Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 3 – 17 серпня

2 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Перший тиждень серпня не приніс фінансовому ринку України істотних змін – гривня, як і раніше, продовжує несуттєво зміцнюватися по відношенню до американської валюти. Причиною тому є стабілізація ситуації на світових ринках і відсутність негативних новин з боку Нацбанку. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

З приходом серпня гривня продовжує хоч і майже непомітно, але міцнішати. За минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,04-0,4%. Але є, звичайно, і негативні фактори, які впливають на стійкість національної валюти, наприклад, рекордні показники зараження і смертності від коронавірусу.

Також тиск на гривню продовжують надавати нерезиденти, що закривають свої позиції в гривневих держ. облігаціях.

У той же час, сьогодні долар подешевшав на 3 копійки у порівнянні з попереднім банківським днем.

Станом на 10 серпня Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 27,64 гривень за долар. Можна спрогнозувати, що курс долара на міжбанку на цьому тижні складе близько 27,5 гривень, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,5-27,7 гривень.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Alpari:

Стабілізація ситуації на світових ринках дозволяє гривні зміцнювати свої позиції. Також такий новинний каталізатор, як відставка голови НБУ, вже повністю втратив свою силу. У зв’язку з цим гривня наторговує новий діапазон на рівні в 27,50 – 27,80.

Другим фактором стабілізації ситуації виступає зниження ажіотажу. Зараз ми не бачимо реалізації негативних сценаріїв таких, як включення друкарського верстата або зниження ставки. Це дозволяє знизити потік негативу на ринку і стабілізувати ситуацію на ньому. 

Динаміка гривні на поточному тижні продовжить стабілізуватися на рівні в 27,50.

Цього тижня не очікується істотних змін у динаміці на ринку. Поки на ринку низький сезон, в рамках якого активність знижується.

Залишіть коментар

Коментарі