Ексклюзив

Мільйони не потрібні: чи вигідно інвестувати у криптовалюту?

30 Листопада 2020
1
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Якщо ще п’ять років тому ринок криптовалюти знаходився у стані застою, то в 2020 році, до початку історії з коронавірусом, апетит інвесторів до ризикованих активів зріс. І це незважаючи на те, що березень для ринку крипти був негативним і показав падіння на 58%. Однак інвестиції у цифрові гроші тривають і донині. Maanimo розповість про особливості вкладень у криптовалюту, а також про тих, хто зміг отримати з цього максимальну вигоду і стати кріптомілліонером.

Крипта + інвестиції = багатство?

Будь-яке вкладення у різні активи вже само по собі є досить ризикованою витівкою. Особливо, якщо робити це вперше і підходити до питання, досконально не вивчивши усі ризики і «камені».

Але інвестиції у криптовалюту можуть принести величезні гроші з-за певних особливостей ринку. Багато інвесторів вкладають кошти у купівлю криптовалюти цілеспрямовано під час зміни тренду. Якщо ринок лихоманить, і ціни просаджуються – потрібно купувати, адже після падіння обов’язково піде зростання. Тобто банальний заробіток на курсових коливаннях. Плюс, якщо подивитися на топові криптовалюти по капіталізації, то навряд чи хоча б одна з них незабаром перестане існувати.

Звичайно, можна сказати, що для вкладу в крипту необхідні сотні тисяч доларів. Це не зовсім так, адже якщо той же біткоін купити може далеко не кожен, вкласти пару десятків доларів у будь-який перспективний альткоін може будь-хто.

Крім того, на зростання вартості криптовалюти впливає фактор обмеженості випуску. Парадокс, правда? Але вартість фіатних грошей може різко впасти, якщо держава захоче запустити верстат і почати друк грошей. З криптовалютою все інакше. Немає жодного органу, який відповідав би за випуск кріптомонет. Якщо кількість обмежена 21 млн штук, то ще однією більше бути не може.

Виходить, що чим більше інвестори купують монет, тим менше їх стає у світі, і відповідно, ціна і прибуток з покупки ростуть.

Також однією з причин інвестицій в криптовалюту є її перспективність. Світ поступово переводить все в електронний формат, особливо в період пандемії і e-commerce. А використовувати крипту для розрахунків дуже зручно і безпечно. Тому як анонімність угод – важлива перевага цифрових грошей.

Найпопулярнішими на сьогодні залишаються криптовалюти від BloombergGalaxyCryptoIndex. Це Bitcoin, Ethereum, EOS, Monero, ZCash.

До речі, в Україні вже дуже активно тестується «е-гривня». Завдяки цьому буде створено новий ринок електронних активів, а компанії зможуть отримувати гроші швидко і зручно, що відіб’ється на їх зростанні і економіці в цілому.

Посібник: як обережніше інвестувати в цифрові монети

Коли ви розміщуєте вклад у банку, ніхто не дає 100% гарантій, що завтра він не збанкрутує, і вам не доведеться стояти у довгій черзі, щоб спробувати повернути свої гроші назад.

Те ж правило стосується криптовалюти. Вона має як позитивні, так і негативні сторони.

Перший і основний мінус криптовалюти – це непідкріпленість. Все в цьому світі має бути чимось підкріплено, наприклад, гривня доларом, долар золотом і т. п. А цифрові гроші абсолютно нічим не підкріплені, по суті, будучи «бульбашкою». І якщо вона лопне, як у випадку з банком, то можна втратити всі вкладені кошти.

Щоб такого не сталося, краще не вкладати всі гроші, які є, в покупку однієї криптовалюти, а розподілити їх між кількома активами.

Другий мінус, скоріше, стосується самого інвестора – неосвіченість і поспіх. Адже можна вкластися, втратити і звинувачувати систему, а не себе. Багато людей абсолютно не вміють вибирати найкращий час для придбання активу, потім для продажу з отриманням прибутку, не аналізують можливий розвиток ринкової ситуації. Адже нерозумно вважати, що сьогодні я куплю один біткоін, а завтра прокинуся мільйонером. Потрібно завжди тримати руку на пульсі ринку, не піддаватися паніці під час падіння вартості.

Хто ж піднявся?

Ті інвестори, які на самому початку розвитку не побоялися вкласти гроші в такий актив, вже підраховують прибуток. А деякі навіть змогли заробити на крипті багатомільярдні статки.

Найяскравіший приклад показали брати Тайлер и Кемерон УінклвоссУ 2017 році їх визнали першими кріптоміліардерами, які свого часу інвестували в біткоіни близько 11 млн доларів, а в 2013 році вартість цього активу виросла до 1 млрд доларів.

Також у список міліардерів можна внести співзасновників китайської Майнінг-компанії Bitmain Мікрі Чжан и Джихан Ву. Згідно з даними журналу Forbes, на квітень поточного року їх статки оцінюють в 3,2 млрд доларів у мікро і 1,8 млрд доларів у Джихан.

У лютому 2020 року найбільш багатою людиною зі світу кріптоіндустріі став голова біржі Binance – Чанпен Чжао, який зараз є одним з найбільш впізнаваних людей у цій сфері. Саме Чжао показав приклад того, як швидко досягти до вершин у період розквіту цифрових валют. Його фінансовий статок до карантину оцінювали в 2,6 млрд доларів, згідно з даними інституту Hurun, а ось у квітневому Forbes Чанпена вже не вказали.

Також у лютому Hurun вніс до списку мільярдерів ще двох людей. Ними стали засновник бірж OKEx і OKCoin Сюй Мінсіне (1,4 млрд дол.) і голова Huobi Леоне Лі (1,1 млрд дол.).

Крім них, у квітневий Forbes включили мільярдерів Кріса Ларсена і Брайана Армстронга. Ларсен працював генеральним директором Ripple (статки на той час 2,6 млрд дол.), а Армстронг є головою біржі Coinbase з активами в сумі 1 млрд доларів.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Кирилл Крафт
    23.08.2020

    Мне пока этот рынок не понятен вообще. Так что довольствуюсь обычными инвестиционными монетами. Их при надобности можно продать, скажем, на Виолити, или подарить, или передать в наследство. А как оно с криптовалютой, непонятно