Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 4 – 18 січня

13 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Відгриміли новорічні та різдвяні свята, які залишили після себе незначне зниження курсу долара через зменшення попиту з боку населення. Крім того, національна валюта почала плавне зміцнення завдяки активізації Кабміну на борговому ринку. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара після тривалого зростання перейде до плавного зниження. Уже в найближчі сім днів валюта має всі шанси для того, щоб подешевшати. Справа в тому, що попит на ринку зменшився, і імпортери перестали робити активні закупівлі: все це вплинуло на зміцнення гривні.

Крім цього, основним фактором зростання української національної валюти стали активні операції Кабміну на борговому ринку, які принесли майже 3 млрд доларів. У грудні регулятор викупив з ринку 289,20 млн доларів, а зростання валютного кошика склало 217,50 млн доларів.

На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,28 гривень за долар. Що на 12 копійок нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. Можна припустити, що на цьому тижні долар на міжбанку буде торгуватися близько 28,3 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися в розрізі 28,3-28,5 грн.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Alpari:

За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився по-різному. Курс НБУ незначно виріс, на інших же сегментах ринку долар помірно знизився до гривні на 0,3-0,7%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 28,27 до 28,28 грн (+ 0,04%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 28,44/28,46 грн до 28,25/28,27 грн (-0,7%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 28,26/28,53 грн до 28,18/28,45 грн (-0,3%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,9% до 1,0%.

На думку депутата від «Слуги народу», голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, українцям в 2021 році не варто очікувати різких стрибків курсу валюти. За його словами, в Україні досить нормальний платіжний баланс, великі золотовалютні резерви НБУ, а також невисока інфляція за підсумками минулого року.

Цього тижня ми очікуємо незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,1/28,3 грн.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Минулий робочий тиждень була коротким, тому протягом його трьох торгових днів співвідношення сил між продавцями і покупцями до кінця не прояснилося. Швидше за все, в цей міжсвятковий період з покупкою виходили ті, кому валюта була дуже потрібна, тому продавці намагалися зіграти на підвищення курсу, підтягуючи його до позначки 28,5 грн/дол. США.

По всій видимості, бажаючих купувати за таким курсом виявилося небагато, і в останні робочий день тижня, середу, курс почав знижуватися. Незважаючи на це, готівковий курс в обмінниках протягом довгих вихідних був порівняно високим. Швидше за все, це було результатом того, що в результаті довгого святкового періоду запаси готівкової валюти просто виснажилися.

Залишіть коментар

Коментарі