Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 14 – 28 вересня

26 Листопада 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Сергій Гнєзділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»
  3. Максим Пархоменко, аналітик Alpari
  4. Ігор Якобчук, директор департаменту казначейства Піреус Банку

Вересень ознаменувався для фінансового ринку України стабільним зростанням долара по відношенню до національної валюти, і причиною тому стало формування локального дефіциту валюти, оскільки учасники ринку притримували її в очікуванні нового стрибка курсу долара. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Минулого тижня курс долара продовжив своє зростання по відношенню до гривні на всіх сегментах валютного ринку, додавши в середньому на 1%. Зокрема, на міжбанку курс виріс до 28,18 грн. Після подолання позначки в 28,00 гривень за долар у багатьох почали рости девальваційні очікування. За рахунок цього багато учасників притримують валюту, чекаючи продовження зростання курсу долара. При таких настроях на ринку формується локальний дефіцит валюти, що і штовхає курс далі вгору.

У той же час Національний Банк України практично весь минулий тиждень вів боротьбу за утримання курсу гривні до долара. НБУ виступав продавцем в ціновому діапазоні 28,10-28,15 грн. В середині тижня були передумови для повернення курсу під рівень 28,00 грн, але в четвер долар встояв. Гривня на міжбанку з початку тижня втратила більше 10 копійок. Сьогодні ж, 21 вересня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 28,17 гривень за долар. Таким чином офіційний курс піднявся до максимуму з кінця березня 2020 року. Вище курс в цьому році був тільки 30 березня (28,18 гривень за долар), коли долар різко виріс в умовах гострої фази коронакризи.

У найближчі ж сім днів на міжбанку валюта може торгуватися близько 28,2-28,4 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,1-28,2 грн.

Сергій Гнєзділов

Сергій Гнєзділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

Готівковий долар минулого тижня виріс до 28,20 грн, що повністю копіювало поведінку міжбанківського курсу.

Очікування зростання курсу, початок передвиборчої кампанії, попит з боку імпортерів не дають котируванням опускатися.

Прогноз на тиждень – 28,05/28,30 грн за долар.

Пачка долларов
Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Alpari:

За минулий тиждень курс долара до гривні продовжив зростання, досягнувши до кінця тижня позначки 28,18 гривень. Загальний тижневий приріст склав близько 18 копійок. Гривня знижувалася по всьому спектру ринку. Готівкова гривня просіла в ціні на 20 копійок, діставшись до відмітки в 28,20 грн. На міжбанку курс підійшов в щільну до 28,20 гривень за долар.

На відкритті торгів у понеділок гривня поки утримує свої позиції і торгується з невеликим зниженням на 3 копійки. Незважаючи на те, що гривня на своєму мінімумі, ажіотажу на ринку немає. Очікувати паніки і стрімкого падіння курсу також не варто. На ринку немає ажіотажного попиту на валюту, в зв’язку з цим стрімкого падіння курсу більш, ніж на 50 копійок, цього тижня чекати не варто.

У той же час, якщо НБУ продовжить свою поточну політику і буде продовжувати помірно девальвувати національну валюту, до кінця тижня ми можемо втратити ще 25-30 копійок. Цього тижня нас чекає помірне зниження курсу гривні до 28,50.

На даний момент національна валюта зберігає потенціал зниження і в парі з євро. До кінця тижня ми можемо прийти на рівень в 33,50 гривень за євро.

Ігор Якобчук

Ігор Якобчук, директор департаменту казначейства Піреус Банку:

На мій погляд, на девальвацію гривні на минулому тижні вплив надавали очікування ринку, що посилювало попит і обсяг покупок, і зменшувало обсяги продажів. Зі свого боку, НБУ особливо не перешкоджав подальшому зростанню курсу долара США.

Залишіть коментар

Коментарі