Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 24 серпня – 7 вересня

4 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі

Кінець літа ознаменувався для фінансового ринку України незначним зростанням курсу долара по відношенню до гривні, на що вплинула низька активність учасників ринку на міжбанку і рідкісні виходи регулятора на торги. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

На минулому тижні курс долара до гривні помірно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,5%. Настільки незначна і різноспрямована зміна курсу долара за тиждень свідчить про те, що долар по відношенню до гривні намацав тимчасову рівновагу поблизу поточних значень, і ще якийсь час може незначно коливатися навколо нинішніх рівнів.

Також не варто забувати, що на цьому тижні Національний банк України скоротив купівлю валюти на міжбанку в два рази. Це означає, що регулятор все рідше став виходити на ринок, щоб поповнити резерви. На сьогодні ж НБУ встановив офіційний курс на рівні 27,47 гривень за долар, що на 1 копійку вище в порівнянні з попереднім банківським днем.

На найближчий тиждень очікується помірне зростання курсу долара до гривні. Американська валюта на міжбанку може торгуватися близько 27,6 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,4-27,6 грн.

доллар
Вадим Іосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень офіційний курс долара до гривні практично не змінився, на інших же сегментах валютного ринку долар помірно виріс на 0,3-0,4%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, залишився поблизу 27,48 грн. Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 27,43/27,46 грн до 27,53/27,56 грн (+ 0,4%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 27,31/27,56 грн до 27,40/27,63 грн (+ 0,3%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,9%.

У понеділок в ході торгів на міжбанку зростання долара до гривні продовжилося. На валютний ринок діють два основних ефекти: завершення періоду відшкодувань експортерам ПДВ і останній день місяця. Учасникам валютного ринку треба закрити зобов’язання перед контрагентами, в ході торгів може спостерігатися підвищена волатильність на обсягах вище середніх.

Цього тижня ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,6-27,7 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,5/27,7 грн.

Залишіть коментар

Коментарі