Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 22 червня – 6 липня

12 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Вже котрий тиждень поспіль гривня продовжує зміцнювати свої позиції на тлі переважання валютної пропозиції над попитом. Крім того, наближення триденних вихідних також допомогло українській валюті зміцнити своє становище на фінансовому ринку. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Курс долара в перший тиждень липня мало чим відрізнятиметься від ситуації в першому місяці літа. Попит на валюту з боку покупців вже другий тиждень залишається низьким.

Кілька днів тому експортерам компенсували 3,11 млрд грн ПДВ, через що вони практично перестали продавати валюту. Пропозиція знизилася, а попит залишився на тому ж рівні. В результаті гривня після зміцнення до 26,6 грн знову опустилася до позначки 26,8 грн за долар.

Сьогодні ж, в останній день червня, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 26,69 грн за долар, що на одну копійку нижче в порівнянні з попереднім банківським днем.

Можна з упевненістю припустити, що коридор 26,5 – 27 грн за долар на цьому тижні збережеться. І в найближчі шість днів американська валюта на міжбанку буде торгуватися близько 26,7 грн, а готівковий долар в банках – приблизно 26,5-26,7 грн.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Минулий тиждень знову не приніс курсових сюрпризів, гривня утримала свої позиції і мінімально їх зміцнила: котирування стартували з 26,68-26,73 грн і весь тиждень перебували в досить вузькому курсовому коридорі 26,6-26,7 грн з фінішем на рівні 26 , 7 грн в п’ятницю.

Офіційний курс гривні зміцнився на 3 копійки: з 26,72 грн до 26,69 грн, заявлених на сьогодні.

Готівковий ринок поводився відповідно періоду літнього затишшя, що характеризується невисокою активністю, нешироким спредом і максимальною синхронізацією з міжбанком: його котирування за тиждень змінилися з 26,72-26,76 грн до 26,63-26,69 грн.

У протистояння інтересів і змагання нервів продавців і покупців втручався Нацбанк, який вже традиційно викуповує надлишки пропозиції від держбанку і покупців ОВДП, що продають валюту, розміщених на черговому аукціоні Мінфіну ОВДП в обсязі 6,2 млрд грн, але регулятор не перешкоджав ситуаційній перевазі попиту.

Тижневий «урожай» регулятора став максимальним з початку року: куплено 424,5 млн доларів США при нульових продажах.

Календарний період відшкодування ПДВ і наближення триденних вихідних на тлі завершення фінансового місяця і кварталу стали додатковими факторами курсового впливу, в результаті комбінації яких ринок знайшов рівновагу в районі позначки 26,7 грн.

Курсова динаміка поточного тижня буде залежати від подальшого розвитку епідемічної ситуації та жорсткості заходів протидії їй, темпів відновлення бізнес-активності, кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні, а також від фактора фіналізації учасниками ринку місячних, квартальних і піврічних фінансових розрахунків з контрагентами. При їх збалансованому прояві ми очікуємо, що торги будуть проходити в діапазоні 26,60-26,80 грн за долар США.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За тиждень курс долара до гривні незначно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,3%. Так, з минулого вівторка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 26,67 грн до 26,69 грн (+ 0,1%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час зросли з 26,58/26,60 грн до 26,66/26,68 грн (+ 0,3%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 26,55/26,75 грн до 26,57/26,76 грн (+ 0,1%). При цьому спред між середньою продажем і середньої купівлею зберігся на рівні 0,8%.

«НБУ 5 років тому ввів плаваюче курсоутворення, і зараз воно є головним запобіжником накопичення економічних проблем», – заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій. За його словами, курсом рухає ринок, а не політики. Знижуються валютні надходження – курс реагує в одну сторону, знижується імпорт – курс реагує в іншу. «Курс не тримають так, як це робили колись з ціною на ковбасу в радянських магазинах», – заявив він.

За словами Чурія, НБУ тільки згладжує коливання, купуючи або продаючи валюту для збалансування попиту-пропозиції. Така гнучка політика дозволила підвищити довіру до гривні, адже всі розуміють, що національна валюта тепер може не тільки девальвувати, але і зміцнюватися. Олег Чурій нагадав, що НБУ за цей час наростив міжнародні резерви з мінімуму в лютому 2015 року понад, ніж в п’ять разів – до понад $28 млрд, і не в останню чергу за рахунок чистої купівлі валюти на ринку майже $13 млрд за ці роки.

Протягом найближчого тижня ми очікуємо незначне зростання курсу долара до гривні.

Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,7-26,8 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,6/26,8 грн.

Сергій Гнєзділов

Сергій Гнезділов, начальник департаменту з роботи на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ«РАДАБАНК»:

Курс долара підріс, але зовсім трохи, головна причина – у відшкодуванні ПДВ в кінці минулого тижня, інші чинники, як, наприклад, аукціон Мінфіну з ОВДП, не чинив ніякого впливу, так як вкладалися в папери резиденти, в основному банки.

Прогноз курсу на тиждень – 26,70/27,00 грн за долар США.

Залишіть коментар

Коментарі