Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 21 грудня – 4 січня

6 Січня 2021
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital
  3. Вадим Іосуб, старший аналітик Alpari

Курс долара продовжує стабільно зміцнюватися за рахунок посилення попиту з боку покупців, який став наслідком традиційного збільшення бюджетних виплат в кінці року. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара найближчим часом буде коливатися біля позначки в 28,4 грн/$. Минулого тижня гривня опинилася під тиском: Національний банк не виходив на торги для того, щоб знизити вартість долара.

Не варто забувати, що пройшли переговори України з МВФ в онлайн-форматі, в ході яких було проведено аудит виконання умов Фонду. Очна зустріч відбудеться вже в січні після новорічних свят. Тоді ж стануть відомі і терміни отримання Україною обіцяного траншу в 1,5 млрд доларів.

На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс долара на рівні 28,35 грн/$, що на десять копійок менше, ніж в попередній банківський день. Можна припустити, що в останні дні 2020 року долар на міжбанку буде торгуватися біля рівня 28,4 грн, а готівковий долар буде торгуватися в розрізі 28,3-28,5 грн.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Поки не виправдалися очікування багатьох учасників ринку, що пропозиція валюти на ринку буде зростати, а курс зміцнюватися в зв’язку з ростом інтересу інвесторів-нерезидентів до гривневих ОВДП.

Якщо продаж валюти з боку нерезидентів на минулому тижні і мав місце, то ця пропозиція валюти була недостатньою, щоб пересилити інші чинники, які сприяли відновленню зростання курсу. Зокрема, посилення попиту на валюту може бути наслідком традиційного збільшення бюджетних виплат в кінці року.

Підвищений попит на валюту спостерігався протягом усього минулого тижня. Однак до кінця тижня продавці дещо стримали свої апетити і стали пригальмовувати зростання офера, щоб уникнути нових інтервенцій з боку Нацбанку, які могли б перебити пропозиції інших учасників.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Alpari:

За минулий тиждень курс долара до гривні виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,3-1,9%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,83 до 28,35 грн (+ 1,9%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 28,20/28,23 до 28,29/28,32 (+0,3%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 28,00/28,27 до 28,15/28,41 грн (+0,5%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою скоротився з 1,0% до 0,9%.

В кінці минулого тижня Президент Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2021 рік, який Верховна Рада прийняла 15 грудня. Доходи бюджету передбачені в розмірі 1,092 трлн грн, витрати – 1,347 трлн грн. Дефіцит бюджету по відношенню до ЗПС становить 5,5% або 246,6 млрд грн. До бюджету закладено зростання ВВП на 4,6% і інфляція на рівні 7,3%. Середньорічний курс долара, за яким розраховується держбюджет-2021, становить 29,1 грн.

Нагадаємо, що курс, закладений в бюджеті – технічна величина, для переведення очікуваних валютних надходжень і виплат в гривню. Ні НБУ, ні Кабмін не мають зобов’язань довести курс саме до цього рівня або підтримувати його на цьому рівні. Фактичний курс може бути як вище, так і нижче цієї величини.

Цього тижня ми очікуємо незначне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,4 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,3/28,5 грн.

Залишіть коментар

Коментарі