

А ось monobank продовжує знижувати депозитні ставки. Зараз відкрити депозитний рахунок на 12 місяців можна вже під 13,5% замість квітневих 14,2% річних. Він займає другу позицію серед досліджуваних банків за розміром ставки.

ТАСКОМБАНК тримався кілька місяців, однак зараз трохи здав позиції – відсотки по депозитах опустилися до рівня 12% річних. Але оформивши вклад через додаток TAS2U, до вже діючої ставки все так же можна отримати додаткові відсотки.

Кредобанк вирішив залишити ставку свого депозиту «Прибутковий» без змін. Вона як і раніше становить 11% річних, як і кілька місяців тому.

У Райффайзен Банку Аваль відбуваються перестановки. У квітні банк вирішив порадувати своїх клієнтів і підняв ставку по депозиту «Класичний» з 9,50% до 10,5% річних. У травні ж фінустанова пропонує депозит «Класичний строковий» з меншою ставкою – всього 9,25% річних.

Ставка у Креді Агріколь тримається на позначці 10,75%. При цьому відсотки банк виплачує в кінці терміну депозиту.

У банку Південий можна відкрити депозит «Прибутковий плюс» на 13 місяців під ті ж 12% річних з виплатою відсотків в кінці терміну. Мінімальна сума – від 1 тисячі гривень. У разі оформлення вкладу в додатку Південний MyBank клієнт отримує +0,25% бонусу до відсоткової ставки в гривні.

А ось найнижча ставка серед досліджуваних банків залишилася у ОТР Банку. Він пропонує депозит всього під 9% річних з виплатою в кінці терміну.

Залишіть коментар

Коментарі