Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: липень 2020

2 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Липень приніс за собою стрімке падіння ставок за депозитними вкладами в гривні, і ця тенденція зберігається вже протягом кількох місяців. При цьому найбільше просіли короткострокові вклади терміном до трьох місяців, а ось депозити від півроку до року втратили трохи менше у відсотках. Однак українці активно продовжують нести свої гроші в банк. Maanimo продовжує відстежувати динаміку відсоткових ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також зміни умов в банках за минулий місяць.

Динаміка відсоткових ставок

Відкрити ощадний рахунок в липні пропонують 27 українських банків, в червні їх було трохи менше – 26. При цьому загальна динаміка середньої ставки за гривневими депозитами на рік становить 7,51% річних. Місяць тому цей показник був на рівні 8,68%. Середня ставка для річного депозиту на суму в 50 000 грн в липні становить 8,11% річних, хоча в червні вона становила 9,14%. Банки продовжують активно знижувати відсоткові ставки за депозитними програмами незалежно від терміну дії вкладу.

Що пропонують банки?

Банк Кредит-Дніпро знизив ставку за депозитом «Надійний» до 11% річних, хоча ще в червні вона трималася на позначці в 13,5%. Решта умов залишилися незмінними – виплата відсотків за депозитом можлива тільки в кінці терміну, а мінімальна сума вкладу становить 500 грн.

Змінилися умови розміщення гривневих вкладів і в Радабанку. У червні оформити депозит «Ого на термін» можна було під 12% річних, в липні ж цей показник впав до 11%. Мінімальна сума вкладу не змінилася – 1000 грн, виплата відсотків здійснюється в кінці терміну дії вкладу.

ТАСКОМБАНК знизив річну ставку до 10,5%, хоча ще в червні відсоток за вкладом «Стабільний» був на рівні 11,5%, в іншому умови залишилися незмінними – банк пропонує виплату відсотків після закінчення дії договору.

В Idea Bank за депозитом «Прибутковий» вкладникам готові заплатити вже 8% замість 10,25%, які пропонувалися в червні. Мінімальна сума депозиту становить 1000 грн з виплатою відсотків в кінці терміну договору.

Альфа-Банк також трохи знизив річну ставку до позначки 10%, в червні ставка була трохи вище – 11%. Клієнти так само можуть вибрати зручний спосіб отримання доходу – в кінці терміну або ж капіталізувати відсотки. Мінімальна сума вкладу при цьому становить 5000 грн.

Кредобанк знизив річну ставку за депозитом «Прибутковий» до 8,5%, в червні цей показник тримався на позначці 10%. Мінімальна сума вкладу становить 500 грн, а забрати відсотки можна в кінці терміну дії договору.

ПРАВЕКС БАНК пропонує нову депозитну програму «Правекс Класика» з річною ставкою 9%. Відкрити рахунок можна від 250 грн на термін від 6 до 12 місяців. Виплата відсотків по депозиту здійснюється в кінці терміну. При цьому власник пакета FAMIGLIA R&B може оформити депозит і отримати +1% до обраної депозитної програми.

ПриватБанк знизив річну ставку для депозиту «Стандарт» до 9%, хоча в минулому місяці вона була на рівні 10,5%. Програма передбачає тільки щомісячну виплату відсотків.

Банк Креді Агріколь також не став винятком і знизив річну ставку за депозитом «Строковий» з 9,25% до 7,25%. В іншому умови розміщення вкладу залишилися незмінними – мінімальна сума вкладу становить 50 тис. грн, відсотки виплачуються в кінці строку дії договору.

Райффайзен Банк Аваль знову знизив річну ставку для депозиту «Строковий». У червні вона становила 8,5%, в липні – всього 6,5%. Виплата відсотків можлива тільки в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 2000 грн.

Банк Південний пропонує оформити депозит «Прибутковий» на 13 місяців під 7% річних з можливістю виплати відсотків в кінці терміну і мінімальною сумою вкладу 1000 грн.

Одну з найнижчих відсоткових ставок за гривневими депозитами встановив ОТП Банк – 6% річних. Виплата відсотків за вкладом здійснюється в кінці дії договору, мінімальна сума для відкриття ощадного рахунку становить 2000 грн.

Залишіть коментар

Коментарі