Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 15 червня – 29 червня

12 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Вже другий тиждень поспіль гривня утримує свої позиції на тлі незначного падіння долара, на що вплинуло пожвавлення пропозиції на валюту з боку населення і отримання від МВФ Україною першого траншу. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Україна нарешті отримала перший транш кредиту від МВФ, що призвело до плавного зміцнення гривні. Можна сказати, що курс на деякий час знайшов свій «тимчасовий притулок» поблизу поточних рівнів. Але чутки про можливу зміну керівництва НБУ дають привід припустити, що скоро курс долара може все-таки вирости.

На сьогодні ж Національний банк України знизив офіційний курс до 26,72 гривень за долар. Це на чотири копійки нижче, ніж було в попередній банківський день. Повторюся, що на найближчий тиждень не слід очікувати помітної зміни курсу долара до гривні. Американська валюта на міжбанку буде торгуватися близько 26,7 грн, а в банках може торгуватися близько 26,7-26,9 грн.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Позаду ще один спокійний тиждень з помірною курсовою динамікою: котирування долара стартували з 26,76-26,83 грн і балансували переважно в діапазоні 26,7-26,8 грн з фінішем на рівні 26,72-26,74 грн в п’ятницю.

Офіційний курс гривні знизився на 1 копійку: з 26,73 грн до 26,72 грн, заявлених на сьогодні.

Готівковий ринок зберігав спокій і утримував вузький спред: його котирування за тиждень змінилися з 26,70-26,74 грн до 26,74-26,76 грн.

Торги щодня проходили в досить вузькому діапазоні на тлі протистояння інтересів імпортерів і нерезидентів з одного боку, експортерів і держбанків з іншого боку. Скромні результати чергового аукціону Мінфіну, який розмістив ОВДП на 1,96 млрд гривень з прибутковістю від 7,5% до 10,8% річних, ніяк не сприяли зміні розстановки сил на ринку.

Нацбанк традиційно виходив в торги при ревальваційному тренді, викуповуючи свій джентльменський мінімум і задаючи ринку локальне дно. Тижневий результат поповнення резервів склав 110 млн доларів при нульових продажах.

Змагання нервів і тактик продавців і покупців не призвело до істотних дисбалансів, враховуючи календарний період бюджетних платежів і відповідну потребу в гривневому ресурсі; в результаті гривня утримала позиції і завершила другий поспіль тиждень на підступах до 26,75 грн.

Курсова динаміка поточного тижня традиційно буде залежати від подальшого розвитку епідемічної ситуації та заходів протидії їй, темпів відновлення бізнес-активності, кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні. При їх збалансованому прояві ми очікуємо, що торги на наступному тижні будуть проходити в діапазоні 26,70-26,90 грн за долар США.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні незначно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,04-0,5%. Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,73 грн до 26,72 грн (-0,04%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час знизилися з 26,78/26,81 грн до 26,67/26,69 грн (-0,4% /- 0,5%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,64/26,86 грн до 26,61/26,82 грн (-0,1% /- 0,2%). При цьому спред між середнім продажем і середньої купівлею зберігся на рівні 0,8%.

Національний банк України протягом минулого тижня викупив на міжбанківському валютному ринку $110 млн. Вся сума була викуплена в ході інтервенцій за єдиним курсом розміщення пропозиції щодо купівлі іноземної валюти (Matching).

У порівнянні з позаминулим тижнем чиста купівля валюти збільшилася майже в три рази, тоді Нацбанк викупив $40 млн. Чиста купівля валюти НБУ і зростання цього показника свідчить про стійке перевищення пропозиції над попитом, в цій ситуації гривня з високою ймовірністю може продовжити своє зміцнення. Цього тижня ми очікуємо помірне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26,6 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,6/26,8 грн.

Ігор Якобчук, Директор департаменту казначейства Піреус Банку:

Торги на міжбанківському ринку протягом тижня 15-19 червня проходили в діапазоні USD/UAH 26,70-26,90 грн. В кінці тижня курс долара опустився практично до позначки 26,70 грн. Зміни курсу на міжбанківському ринку визначало і рух курсу на готівковому ринку. Таким чином, зниження курсу на міжбанківському ринку в кінці минаючого тижня трохи знизило і готівковий курс долара США.

Залишіть коментар

Коментарі