Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 8 – 15 жовтня

25 Листопада 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувався стабільним і плавним плином без зміни позицій по дизельному паливу і бензину, а газ трохи “пішов” вгору. Найбільше на відкат позицій все також впливають зростання цін на кордонах через підвищення нафтових котирувань і девальвація національної валюти. Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні не показали ніякого підвищення або зниження вартості.

За період з 8 по 15 жовтня середня ціна бензину А-95 вчиненого не змінилася і становить 23,02 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на можливе подальше зниження, може і не суттєве.

92-й бензин також став винятком і зовсім не змінився в ціні залишившись на параметрах минулого тижня. За літр на сьогоднішній день просять 21,96 грн/літр, що аналогічно минулому четвергу.

Дизель

Дизельне паливо весь минулий тиждень Герасимчука дивувати і залишалося в одному ціновому значенні. Середня ціна за тиждень ніяк не змінилася і становить 22,43 грн/літр.

Газ

Автогаз не змінив вже давно визначений курс на підвищення вартості. Зараз ціна за літр газу становить 12,25 грн, хоча ще минулого четверга за літр просили 12,17 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива зросла в ціні на 8 копійок (+0,66%).

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

Протягом останніх семи днів нічим не відрізнялися від попередніх двох тижнів. Ціни на всі види нафтопродуктів практично не змінилися.

💰 Існують досить великі запаси нафтопродуктів, досить стабільний попит і фактично відсутність ризиків щодо негативного розвитку ситуації в найближчій перспективі.

Тому ціни стабільні, і швидше за все залишаться стабільними в найближчі 7 днів. Надалі все буде залежати від того, чи збережеться спадний тренд на валютному ринку і чи не виникнуть проблеми з поставками нафтопродуктів з Білорусії, оскільки зайва гострота і бажання українських політиків приєднатися до санкцій проти цієї країни можуть бумерангом вдарити по стані українського ринку.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Ціни на паливо за минулий тиждень залишилися без змін. 95 Бензин і дизель утримують поточні позначки в 23,00 і 22,40. Автогаз трохи збільшився в ціні, додавши 10 копійок, до 12.24 гривень за літр. 

📈 Зниження курсу долара штовхає гривневі ціни на паливо вгору, за рахунок більш довжиною логістики ціни на бензин не так швидко відіграють ці зміни і утримують поточну ціну. У той же час, автогаз вже відображає ці моменти в ціні. За рахунок цього ми і бачимо зростання вартості палива.  

Автогаз має потенціал для зростання до більш високих позначок до 12.40. Середня ціна на 95 бензин може зрости в ціні до 23.20. Середня ціна на дизель може вирости до 23.00.

Залишіть коментар

Коментарі