Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 27 липня – 10 серпня

12 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Заключний тиждень липня приніс фінансовому ринку України довгоочікувану стабілізацію курсу гривні за рахунок успішного розміщення Мінфіном єврооблігацій і рішення Нацбанку залишити облікову ставку на рівні 6%. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Після політичної нестабільності і зміни голови НБУ ситуація на валютному ринку нормалізувалася. Ще з 27 липня іноземці перестали активно продавати валюту, а Мінфін успішно розмістив євробонди.

Так само серед факторів, що сприяють стабілізації курсу, можна виділити різке зниження продажів ОВДП нерезидентами. Але не варто забувати, що учасники ринку знаходяться в очікуванні новин від НБУ щодо кадрових рішень, що також впливає на настрої.

Сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 27,67 гривень за долар, що на 2 копійки нижче в порівнянні з попереднім банківським днем.

На цьому тижні очікується помірне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися близько 27,6 грн, а готівковий долар в банках – близько 27,4-27,6 грн.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Заключний тиждень липня видався для гривні порівняно спокійним і помірно сприятливим: котирування долара стартували з 27,82-27,89 грн, що стало тижневим максимумом, а потім коливалися в помірному діапазоні із загальною тенденцією до зміцнення до 27,60-27,65 грн і підсумковою корекцією до 27,70-27,73 грн в п’ятницю.

Офіційний курс гривні зміцнився на 8 копійок: з 27,76 грн до 27,68 грн заявлених на сьогодні.

Ринок переважно самостійно намацував баланс попиту і пропозиції, в залежності від ситуативних інтересів великих гравців, з поправкою на календарний період відшкодувань ПДВ експортерам і вихід фінансового місяця на фінішну пряму, з відповідними розрахунками учасників ринку з контрагентами і державою. Вдалі результати чергового аукціону Мінфіну, який розмістив ОВДП на 10,7 млрд грн, в тому числі валютні на $130,5 млн під 3,5% річних, решта – в гривні під 7,1-9,2% річних, надали загальний позитивний вплив на настрої гравців, хоча і не перекрили обсягів погашень раніше розміщених ОВДП.

Готівковий ринок намагався максимально синхронізуватися з міжбанком по трендам і цифрам, не створюючи передумов для активізації спекулятивної складової; втім, їй було куди себе застосувати: пара євро/долар продовжує курсове ралі, подолавши бар’єри 1,17-1,18 і штурмуючи висоту 1,19.

За тиждень регулятору вдалося відкупити на міжбанку скромні 38 млн доларів, але зате при нульових продажах.

Точкові виходи регулятора в торги з покупкою ситуативних надлишків пропозиції і позначенням локальних курсових мінімумів стали додатковим сигналом ринку про орієнтацію на курсовий індикатор 27,7 грн, який і став фінальним у непростому для гривні липні-2020.

Курсова динаміка поточного тижня буде залежати від подальших рішень нового керівництва НБУ, розвитку епідемічної ситуації та жорсткості заходів протидії їй, темпів відновлення бізнес-активності, кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні, політики центробанків США і ЄС. При їх збалансованому прояві ми очікуємо, що торги будуть проходити в діапазоні 27,60-28,00 грн за долар США.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик «Альпарі»:

У липні гривня знизилася як до долара, так і до євро, причому до другої валюти помітно сильніше. Офіційний курс долара, встановлений НБУ, зріс за місяць з 26,6922 грн до 27,6913 грн (+ 3,74%). Офіційний курс європейської валюти підскочив за цей час з 29,9500 грн до 32,5470 грн (+ 8,67%). Приблизно таку ж динаміку показали за місяць курси готівкового ринку.

Більш швидке зростання євро було пов’язане з помітним зростанням євро до долара на світовому валютному ринку. За місяць валютна пара EUR/USD виросла з 1,1220 до 1,1750 (+ 4,75%). При цьому в кінці липня пара досягала позначки 1,19 – це максимум з травня 2018 року.

Липневе падіння гривні багато в чому пов’язане з перестановками в Нацбанку. Був відправлений у відставку керівник відомства Яків Смолій, на його місце був призначений Кирило Шевченко. Все це відбувалося під розмови про те, що Кабмін незадоволений занадто міцною гривнею і жорсткою грошово-кредитною політикою регулятора. Після зміни керівництва НБУ виникли побоювання різкого пом’якшення монетарної політики, штучного ослаблення гривні до комфортного для Мінфіну курсу 30 грн за долар, і втрати Нацбанком своєї незалежності. В результаті в 20-х числах липня курс долара на міжбанку впритул підібрався до позначки 27,9 грн, а продаж на готівковому ринку перевищив 28 грн.

Однак потім пішов ряд заяв про те, що НБУ націлений виконувати поточну програму з МВФ, налаштований на збереження своєї незалежності і збереже режим таргетування інфляції, і ринкове курсоутворення.

Підтверджуючи свої наміри, на засіданні 24 липня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6% річних, і заявив, що не планує її знижувати найближчі два роки. У відповідь на це гривня до кінця місяця трохи відновилася з локальних мінімумів.

Якщо нова команда НБУ буде і далі підтверджувати справами декларовану прихильність зваженої грошової політики, то серпень для гривні пройде без потрясінь. Долар протягом місяця буде торгуватися в діапазоні 27,1-28,2 грн, євро – в діапазоні 31,9-33,2 грн. Втім, курс євро менш передбачуваний, і може вийти за зазначені рамки в разі сильних коливань валютної пари EUR/USD на світовому ринку.

Залишіть коментар

Коментарі