Інвестиції 2.0.20: куди вигідно вкласти гроші
Постійний розвиток технологій відкриває нові можливості для інвестування, але в той же час варіанти, які нещодавно здавалися прибутковими і перспективними, відходять на задній план. Maanimo проаналізував, куди найвигідніше вкласти гроші в цьому році, у що інвестувати точно не варто, і як ринок вкладень може змінитися в найближчому майбутньому.
Надамо слово депозиту
Деякі варіанти інвестицій в цьому році стають значно менш вигідними і навіть неприбутковими.
В першу чергу варто сказати про банківські депозити. Традиційно, це найпопулярніший напрям грошових вливань для українців, тому що банки пропонують не тільки високий відсоток депозиту з можливістю щомісячних виплат, а й гарантують повне збереження коштів. Дуже багато хто надає перевагу такому варіанту вкладення грошей простому зберігання коштів «під подушкою».
Цього року відсотки по депозитах почали невблаганно знижуватися, і в найближчому майбутньому ця тенденція збережеться. Відбувається це через зниження Нацбанком облікової ставки, яка безпосередньо впливає на вартість кредитів і депозитів для населення. Ставку вже знизили до 11%, а до кінця року очікується, що вона складе всього 7% річних. Природно, пропорційно впаде і прибутковість депозитів.
Банки вже відреагували на зменшення облікової ставки повальним зниженням відсотків по депозитах. В середньому, прибутковість скоротилася на 2-3%.
Єдине, що можна порадити тим, хто все-таки вирішив інвестувати кошти в депозит – відкривайте його вже зараз.
Ризик: мінімальний
Прибутковість: невелика і має тенденцію до зниження
А що з держоблігаціями
Зниження облікової ставки вплинуло і на прибутковість від українських держоблігацій. Ставка по купону за всього рік знизилася з 20% до 10% річних і буде продовжувати знижуватися протягом року. Правда, українці і так не поспішають вкладати гроші в ОВДП. До початку поточного тижня фізособи в цілому купили державних цінних паперів на 8,83 млрд грн, а це тільки 1,09% від загального обсягу в оберті.
Незважаючи на такі очевидні переваги, як зворотний викуп, тобто можливість повернути ОВДП достроково за початковою вартістю, державні гарантії щодо повернення вкладу та звільнення від сплати прибуткового податку, не все так райдужно для пересічного українця. Для максимальної ефективності рекомендується купувати пакет від 100 тис. грн і вище, через велику кількість різних комісій і витрат і для найбільшої прибутковості. На жаль, не всі можуть дозволити собі інвестувати в такому обсязі.
Ризик: відсутній
Прибутковість: середня, але знижується
Нерухомість на підйомі
Ринок нерухомості, тим часом, переживає новий підйом. Будівельний бум знову охопив Україну, новобудови зводять у величезних кількостях і з більшою швидкістю.
Популярністю зараз користується високоліквідне житло для здачі в оренду: квартира з гарним видом, у великому місті і районі з розвиненою інфраструктурою. Зважуючи всі за і проти, слід розуміти, що завжди є невеликий ризик того, що будівництво затягнеться і не закінчиться в зазначений строк. Це може істотно вплинути на ваші плани. Також при покупці доведеться понести витрати на ремонт, купівлю меблів і техніки для нової квартири і звалити на плечі податковий тягар.
З іншого боку, на ринку нерухомості спостерігається тенденція сталого зростання вартості житла в великих містах. Купивши високоліквідний актив зараз, можна не тільки добре заробити на оренді, але і дуже вигідно продати квартиру через 5-10 років. Такі житлові приміщення користуються великим попитом, так що можна не лякатися простою.
Що стосується придбання комерційних об’єктів, то їх вартість на ринку також неухильно зростає. Якщо ретельно вивчити ситуацію і з розумом підійти до покупки торгових приміщень, то такий проект може порівняно швидко окупитися. Істотним мінусом є вартість, тому що такі об’єкти на порядок дорожче житлових приміщень.
Потенційний прибуток від здачі в оренду комерційних приміщень може скласти 10-15% в рік, а від житлових – в районі 5-10%.
Ризик: для здачі в оренду – мінімальний, для перепродажу – середній
Прибутковість: від здачі в оренду – невелика, від вдалого перепродажу – висока
Благородні інвестиції
Ще одним незмінним об’єктом інвестування є дорогоцінні метали.
Золото у 2020 році показало рекордне зростання. За минулий рік вартість золота зросла на $226,25 і зараз становить $1583,85 за унцію. Тобто в процентному відношенні дорогоцінний метал за цей рік додав цілих 14,28%. На тлі інших інвестиційних інструментів це дуже істотне зростання. Варто відзначити, що останній раз така ціна на золото була зафіксована ще в 2013 році.
Дорожчає золото через нестабільну політичну ситуацію на Близькому Сході і, в першу чергу, через побоювання поширення коронавірусу. Інвестори побоюються вкладати гроші в ризиковані акції і т.д., але звертають увагу на активи «тихої гавані» – дорогоцінні метали.
Срібло також значно додало в ціні, за рік збільшивши вартість за одну тройську унцію на $1,97. Зараз його ціна складає $17,75 за унцію. Тобто за рік срібло додало 11,07%.
Однак експерти не рекомендують поки інвестувати в дорогоцінні метали через те, що вони знаходяться в невизначеному становищі.
Якщо вдасться подолати політичну кризу на Близькому Сході і знайти спосіб побороти коронавірус, вартість істотно знизиться. Однак, якщо найближчим часом ніяких зрушень з цих питань не буде, вартість дорогоцінних металів продовжить неухильно зростати.
Ризик: високий
Прибутковість: висока
Оцифровані вкладення
Криптовалюти переживають небувалий підйом. Біткоін минулого тижня перетнув психологічну межу в 10000 $/BTC, однак до кінця тижня відкотився до 9900 $/BTC після коригування курсу. З початку року спостерігається висхідна тенденція, і експерти прогнозують підвищення ціни кріптомонети. Відбувається це тому, що на тлі падіння фондового ринку через загрозу поширення коронавируса, біткоін тільки виграє.
Зараз один BTC коштує $9805,92. Тобто за рік в процентному співвідношенні еталонна кріптомонета додала до вартості майже 60%.
Ефіріум теж на підйомі. З початку року кріптомонета додала 48%, але залишається досить нестабільною. Зараз за один ETH просять $251,15.
Вкладати гроші в крипту ризиковано через можливість різкого відкоту курсів, але в разі збереження тенденції стабільного зростання інвестиції окупляться з лишком.
Ризик: середній
Прибутковість: висока
Коментарі