Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 10 – 24 серпня

2 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Другий тиждень серпня показав продовження зниження вартості іноземних валют, американець прагне до позначки в 27 грн за 1 долар. Причиною тому служить стабілізація ситуації на світових ринках, велика покупка доларів і мінімальна продаж валюти. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

На цьому тижні курс американської валюти буде продовжувати знижуватися, і може досягти 27 гривень. Якщо подивитися на минулий тиждень, побачимо, що курс долара до гривні знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,9-1,0%.

Це пов’язано з тим, що Національний банк України з 10 по 14 серпня купив на міжбанківському валютному ринку 223,00 млн доларів і не проводив інтервенцій з продажу валюти.

Таким чином, НБУ продовжив покупку валюти на міжбанку, збільшивши її 5,5 рази в порівнянні з минулим тижнем, коли обсяг покупки американської валюти склав 40 млн доларів.

На сьогодні ж регулятор встановив офіційний курс на рівні 27,34 гривень за долар.

Що на 6 копійок нижче в порівнянні з попереднім банківським днем.

Ймовірно, тенденція на зниження продовжиться, і на цьому тижні долар на міжбанку буде торгуватися близько 27,1 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися близько 27 – 27,3 грн.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Минулий тиждень для гривні завершилася в зеленій зоні. Євро закрив тиждень на рівні в 32.40, долар 27.30. Готівковий ринок за цей період відзначився зниженням курсу долара на 30 копійок до 27.20 гривень за долар. 

Позитивна динаміка гривні на минулого тижня, обумовлена зниженням долара на світових ринках цей факт і відіграється гривнею.

На цьому тижні ця тенденція буде продовжена. НБУ не бере участі в торгах і не проводить активних інтервенцій. У той же час, учасники, які раніше притримували валюту, очікуючи зростання курсу долара, змушені її продавати нижчими цінами. А зниження курсу тільки і підсилює ці тенденції. Середина серпня часто супроводжується низькою активність на валютному ринку. У зв’язку з цим очікувати стрімкого змін на ринку не варто.

На цьому тижні, якщо не буде нових потрясінь, гривня продовжуватиме своє зниження до позначки в 27.00 – 27.00 гривень за долар. Готівкова гривня вже до кінця тижня наблизиться до позначок в 26.95 в продажу і 27.20 в покупці. У парі з євро, гривня ще в п’ятницю на міжбанку тестувала позначку 32.30. При цьому, умов для зміни поточного тренда по євро, поки немає. До наступного тижня ми маємо всі шанси побачити євро по 32.00.

Ігор Якобчук

Ігор Якобчук, директор департаменту казначейства Піреус Банку:

У липні готівковий і міжбанківський курс долара США до гривні виріс під впливом новин про відставку глави НБУ і заяв політиків про необхідність послабити гривню і збільшити інфляцію. За минулий липня НБУ зберіг свою монетарну політику і облікову ставку. На валютному ринку НБУ продовжує діяти в колишньому режимі згладжуючи коливання курсу. Чи не звучали нові заяви політиків щодо курсу та інфляції. Це заспокоїло ринок, що дозволило готівковим і міжбанківським курсом долара США до гривні трохи зміцнитися на тлі експорту аграріїв і досить високих цін на метал і руду.

Артем Красовський

Артем Красовський, директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

Валютний ринок минулого тижня знову охарактеризувався зміцненням гривні. Це вже третій поспіль тиждень курсової корекції після стрибка в другій половині липня після зміни глави НБУ. Але на цьому тижні зміцнення гривні було істотніше і стало ще помітніше. Гривня поки відчуває себе цілком упевнено всупереч (а, почасти, і завдяки) впливу карантинних обмежень в Україні і за кордоном. Експортери постраждали від епідемії явно менше, ніж імпортери, та й ціни на продукцію, що експортується на зовнішніх ринках перебувають на приємних рівнях, а ось імпортери як і раніше страждають від недостатнього відновлення споживчого попиту. Як результат, вперше за п’ять років НБУ прогнозує профіцит поточного рахунку платіжного балансу за підсумками 2020 року.

Так, тиждень відкрився на рівні 27,60/65 гривень за долар США і кожен торговий день закривався нижче попереднього, продавивши до п’ятниці курс практично до відміток 27.30. Регулятору доводилося по кілька разів на день виходити на торги з інтервенціями і скуповувати надлишки валюти. За тиждень «улов» в резерви склало значні 223 млн доларів. Продажі забезпечували експортери напередодні квартальних податкових платежів, а ось з боку покупців підтримки було мало, основні «порушники спокою» – зарубіжні власники ОВДП – на цьому тижні продавали дуже мало паперів і, відповідно, практично не брали участь в торгах з покупкою валюти. До слова, курс долара останні тижні знижувався по відношенню до багатьох світових валют, так що українська гривня йде в загальному фарватері.

На наступному тижні ми очікуємо продовження ревальваційного тренда, принаймні до 19-20 серпня, коли закінчується термін сплати частини квартальних і місячних бюджетних платежів. З іншого боку, в середу Мінфін погасить велику суму ОВДП і виходячи з того, яка частина погашень припаде на частку нерезидентів, можна очікувати покупку валюти і тиск на курс з їх боку. Також варто відзначити певну частку нервозності, яку можуть привнести на наш валютний ринок події, що розгортаються в Білорусі (ця країна є одним з наших активних партнерів по зовнішній торгівлі).

Але в цілому, до початку осені навряд чи варто очікувати істотного перелому поточної, досить неактивною, ситуації на ринку.

Наш валютний прогноз на тиждень: 27.10 – 27.70 гривень за долар США.

Залишіть коментар

Коментарі