Ексклюзив

Наші люди у світі IT: через що пройшов співзасновник PayPal Макс Левчин?

10 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Успіх від натхнення
  2. Перший великий чек
  3. Не бізнесом єдиним

У 1999 році світ сколихнула новина про запуск невразливої для хакерів системи електронних платежів PayPal. І стала вона такою завдяки старанням одного єврейського хлопчика родом з України. Ім’я Макса Левчина відомо кожному IT-шнику, оскільки саме він, свого часу, доклав руку до створення системи безпеки для проекту PayPal і став її співзасновником поряд з Ілоном Маском і Пітером Тілем. Однак не завжди у Макса все йшло так гладко, адже часто шлях до успіху дуже тернистий.

У Maanimo розбиралися, як Максу Левчину вдалося заробити свої мільйони і чим живе співзасновник PayPal.

Макс Левчин народився в Києві, в родині відомого в літературних колах поета Рафаеля Левчина і програмістки, а також мультимедійної художниці Ельвіни Зельцман. У 1991 році батьки Макса приймають рішення покинути Україну і емігрувати до США. До цього часу хлопець вже непогано знав англійську, тому без особливих зусиль вступив до американської школи, а потім і до Іллінойcького університету, де вивчав комп’ютерні науки.

Успіх від натхнення

Після закінчення навчання Макс переїхав в Кремнієву долину, оскільки розумів, що втілити свої найсміливіші ідеї він зможе тільки там. Саме тут він познайомився з бізнесменом Пітером Тілем, з яким надалі заснував компанію Fieldlink, що дозволяла користувачам зберігати зашифровані дані на своїх кишенькових комп’ютерах. Фірма не принесла приятелям величезного прибутку, але стала трампліном для запуску PayPal.

«Спроба №5» – саме так назвав Левчин PayPal, оскільки 4 рази він терпів невдачі, запускаючи кожний наступний стартап. Однак любов до власної справи, трудоголізм і шалене бажання подарувати світові щось особливе взяли гору.

У 1999 році троє хлопців – Ілон Маск, Пітер Тіль і Макс Левчин запустили платіжну систему PayPal. Останньому було доручено займатися безпекою платежів.

paypal

Під час роботи над системою Левчин був настільки сповнений натхнення, що часто залишався в офісі і ночував у спальному мішку, який тримав під своїм столом. Говорити про розкіш не доводилося.

За словами підприємця, його перша квартира в Кремнієвій долині не відрізнялася помпезністю, в якості меблів у вітальні служили картонні коробки, а обідати доводилося за комп’ютерним столиком.

І ці позбавлення не були марними. Відразу проект «вистрілив» і зацікавив більших гравців – в перші ж місяці його існування компанія Nokia вклала в дітище Левчина $3,5 млн, Deutsche Bank – $1,5 млн. Багато інших банків вклали в PayPal в цілому більше $20 млн. Справи у фірми пішли так добре, що зовсім скоро щоденний оборот компанії виріс до $2 млн завдяки стрімкому зростанню кількості інтернет-користувачів.

Перший великий чек

Свої перші великі гроші Левчин отримав в 2002 році, коли PayPal вирішив придбати eBay за $1,5 млрд. Оскільки Макс володів всього 2,3% компанії, то отримав від угоди близько $34 млн, що дало йому можливість підтримувати інші стартапи. Він став першим інвестором Yelp – сайту для пошуку на місцевому ринку різних послуг. З легкої руки Левчина компанія виросла до штату в 4 тисячі співробітників і c щорічним прибутком у $700 млн. Крім того, Макс створив «краудфандінг для дітей» Glow – це програма, яка індивідуально консультує вагітних жінок. Іншими словами – кишеньковий акушер. Ще один його проект – Affirm, сервіс для імпульсивних моментальних покупок через смартфон, який теж став успішним.

Макс Левчин 2

У 2004 році Левчин запустив власний проект Slide, головною розробкою якого був сервіс зручного відображення великої кількості фотографій для користувачів соціальної мережі MySpace. Пізніше Slide переорієнтувався на створення соціальних сервісів для MySpace і Facebook. Але і тут компанія Левчина не залишилася непоміченою – сервіс придбав більш потужний гігант IT-індустрії Google, а сам Левчин став віце-президентом компанії.

У 2009 році Макс Левчин був внесений до списку найуспішніших бізнесменів молодше 40 років, на думку видання Fortune. Підприємець зайняв почесну 25 сходинку.

Не бізнесом єдиним

Талановита людина талановита в усьому. Не тільки бізнесом і технологічними розробками живе підприємець. Макс Левчин встиг спробувати свої сили у кіновиробництві – він став виконавчим продюсером сатиричного фільму «Дякую за куріння», який отримав дві номінації премії «Золотий глобус» за кращий фільм-мюзикл і за кращу чоловічу роль. Крім того, Левчин небайдужий і до письменницької справи – він співпрацював з Пітером Тилем і Гаррі Каспаровим під час роботи над книгою «Креслення», яка мала побачити світ ще в 2012 році, проте так і залишилася невиданої.

Велосипедний спорт – ще одна пристрасть підприємця, на яку він не шкодує вільного часу. Левчин віддає перевагу не битим велодоріжкам, а з задоволенням підкорює каліфорнійські дороги, проїжджаючи по 300-400 км на тиждень. Їзда на велосипеді дозволяє підприємцю не просто позбутися від робочих думок, а й тримати себе у відмінній формі.

Залишіть коментар

Коментарі