Ексклюзив

Дитина і підприємництво: інвестуємо в розвиток

10 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Батьки як інвестори
  2. Відповідальність за прийняття рішень
  3. Ускладнюємо завдання
  4. Безцільно проведений час
  5. Гроші на кишені
  6. Всі цифри по буквах

Для багатьох людей поняття успішності безпосередньо корелюється із власним бізнесом. І тут головну роль відіграють наші навички та здібності. Чим раніше ми здобудемо знання, тим більше шансів чогось досягти. При цьому те, що не виходить у нас самих, ми часто намагаємося реалізувати у своїх дітях. Тому так важливо вчасно відчути, що подобається вашій дитині, і направити її здібності у правильне русло. Навіть якщо вона не стане бізнесменом, але буде мислити як підприємець, це однозначно допоможе їй у житті.

Батьки як інвестори

Діти для своїх батьків – це безумовна любов. Їх люблять не за щось конкретне, а просто тому, що вони – це частина нас самих, наше продовження. Однак, незважаючи на всі ці сентименти, якщо ви хочете побудувати сучасну модель сім’ї з правильними поняттями і цінностями у ваших дітей, потрібно підходити до цього як до проекту. Але без перегинів у бік «купи-продай» або «пред’яви результат».

Проте, батьки – це два головних інвестора в майбутнє своєї дитини. Якщо говорити мовою бізнесу, не можна бути просто пакетним інвестором, потрібно стати керуючими партнерами, щоб не загнати сімейні відносини у кризу. У вас повинен бути стратегічний план, щоб розуміти, як ваша дитина буде розвиватися протягом усього етапу становлення.

Але якщо і розглядати дітей як інвестиції, то тільки в позитивному ключі. Тому що ростити їх – це не тільки цікаво і здорово, але ще і стимулює самих батьків до розвитку. Тому що весь приклад діти беруть саме з них. І навіть амбітним батькам є, чому повчитися у своїх малюків в питаннях досягнення цілей.

Відповідальність за прийняття рішень

Якщо ви хочете виховати успішну і розвинену особистість, це легше зробити, якщо ви самі як батьки такими є. Вкладати гроші в центри дошкільного розвитку, курси навчання китайській мові для дітей трирічного віку, приватні школи, літні бізнес-кемпи для джуніорів – це відмінно, але не забувайте, що багато чому діти можуть навчитися вдома. І у ваших силах розвинути у дитини правильне ставлення до грошей, навчити планувати час і бюджет, розставляти пріоритети в навчанні і подальшій роботі.

семья

Щоб розвинути у дитини якісь здібності, важливо розуміти, що конкретно для цього потрібно зробити. По-перше, вона повинна навчитися приймати рішення, що дуже важливо для будь-якої людини, і особливо для керівника. Потрібно дозволяти дитині робити вибір і дивитися, як вона справляється з наслідками. Запропонуйте їй обрати продукти в магазині, де ви будете гуляти або щось подібне. Дитина все частіше почне приймати серйозні рішення.

Відповідальність за наслідки – теж важливе питання. Дитина хоче поїхати з друзями на дачу на вихідні? Окей, але тоді їй доведеться зробити те, що заплановано на суботу-неділю, у вечірній час. Чим більше усвідомленості і досвіду, тим різноманітнішим буде її багаж знань.

Ускладнюємо завдання

Природно, що ваша дитина буде стикатися з труднощами. Намагайтеся збільшувати їй навантаження плавно, щоб складність ситуацій і проблем зростала поступово. У підсумку вона сама прийде до того, що життєво важливі питання не будуть викликати у неї паніки і розгубленості. А це вже хороша риса для бізнесмена.

Особливо в такі моменти не забувайте про підтримку. Дайте пораду, побудьте поряд, підкажіть, які є варіанти, а вона вже нехай сама вибирає шляхи вирішення.

Безцільно проведений час

Дитина обов’язково повинна дотримуватися певного режиму, принаймні, років до 14. Вона повинна чітко знати свій розпорядок дня і планувати якісь додаткові активності. Чим раніше ви навчите дитину принципам тайм-менеджменту, тим краще. Головне, що вона зможе дотримуватися власного плану, який склала з урахуванням своїх цілей і можливостей.

Ребенок-предприниматель

А щоб у дитини була мета (до речі, її відсутність – часте і цілком нормальне явище), обговорюйте з нею те, навіщо вона, наприклад, ходить на танці, плавання або займається орігамі. Що їй дають ці заняття, як і де вона зможе їх застосувати, хто ще з її друзів займається тим же. Говоріть про реальні терміни для якихось завдань, тобто до літа вона повинна поліпшити свої результати у спортивній секції до якогось бажаного рівня, взимку – вдало захистити проект у школі. Цілеспрямованість – це реально ефективний інструмент для досягнення цілей як у дітей, так і в дорослих.

Гроші на кишені

Нарешті ми дійшли до одного з найважливіших аспектів у розвитку підприємницького мислення у вашої дитини – гроші. Питання фінансової грамотності зараз спантеличує багатьох батьків, оскільки спокус навколо стає все більше: іграшки, гаджети, брендовий одяг, дорогуща спортивна екіпіровка, косметика тощо. Ви можете заробляти по 50 тисяч гривень на місяць, але при цьому не розуміти, куди йдуть гроші, тому що не контролюєте їхній рух. Та ж проблема може бути й у ваших дітей.

Тому починаємо з того, що вчимо дитину адекватно сприймати гроші. Потрібно показати, що навіть якщо сім’я може собі дозволити якусь покупку, це не означає, що дитина це відразу ж отримає тільки тому, що хоче. Інакше сьогодні вона попросить Лего, завтра – останню модель IPhone, а через тиждень буде випрошувати машину. Дитина повинна вчитися споживати відповідально, розуміти, що і в якому віці їй реально необхідно.

Максимально зрозумілим «підручником» у поводженні з фінансами стануть кишенькові гроші. Це відмінна можливість навчитися керувати власними коштами. Встановіть правила, скільки і на який період часу ви даєте дитині гроші. Поясніть, що сума не збільшиться за запитом, тому їй слід розумніше витрачати. І постарайтеся не платити дитині за кожну п’ятірку на контрольній або помиту тарілку, як це зараз багато хто практикує. Інакше вона виросте і виявить, що за миття посуду на власній кухні ніхто не платить.

Ребенок 2

Всі цифри по буквах

Краще навчити свого школяра вести сімейний бюджет, щоб він мав реальне уявлення про доходи сім’ї та необхідні витрати. Це точно стане в нагоді їй у житті, ким би вона не стала. Вона може фіксувати всі фінансові операції в будь-якому зручному форматі – письмово або в додатку. Головне, щоб вона знала, де можна дозволити більше, а де доведеться задовольнятися меншим. Наприклад, якщо хочеш із подругою в кіно – відмовся від морозива протягом тижня.

Крім того, дитина зможе нарощувати свій капітал. Нехай відкладає кошти на бажані покупки. Спочатку вона буде збирати на радіокерований вертоліт, потім – на гіроборд, а згодом зможе дозволити собі автомобіль. Розкажіть, як їй легше це зробити. А якщо вам не вистачає знань у фінансовій сфері, то почитайте разом із дитиною корисні книги: «Пес на ім’я Мані» Бодо Шефера, «Багатий тато, бідний тато» Роберта Кіосакі та інші. Навіть якщо дитина не захоче бути бізнесменом, ці знання вона точно колись оцінить по достоїнству.

Залишіть коментар

Коментарі