Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: вересень 2020

25 Листопада 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Настав новий сезон, як кліматичний, так і діловий, однак складається враження, що час тотального зростання ставок за депозитами не повернеться більше ніколи – надто вже затяжний тренд на зниження. Хоча, варто відзначити, вересень не приніс українським вкладникам значних змін в умовах розміщення депозитних вкладів у гривні – банки утримують відсоткові ставки на колишньому рівні. Однак збільшилася кількість фінустанов, що пропонують українцям відкрити депозитний рахунок.

Maanimo продовжує відстежувати динаміку відсоткових ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також зміни умов в банках за минулий місяць.

Динаміка відсоткових ставок

Відкрити депозитний вклад у вересні пропонують 28 українських банків, в серпні їх було трохи менше – 26. При цьому загальна динаміка середньої ставки за гривневими вкладами на 12 місяців становить 6,98%, хоча ще місяць тому цей показник тримався на рівні 6,76%. Середня ставка для річного депозиту на суму в 50 тисяч гривень у вересні становить 7,63%, в серпні цей показник утримував планку в 7,54%. Українські банки і далі продовжують знижувати відсоткові ставки за гривневими депозитами, незалежно від терміну дії програм.

Що пропонують банки?

Банк Кредит Дніпро трохи підвищив річну ставку за депозитною програмою «Надійний». У серпні вона була зафіксована на позначці 9%, у вересні ж впала до 7,5%. В іншому умови за вкладом залишилися незмінними – мінімальна сума депозиту від 500 грн, виплата відсотків здійснюється в кінці терміну.

Радабанк залишив річну ставку за депозитом «Ого на термін» на рівні 10%. Умови відкриття вкладу залишилися колишніми – відсотки виплачуються в кінці строку дії договору, мінімальна сума для відкриття депозиту становить 1000 грн.

Депозит «Стабільний» в ТАСКОМБАНК також здав позиції – в серпні річна ставка тримала планку на рівні 10%, у вересні ж знизилася до 9%. Отримувати відсотки за вкладом можна щомісяця або ж в кінці терміну, а мінімальна сума вкладу стартує від 1000 грн.

Idea Bank пропонує відкрити гривневий вклад «Прибутковий» під 8,6% річних з виплатою відсотків в кінці терміну дії договору. Покласти на рахунок можна від 1000 грн.

Альфа-Банк залишив річну ставку на колишньому рівні – на позначці в 9%. Клієнти все так само можуть вибрати зручний спосіб отримання доходу – в кінці терміну або ж капіталізувати відсотки. Мінімальна сума вкладу при цьому становить 5000 грн.

Кредобанк залишив без зміни річну ставку за депозитом «Прибутковий» на рівні 8,5%. Мінімальна сума вкладу становить 500 грн, а забрати відсотки можна в кінці терміну дії договору.

ПРАВЕКС БАНК знизив ставку за депозитною програмою «Правекс Класика» до 8,5%. Відкрити рахунок можна від 250 грн на термін від 6 до 12 місяців. Виплата відсотків за депозитом здійснюється в кінці терміну. При цьому власник пакета FAMIGLIA R & B може оформити депозит і отримати + 1% до обраної депозитною програмою.

Стабільні 9% за вкладом «Стандарт» готовий запропонувати ПриватБанк. Виплата відсотків за депозитом здійснюється щомісячно, програма не передбачає дострокового розірвання договору.

Змінилися умови розміщення вкладу для депозиту «Строковий» в Банку Креді Агріколь, річна ставка знизилася до рівня 6%. Мінімальна сума вкладу становить 50 тис. грн, відсотки виплачуються в кінці строку дії договору.

Без змін залишив річну ставку для депозиту «Строковий» Райффайзен Банк Аваль, зараз вона становить 6%. Виплата відсотків можлива тільки в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 2000 грн.

Банк Південний змінив умови розміщення для вкладів за програмою «Прибутковий» – річна ставка з 7% знизилася до 6%. В іншому умови залишилися колишніми – депозит можна оформить на 13 місяців з можливістю виплати відсотків в кінці терміну і мінімальною сумою вкладу 1000 грн.

Відкрити гривневий депозит пропонує ОТП Банк під 6,5% річних. Виплата відсотків здійснюється в кінці терміну дії договору, щомісячно або ж відсотки можна капіталізувати. Мінімальна сума вкладу становить 2000 грн.

Матеріал підготувала Христина Труфанова

Залишіть коментар

Коментарі