Ексклюзив

Огляд гривневих депозитів: грудень 2019

30 Листопада 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Напередодні новорічних свят українці зазвичай намагаються заробити більше грошей, а багато хто також дарує їх один одному в подарунок. У будь-якому випадку, яким би шляхом у вас не з’явилася кругла сума на руках, її можна відкласти і витратити через деякий час на реалізацію бажань. Але вдома гроші зберігати марно, а ось покласти їх на депозит – це гарна можливість отримати ще й додаткові бонуси. Від того, наскільки швидко ви захочете скористатися своїми коштами, буде залежати термін вашого вкладу та відсотки за ним.

Maanimo продовжив відстежувати динаміку процентних ставок за короткостроковими гривневими депозитами на 3 місяці і за річними вкладами, а також проаналізував зміни в цьому сегменті за минулий місяць.

Динаміка процентних ставок за короткостроковими депозитами

Якщо бажання надовго розлучатися з грошима немає, але хочеться отримати невеликий прибуток, в цьому випадку українці часто користуються короткостроковими вкладами, наприклад, на 3 місяці. На даний момент в Україні 33 банки надають подібну послугу. При цьому середня ставка в грудні становить 12,81% річних. У випадку з 3-місячними депозитами головним критерієм при виборі банку є процентна ставка.

ОТР Банк пропонує відкрити «Строковий депозит з виплатою відсотків після закінчення дії договору (без дострокового розірвання)». Мінімальна сума вкладу – 2 тисячі гривень, на термін від 3 до 6 місяців під 10,50% річних.

При цьому в Райффайзен Банку Аваль ви зможете ті ж гроші зберігати на депозиті «Класичний» з прибутковістю в 13% річних.

У ПриватБанку «Послуга «Стандарт безподатковий» в середньому принесе ще 14,50% річних в залежності від суми вкладу.

Більш високу ставку пропонує ТАСКОМБАНК за депозитом «Стабільний». Мінімально можна покласти на рахунок 1 тисячу гривень під 15,25% річних.

Найбільш прибутковим серед досліджуваних банків зараз є Акційний депозит «Відмінне бажання» від банку «Південний». Там можна вигідно розмістити кошти на 3 місяці, при цьому мінімальна сума вкладу становить 10 тисяч гривень. Максимальна ставка в перший місяць становить 18% річних, у другий і третій – 16% і 13% відповідно. Клієнт може забрати гроші після закінчення терміну вкладу. Дана пропозиція діє до 31 січня 2020 року.

Динаміка процентних ставок за річними депозитами

Загальна динаміка середньої ефективної ставки за депозитами в національній валюті терміном на 12 місяців після листопадового затишшя почала йти вниз. Зараз вона трохи впала з 13,18% до 13,15% річних.

При цьому середня ставка для депозитів у розмірі, наприклад, 20 тисяч гривень терміном на 12 місяців також пішла вниз. У листопаді вона становила 13,20%, а на даний момент опустилася до 13,09% річних.

На даний момент число фінустанов, готових надати українцям можливість відкрити депозитний рахунок для невеликої суми на рік, не змінилося – їх як і раніше залишається тридцять п’ять.

Загальна тенденція показує, що на початку зими депозити стали трохи менш дохідними, проте в більшості випадків банки поки зберігають прибутковість внесків на рівні минулих місяців.

Що пропонують банки

У грудні Кредобанк зберіг ставку свого депозиту «Прибутковий» на позначці в 14% річних. При цьому виплата відсотків здійснюється в кінці терміну вкладу.

Райффайзен Банк Аваль, який є одним з найстабільніших в питанні прибутковості своїх депозитів, теж кілька опустив ставку. Подібне зниження банк демонструє вже другий місяць. Тепер депозит «Класичний» принесе вкладникам вже навіть не 13,50% річних замість 14%, а 13% річних.

Оформивши депозит «Стандарт» у ПриватБанку, в кінці терміну можна отримати цілих 16% річних. До речі, ця нова депозитна програма передбачає виключно щомісячну виплату відсотків.

Банк Конкорд утримує ставку депозиту «Класичний +» на рівні 16,25% річних із виключно щомісячною виплатою відсотків.

ПУМБ, як і раніше, пропонує відкрити депозит «Прибутковий» строком на 1 рік під 16,50% річних.

Прибутковість гривневого депозиту «Надійний» в банку «Кредит Дніпро» на 12 місяців (до 364 днів) все так само становить 16,5%, а від 365 до 450 днів – 17% річних при розміщенні вкладу у відділенні. Якщо оформити депозит через інтернет-банкінг, то ставка зросте до 17,5%.

ТАСКОМБАНК півроку утримує свою ставку: зберігати кошти клієнтів пропонують під 15,50% річних. Але оформивши депозит через додаток TAS2U, можна гарантовано отримати + 2% до діючої ставки.

В Idea Банку готові заплатити вкладникам 17,25% річних за депозитом «Безпечний».

Мега Банк у грудні знизив прибутковість свого депозиту «Строковий»: замість 17% річних тепер ставка становить 16,50%.

В Альфа-Банку ось уже п’ятий місяць поспіль можна відкрити депозит під 16,75% річних.

Крім того, ОТР Банк стандартно пропонує річний депозит під 11,5% річних.

Ставка у Креді Агріколь тримається на рівні 12,5% річних. При цьому відсотки банк виплачує в кінці терміну депозиту.

Monobank знизив ставку з 18,5% річних до 17,5%. Однак на даний момент це все одно одна з найвищих ставок по депозитах на 12 місяців серед українських банків.

Залишіть коментар

Коментарі