Ексклюзив

Огляд ринку споживчого кредитування: листопад 2020

30 Грудня 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

На ринку споживчого кредитування як і раніше спостерігається плавне підвищення річних ставок. Однак деякі банки надають спеціальні умови кредитування для вже існуючих клієнтів або ж працівників певних сфер – медиків або фахівців сфери IT. Maanimo продовжує відстежувати зміни динаміки відсоткових ставок за кредитами у нацвалюті і умови надання кредитів провідними банками України в листопаді 2020 року.

Динаміка середньої ставки

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за споживчими кредитами в гривні показує різке падіння. У жовтні цей показник утримував планку в 65,36% річних, в листопаді ж впав до позначки 63,9%. Ситуація на ринку кредитування мало змінилася з настанням листопада – умови кредитування залишаються стабільними, банки не поспішають знижувати відсоткові ставки за споживчими кредитами для населення. Кількість банків, що надають суму до 50 тисяч гривень, збільшилася в порівнянні з жовтнем – таких установ зараз 16. У порівнянні з минулим місяцем, показник середньої ефективної ставки для кредитів терміном на 12 місяців на таку суму знизився до 68,44%.

Що пропонують банки?

ТАСКОМБАНК пропонує взяти кредит під незмінні 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка становить 69,17%. Клієнтові доведеться сплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,5%. Кредит можна отримати на суму до 300 тис. гривень.

Райффайзен Банк Аваль поки має намір кредитувати тільки своїх клієнтів, які отримують заробітну плату або пенсію на карту банку. Річна ставка за кредитом (зі стандартними умовами) становить 39,90%, щомісячна страховка – 0,41% від суми кредиту. Для отримання позики клієнту необхідно надати довідку про доходи.

Альфа-Банк пропонує оформити кредит під 19,99% річних, але реальна ефективна ставка складає 63,3%. Тобто клієнту потрібно буде сплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,35% від суми кредиту. Для отримання кредиту позичальникові не потрібна довідка про доходи.

Взяти кредит в банку Креді Агріколь можна під 99,74% річних. Базова ставка залишилася на рівні 15%, проте клієнтові доведеться сплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,85%. Для отримання кредиту позичальник повинен надати довідку про доходи.

ПРАВЕКС БАНК не змінив умов для отримання кредиту – оформити позику можна під 18,99% річних, реальна ж ефективна ставка при цьому складе 24,3%. Банк пропонує досить лояльні умови, однак підсумкова ставка для клієнта включає разову комісію в розмірі 1%, а також страховку в розмірі 5,99% від суми кредиту. При цьому банк зажадає довідку про доходи за останні 6 місяців.

Кредобанк пропонує стабільні умови кредитування – під 65% річних, без разової та щомісячної комісії. Реальна відсоткова ставка за кредитом становить 88,6%. Для отримання кредиту потрібно мати довідку про доходи за останні 3 місяці роботи.

ОТП Банк пропонує програму кредитування з реальною ефективною ставкою 67,7%. При цьому для отримання суми в розмірі до 50 тис. гривень банк не вимагає довідки про доходи.

Idea Bank залишив без змін умови кредитування в листопаді. Отримати кредит готівкою можна під 0,01% річних, однак реальна ефективна ставка складає від 59,4% до 134,1%. Сюди увійде оплата разової страховки в розмірі від 0 до 24% від суми кредиту, а також щомісячна комісія в розмірі 3,39%. Банк надає кредит від 500 грн до 75 тис. грн і не вимагає довідку про доходи. При підтвердженні цільового використання коштів банк дарує 10% знижку до річної ставки.

Залишіть коментар

Коментарі