Ексклюзив

Огляд доларових депозитів: жовтень 2020

25 Листопада 2020
1
Tatiana Garkusha Читать на русском

На ринку валютних вкладів знову спостерігається затишшя. І навіть найстабільніші банки, які місяцями тримали ставки на одному рівні, почали потихеньку знижувати відсотки за доларовими вкладами, незалежно від терміну дії депозитів. Однак радує той факт, що фінансові установи все ще пропонують широкий вибір депозитних програм з різними умовами обслуговування валютних вкладів. Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за валютними депозитами строком на 12 місяців, а також умови депозитних програм в банках України.

Динаміка відсоткових ставок

Динаміка середньої ставки за валютними депозитами строком на один рік продовжує своє плавне зниження. Наприкінці вересня вона перебувала на позначці 1,22%, у жовтні до показника 1,19%. Середня сума, яку українці найчастіше кладуть на ощадний рахунок, становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка по депозиту в кінці жовтня складає 1,09% річних замість 1,15%, які можна було спостерігати в вересні.

Що пропонують банки?

Радабанк знову знизив річну ставку для валютних вкладів за програмою «Ого на термін» з 2,05% до 1,55%. Депозит передбачає виплату відсотків наприкінці терміну дії договору. Відкрити вклад можна, маючи на руках всього 100 доларів.

ТАСКОМБАНК залишив незмінними умови по депозиту «Стабільний» – покласти валюту на ощадний рахунок можна під 2% річних. Мінімальна сума вкладу становить всього 100 доларів, відсотки за депозитом виплачуються як в кінці терміну дії договору, так і щомісяця – за бажанням клієнта.

Відкрити ощадний вклад «Мій депозит» в Ощадбанку можна під 1,5% річних. Мінімальна сума вкладу не змінилася – 100 доларів, як і можливість отримувати відсотки щомісяця або з капіталізацією.

ПриватБанк  значно знизив ставку за депозитом «Стандарт» з 1,75% у вересні до 1% в жовтні. Отримувати відсотки за вкладом можна щомісяця, але клієнт не зможе достроково розірвати договір з банком.

Банк Кредит Дніпро так само знизив ставку за депозитом «Надійний». Якщо у вересні відкрити вклад можна було під 1,5% річних, то зараз ставка впала до 1,35%. В іншому умови залишилися ті ж самі – отримати відсотки можна в кінці терміну дії договору. Відкрити ощадний рахунок можна маючи від 100 доларів.

Альфа-Банк зафіксував річну ставку депозиту «Прибутковий» на позначці 0,5%. Банк надає клієнтам вибір – отримувати відсотки за депозитом можна щомісяця або ж капіталізувати їх. Мінімальна сума вкладу стартує від 200 доларів.

Кредобанк пропонує оформити валютний депозит «Прибутковий» під 1,5% річних з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії вкладу. Відкрити ощадний рахунок можна маючи на руках від 100 доларів. При відкритті вкладу через мобільний банкінг до основної ставки додається 0,25%.

Банк Південний запрошує оформити валютний вклад «Прибутковий» з річною ставкою 0,1% на 13 місяців і виплатою відсотків в кінці терміну. Варто відзначити, що відкрити рахунок можна маючи лише 100 доларів.

Хто по нулях?

Банк Креді Агріколь не змінює умови розміщення депозитних вкладів – покласти валюту на ощадний рахунок можна під 0,01% річних. Відсотки за вкладом клієнт отримає в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 1 тис. доларів.

ОТП Банк також пропонує оформити депозит під 0,01% річних з щомісячною виплатою або капіталізацією відсотків. Мінімальна сума вкладу стартує від 50 доларів США.

Не міняє умови розміщення вкладів і ПРАВЕКС БАНК – відкрити депозит можна під 0,01% річних, але з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії договору. Відкрити вклад можна при наявності 300 доларів.

Підрахуємо прибуток

Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, клієнт додатково отримає: в Радабанк – 155 доларів, в ТАСКОМБАНК – 200 доларів, у ПриватБанку – 100 дол., В Кредит Дніпрі – 135 дол .; Ощадбанку – 150 дол., в Альфа-Банку – 50 доларів, в Кредобанку – 150 дол., Південному – 10 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь і ПРАВЕКС БАНКу – по 1 долару США.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Константин Лавров
    27.10.2020

    Последние четыре банка, не имеет смысла и рассматривать.