Ексклюзив

Віза фрілансера: де можна працювати віддалено?

7 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Барбадосс
  2. Естонія
  3. Німеччина
  4. Грузія
  5. Бермуди

З початком введення карантинних обмежень через пандемію коронавірусу звичний уклад життя фрілансерів змінився – кордони закрилися, а разом з ними і можливість працювати віддалено в іншій країні. Однак світ потроху повертається до звичного ритму життя, і деякі країни в своїх програмах відродження туризму вирішили зробити ставку саме на мандрівників-фрілансерів. У яких же країнах будуть раді цифровим кочівникам в найближчій перспективі, розбирався Maanimo.

Представники багатьох професій, будь то програмісти, письменники, художники чи перекладачі, вважають за краще працювати поза офісом в якості фрілансера. Це дає масу переваг, серед яких можливість самостійно планувати свій робочий день, вибирати клієнтів і проекти до вподоби, і, нарешті, своє місце розташування.

За кілька останніх років значно зросла кількість фрілансерів по всьому світу, з-за чого деякі держави одна за іншою оголошують про вельми привабливу пропозицію для самозайнятих підприємців – отримати візу фрілансера і поїхати до іншої країни на 6 місяців або навіть рік.

На тлі пандемії кожна країна прагне підтримати свою економіку. І у вирішення видавати фрілансерам візи є один величезний плюс: іноземці не відбирають роботу у місцевих, але при цьому свої кровно зароблені витрачають на товари і послуги. Ідеальні туристи, які затримуються на рік. Так в яких же країнах раді удаленщікам?

Барбадосс

Поки європейські країни зволікають з відкриттям кордонів для іноземців, влада Барбадосу оголосила про унікальну пропозицію. Іноземці, зайняті дистанційно, зможуть проживати і працювати на островах протягом всього року. Це означає, що сонячний Барбадосс готовий запропонувати фрілансерам не тільки пляжний відпочинок, але і цілком реальну робочу візу, оскільки це вигідно самій державі. Пряма частка туризму в його ВВП – 12%, а побічно цифри можуть доходити до 40%. Також туристичний бізнес створює дуже багато робочих місць.

Удаленная работа

Це вельми приваблива пропозиція для айтішників, копірайтерів, СММ-щиків, а також блогерів, які цінують красиві види.

Пандемія практично не торкнулася Барбадоссу – з 98 хворих 90 одужали, на островах практично немає ніяких обмежень, крім соціального дистанціювання.

Гості можуть відпочивати на пляжах, відвідувати спортивні ігри та працювати в своє задоволення.

Естонія

З серпня 2020 року Естонія почала приймати заявки від іноземців на отримання візи фрілансера. Цікаво, що ще в 2014 році країна запустила програму електронного резидентства, яка дає міжнародним підприємцям доступ до цифрових послуг естонського уряду і дозволяє почати бізнес в ЄС без фізичної присутності.

Віза для цифрових кочівників дозволить Естонії залучити довгострокових мандрівників, які розбираються в технологіях і будуть витрачати свої доходи в Естонії нарівні з місцевими жителями. Крім того, уряд Естонії сподівається, що введення віз для фрілансерів допоможе країні стати більш впливовою на міжнародній арені і зміцнить її імідж як електронної держави.

Аэропорт

Щорічно Естонія планує видавати до 1800 віз, розрахованих на термін до 12 місяців.

Цікаво, що заяви на отримання візи фрілансера будуть перевірятися так само уважно, як і заявки інших кандидатів, бажаючих отримати інші категорії віз. Вартість візи електронного кочівника варіюється від 80 до 100 євро і залежить від того, на який час планує затриматися іноземець. Для її отримання необхідно продемонструвати певний рівень доходу – на рахунку повинно бути мінімум 116,80 євро на день (або 3 504 євро на перший місяць).

Німеччина

А ось отримати візу фрілансера в Німеччині куди складніше, ніж в Естонії. Перед подачею заяви на візу необхідно дізнатися, чи вважається ваша професія фрілансом у Німеччині, оскільки існує два типи віз для самозайнятого населення – бзнес-віза і віза фрілансера. Документи подаються в німецьке посольство або консульство країни проживання за 3 місяці до передбачуваної поїздки.

Кандидат на отримання візи фрілансера повинен відповідати таким критеріям, як наявність клієнтів в ФРН і рекомендаційних листів від них, актуальність вашої професії для Німеччини, а також можливість самостійно фінансувати запуск своєї діяльності в якості фрілансера. Окремим пунктом варто виділити хороші розмовні навички німецької мови, які доведеться продемонструвати візовому офіцерові на співбесіді. І це крім стоси документів, які потрібно надати до посольства.

Процесс работы

Якщо в інших країнах радіють тому, що іноземець буде просто витрачати гроші нарівні з місцевими жителями, то в Німеччині удаленщіку доведеться платити податки.

Податкова служба видає податковий номер і стягує прибутковий податок і податок на додану вартість. Прибутковий податок має базову ставку в 14% від загального доходу і може зрости до 42%. Податок на додану вартість – 19% від річного доходу в якості фрілансера.

Схожі умови для отримання візи фрілансера пропонують і інші європейські країни – Іспанія, Португалія і Чехія, а також Норвегія, яка входить до Європейської економічної зони.

Грузія

Сонячна Грузія також вирішила відкрити кордони для іноземних фахівців, щоб підтримати місцевий бізнес і струснути економіку. Цікаво, що для віддаленої роботи на території Грузії необхідно лише пройти 14-денний карантин і залишитися в країні мінімум на 6 місяців. Для участі в програмі потрібно пройти анкетування на спеціальній платформі, яка скоро буде доступна в мережі. Уряд Грузії вважає, що для іноземців це прекрасна можливість змінити обстановку, і з цим не можна не погодитися.

Бермуди

Переорієнтуватися на фрілансерів вирішили і Бермудські острови, і знову через те, що економіка залежить від туризму. На частку промисловості припадає 40% економічного зростання, щорічно країна приймала понад півмільйона туристів, в основному з Америки.

Однак внаслідок пандемії туристичний потік призупинився, тому Бермуди запрошують іноземних фрілансерів насолодитися усіма принадами життя і роботи на островах. Держава пропонує удаленщікам сертифікати на проживання терміном на 1 рік. Вартість такого сертифіката становить всього $236. Подати заявку зможуть іноземці, старше 18 років, які не мають судимості, і можуть показати достатній рівень доходу.

Матеріал підготувала Христина Труфанова

Залишіть коментар

Коментарі