Ексклюзив

Фінансист, лікар або стример: ТОП затребуваних професій після COVID-19

4 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Антикризовий менеджер
  2. HR
  3. Програмісти
  4. Big Data analyst
  5. Організатор VR/AR-трансляцій
  6. IT-спеціаліст
  7. Оператор call-центру
  8. Доглядальниця

Пандемія пандемією, а їсти хочеться завжди. Саме з такими думками живе практично все населення земної кулі вже п’ятий місяць. Коронавірус став стимулом для істотної зміни ринку праці. Приходить захід одних професій і настає ера нових, найбільш актуальних, потрібних і адаптивних. Maanimо склав ТОП самих затребуваних фахівців на ринку праці після коронакрізіса.

Більшість експертів вважають, що топові професії майбутнього будуть зав’язані на охорону здоров’я, медицині, соціальної допомоги в надзвичайних ситуаціях і всьому тому, що пов’язано з проблемами людства. Але, швидше за все, великий попит на ці спеціальності має тільки тимчасовий характер, і пов’язаний він з нинішньою ситуацією в світі. Тобто коли епідемія пройде або ж піде на спад, потреба в таких фахівцях різко скоротиться.

В цілому, вплив пандемії на сьогоднішній ринок праці не зводиться тільки до появи тимчасового попиту на медпрофесіі. Але вже зрозуміло, що ринок зазнав величезних змін. Багато компаній, що працюють в галузях авіації, туризму, шоу-бізнесу вже майже півроку терплять збитки. Це провокує бізнес закриватися або ж скорочувати штати співробітників, урізати зарплати та інші витрати.

Також власники і топ-менеджери почали задаватися питанням, чи має сенс повертати всіх співробітників в офіси після закінчення пандемії. Або краще повернути найнеобхідніших, а інших залишити працювати віддалено або з частковою зайнятістю. До вирішення цих питань кожен буде підходити індивідуально, виходячи з безлічі факторів, що впливають.

Після закінчення пандемії на ринку праці може вирости попит на такі професії:

Антикризовий менеджер

Ці фахівці будуть максимально затребувані як під час кризи, так і після нього. Адже більшості компаній будуть вкрай необхідні такі експерти для проведення аналізу бізнесу, виявлення слабких і сильних сторін, а також для побудови антикризового плану і подальшої його реалізації. При цьому не обов’язково працювати в штаті компанії, цілком можливо влаштуватися зовнішнім експертом або в іншому зручному форматі.

Середня зарплата в Україні для таких фахівців, згідно з даними Work.ua, – 30 тис. грн.

HR

Ринок праці диктує правила не тільки роботодавцям, а й працівникам. Для успішного виходу з кризової ситуації необхідні якісні співробітники. Для їх відбору та будуть найматися експерти, які зможуть скласти план дій для отримання максимальної вигоди: яких людей звільняти, яких наймати, чому навчати і як організовано управляти.

Человечки лего

Середня зарплата в цій сфері в Україні становить 12-18 тис. грн.

Програмісти

Зараз активно розвивається індустрія цифрового простору. Компанії намагаються переходити на віддалений режим роботи по інтернету, що викликає потребу в роботі грамотних програмістів. При цьому незалежно від того, чи намагаються компанії створити цифровий продукт самостійно або беруть уже готові продукти, розробники ПЗ будуть затребувані і з боку замовника, і з боку платформи, куди перші прагнуть потрапити.

Зарплата в Україні у програмістів різна і залежить від навичок. Вона варіюється від 12 тис. і до 50 тис. грн в місяць.

Big Data analyst

При перекладі бізнесу в цифровий світ постає питання про різке зростання баз даних. Компанії прекрасно розуміють, що «багатство», яким вони володіють, необхідно використовувати для максимальної вигоди. Це викликає сильний попит на такого роду фахівців, які можуть працювати і обробляти величезні масиви накопичених даних.

Отримати за таку роботу можна від 12 до 15 тис. грн.

Організатор VR/AR-трансляцій

Карантин підвищив попит на різні відеосервіси. Наприклад, Zoom по-справжньому став рятівником в бізнес-комунікації, освіті та інших важливих галузях. Індустрія шоу-бізнесу, можливо, також зробить висновок з усіх подій весни/літа 2020 року. Багато концерти, спектаклі можна буде дивитися через сервіси в режимі онлайн (стрім), не виходячи з дому.

В найближчому майбутньому нас чекає масове використання 3D графіки і віртуальної реальності. Тому фахівці цього профілю можуть допомогти перевести все шоу в цифровий контент.

Визначити середню зарплату таких фахівців поки складно, тому що ринок почав диктувати подібні умови недавно. Однак вона безумовно вище, ніж у багатьох інших сферах.

IT-спеціаліст

У зв’язку зі сплеском інтересу до цифри, наше суспільство буде розколоте. Хтось спробує освоїти нові сервіси, яких щодня з’являється все більше і більше, самостійно. А хтось буде перебувати в повній розгубленості і шукати помічника, який допоможе вибудувати відносини в цьому новому світі, пояснити і проконсультувати в роботі з цифровою середовищем.

Программист

Середня зарплата в Україні становить близько 13 тис. грн.

Оператор call-центру

Не всі компанії можуть пережити шторм, який викликав коронавірус. Наприклад, роботу марно зараз шукати в таких сферах, як туризм. На тлі самоізоляції, можливо, однією з найбільш затребуваних професій буде оператор call-центру. Адже ця професія забезпечує зв’язок між клієнтами і компаніями в будь-яких бізнес галузях.

Хоч професія і затребувана, але не особливо високооплачувана. Спеціаліст в Україні може отримувати в середньому в місяць 10 тис. грн.

Доглядальниця

Пандемія завдає шкоди не тільки бізнесу, а й простим людям, особливо літнім і з хронічними захворюваннями.

У країнах з високим рівнем пенсійного забезпечення, особливо в Центральній Європі, зростає попит на соціальних працівників, які допомагають вести домашнє господарство, нянь і доглядальниць.

В Україні працівник цієї професії отримує в середньому 12 тис. грн заробітної плати на місяць.

Залишіть коментар

Коментарі