Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 4 – 11 вересня

25 Листопада 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувалася стабільним і плавним рухом у бік зниження по всіх позиціях. В цілому по бензину і газу було несуттєве падіння цін, а дизельне паливо показало більш істотне падіння. Найбільше на відкат позицій за цінами вплинуло зниження цін на оптові партії нафтопродуктів на кордоні і ослаблення гривні на міжбанківському валютному ринку.

Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні показали незначне і несуттєве зниження.

За період з 4 серпня по 11 серпня середня ціна бензину А-95 знизилася всього на 2 копійки (-0,08%) з 23,75 грн/літр до 23,73 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше зниження, можливо і не суттєве.

92-й бензин також не став винятком і впав в ціні на 2 копійки. За літр на сьогоднішній день просять 22,02 грн/літр, хоча ще тиждень тому ціна становила 22,04 грн/літр (-0,09%).

Дизель

Дизельне паливо не стало винятком і теж весь минулий тиждень показувало стабільне зростання зі значним падінням під кінець тижня. Середня ціна за тиждень впала на 4 копійки (-0,17%): з 22,84 грн/літр до 22,80 грн/літр.

Газ

Автогаз також не змінює вже давно визначений курс на зниження вартості, правда більш планомірне і передбачуване ніж у «старших братів». Зараз ціна за літр газу становить 12,08 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 12,09 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива знизилася в ціні на 1 копійку (-0,08%).

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

За останні 7 днів істотних змін на роздрібному ринку нафтопродуктів не сталося. Ціни залишалися досить стабільними, цьому сприяли дві протилежні тенденції. Перше – зниження цін на оптові партії нафтопродуктів на кордоні, друге – ослаблення гривні на міжбанківському валютному ринку. Оскільки і перша, і друга тенденції були настільки значні, щоб привернути увагу трейдерів, вони вирішили почекати, щоб подивитися, яким чином буде змінюватися ситуація.

Зараз ризики, пов’язані з подальшим ослабленням національної валюти, зберігаються.

Якщо міжбанківський тренд не змінить свій напрямок, то на наступному тижні варто очікувати відновлення невеликого подорожчання всіх видів нафтопродуктів в роздробі.

Артем Куюн, заступник директора ТОВ «Консалтингова група А-95»:

На міжнародному ринку опустилися ціни на нафту, однак в найближчі пару тижнів, навіть якщо ця динаміка збережеться, навряд чи Україна відчує будь-які зміни в протягом наступних двох тижнів. У роздробі нафтопродукти зросли за останні пару тижнів в районі 40 копійок, і на сьогоднішній день свій потенціал до зростання вони вичерпали.

По зрідженому газу ми також не бачимо жодних передумов для подорожчання, т. Е. Були очікування щодо зростання ціни в опті, але пройшли аукціони і ніякого зростання не відбулося, відповідно, і роздріб залишатиметься на тому ж рівні ще протягом кількох тижнів.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За минулий тиждень ціни на паливо не змінилися в ціні. Вартість 95 бензину за підсумками тижня зупинилася на рівні 23,10 грн, дизеля – 22,52 грн. Середня ціна автогазу також залишилася на колишньому рівні в 12,00 гривень. 

На ринку затишшя. Немає чинників, які могли б змінити кардинально ситуацію на ринку. Курс гривні відносно стабільний, ціни на нафту на світових ринках теж.  

Цього тижня ціни на нафту досить сильно впали. Загальне падіння склало близько 20%, внаслідок цього при збереженні поточних значень ціни на наших заправках мають потенціал для падіння до більш низьких позначок. Загальне зниження ціни на бензин може складати близько 50 копійок.

Залишіть коментар

Коментарі