Ексклюзив

Динаміка депозитних ставок: лютий 2020

2 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка відсоткових ставок
  2. Що пропонують банки

У зв’язку з тим, що облікова ставка НБУ продовжує цілеспрямовано йти вниз, відсотки за гривневими депозитами у банках України теж знижуються. Особливо це стосується довгострокових вкладів від року і вище. І це, безумовно, не тішить самих українців, які вже встигли звикнути за минуле півріччя до високої прибутковості депозитних програм. А між тим, регулятор не планує зупинятися у своїх намірах знизити ставку в подальшому.

Тому на даний момент повальне зниження відсотків по депозитах спостерігаємо у всіх фінустановах країни, і існуюча тенденція триватиме. Тим же, хто вирішив відкрити депозит, порада одна – відкривати його вже зараз.

Maanimo продовжує відстежувати динаміку процентних ставок за гривневими депозитами на 12 місяців, а також зміни, які відбулися за минулий місяць.

Динаміка відсоткових ставок

Ті, хто хоче вигідно зберігати свої заощадження на суму до 50 тисяч гривень, можуть відкрити депозитний рахунок в лютому в 35 банках України. Відзначимо, що кількість фінустанов, де можна зробити внесок на невелику суму, не змінюється з кінця минулого року.

Але загальна картина депозитних ставок в українських банках значно змінилася за січень-лютий 2020 року. Відсотки за вкладами відчутно просіли і продовжують падати. Наприклад, середня ставка для річного депозиту на суму 20 тисяч гривень на даний момент складає всього 11,50% річних.

При цьому більш короткострокові вклади на 6, 9 місяців принесуть трохи більше – в лютому ставки підросли на 0,36 п.п. і в середньому становлять 13% річних.

Що пропонують банки

Кредобанк знизив ставку свого депозиту «Прибутковий» з 14% річних в кінці 2019 року до 12% в поточному місяці. Райффайзен Банк Аваль теж опустив ставку. Тепер депозит «Класичний» принесе вкладникам 9,50% річних замість 14%.

У ПриватБанку, оформивши депозит «Стандарт», можна отримати вже не 16% річних, а 13,75%. До речі, ця нова депозитна програма передбачає виключно щомісячну виплату відсотків.

Банк Конкорд знизив ставку депозиту «Класичний +» з 16,25% до 13,50% річних з виключно щомісячною виплатою відсотків.

ПУМБ пропонує відкрити депозит «Прибутковий» строком на 1 рік під 13,4% річних замість 16,50% в кінці минулого року. При цьому виплата відсотків відбувається щомісяця.

Прибутковість гривневого депозиту «Надійний» в банку «Кредит Дніпро» на 12 місяців становить від 13% річних. Додаткові переваги можна отримати, оформивши депозит через FreeBank. Відсотки по депозиту виплачують щомісяця.

ТАСкомбанк все останнє півріччя 2019 року утримував на рівні 15,50% річних, однак на тлі повального зниження відсотків по депозитах в Україні дана фінустанова також опустила ставку до 12,25%. Але оформивши депозит через додаток TAS2U, можна отримати додаткові відсотки до діючої ставки.

В Idea Банку готові заплатити вкладникам вже не 17,25% по депозиту «Безпечний», а 13,50% річних.

Мега Банк знизив прибутковість свого депозиту «Строковий» з 17% річних до 14%. Зробити внесок можна на 10-12 місяців із щомісячною виплатою відсотків.

В Альфа-Банку можна відкрити депозит під 14,50% річних. Отримати виплати можна тільки в кінці терміну дії вкладу, який ще в кінці 2019 року стабільно тримався на рівні 16,75% річних.

А ось ОТР Банк стандартно пропонує депозит під 11,5% річних.

Ставка у Креді Агріколь знизилася незначно: зараз вона становить 12% замість 12,5% річних. При цьому відсотки банк виплачує в кінці терміну депозиту.

Банк Південний дозволяє відкрити депозитний рахунок за програмою «Прибутковий плюс» на 13 місяців з виплатою відсотків в кінці терміну під 14,50% річних.

У Радабанк зберігати гроші (від 1 тисячі гривень) можна на депозиті «Ого на термін» зі ставкою 13,50% річних.

Лідером серед досліджуваних банків за розміром ставки залишається monobank. Тут відкрити депозитний рахунок на 12 місяців можна під 15,75% річних. Це одна з найвищих ставок серед українських фінустанов на даний момент.

Залишіть коментар

Коментарі