Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 14 – 28 грудня

5 Січня 2021
admin Читать на русском
  1. Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»
  2. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  3. Максим Пархоменко, аналітик Alpari
  4. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital

Протягом минулого тижня долар переживав валютні гойдалки – спочатку різко йшов вгору по причині значного перевищення попиту на валюту над пропозицією з боку покупців, а до кінця тижня йшов вниз через розміщення Мінфіном гривневих ОВДП. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

Готівковий долар падав нижче, ніж 27,90 грн. Перш за все на це вплинув Мінфін з розміщенням гривневих ОВДП, які купили в основному як банки, так і нерезиденти, які знову стали нарощувати портфель, продаючи при цьому долар на міжбанку.

Мінфін залучив рекордну суму, однак варто розуміти, що вона з невеликим тимчасовим лагом повернеться в економіку і знову стане тиснути на курс, змушуючи його рухатися вгору.

Прогноз на тиждень 27,90/28,30.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні через «різдвяні ралі» та рекордний продаж ОВДП, курс долара буде коливатися близько 28 грн/$. При цьому іноземці, незважаючи на ризики, зважилися купувати українські цінні папери. Інвестори з більшою готовністю беруть участь в угодах з ризиковими інструментами країн, що розвиваються, в тому числі і з українськими ОВДП. 15 грудня Мінфін залучив до бюджету 51,44 млрд грн – рекордну суму за весь час.

Крім того, варто враховувати і додаткові ресурси від Європейського союзу, обсяг яких за минулий тиждень перевищив 1 млрд доларів. Все це привело до надлишку валюти. Доларів на ринку стало більше, а попит на них практично не змінився, в результаті вартість гривні почала зростати.

На сьогодні Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 27,82 гривень за долар. Що на 1 копійку вище в порівнянні з попереднім банківським днем. Можна припустити, що долар на міжбанку в найближчі сім днів буде торгуватися біля рівня 28,15 грн, а готівковий долар буде торгуватися в розрізі 28,1-28,3 грн.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Alpari:

За минулий тиждень курс долара до гривні відновився на всіх сегментах валютного ринку, досягнувши позначки в 28,00.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,96 до 27, 82 грн. Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», на відкритті сесії в понеділок становить 28,05/28,06.

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 27,85/28,10 грн до 27,90/28,15 грн.

До п’ятниці курс долара мав потенціал для подальшого зниження, але в перебігу дня курс долара почав активно знижуватися, втративши 30 копійок і закривши сесію на позначці в 28,00 грн.

На цьому тижні зберігається потенціал для подальшого зростання курсу долара до 28,25 грн. У вівторок Мінфін буде проводити нове розміщення облігацій. Це може дозволити гривні зміцнитися і уповільнити темпи її зниження.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Ситуація на валютному ринку минулого тижня була неоднорідною. На початку тижня курс стрімко зміцнювався протягом тренду, який склався в кінці позаминулого тижня.

На початку минулого тижня пропозиція валюти значно перевищувала попит, і курс став зміцнюватися настільки стрімко, що Нацбанк був змушений посилити покупку валюти на міжбанку, щоб уповільнити рух курсу вниз. Обсяг купівлі валюти минулого тижня склав 300 млн дол. США (проти 79 млн дол. США тижнем раніше). Очевидно, збільшення пропозиції валюти було пов’язано зі збільшенням покупки гривневих ОВДП інвесторами-нерезидентами, які для цієї продавали іноземну валюту і купували гривню.

Проте в другій половині минулого тижня ситуація на ринку змінилася. Швидше за все, приплив валюти від інвесторів-нерезидентів припинився, і курс поповз вгору, наблизившись до позначки 28 грн/дол. США.

На цьому тижні учасники ринку будуть шукати нову точку рівноваги. Швидше за все, надлишкової пропозиції валюти від інвесторів-нерезидентів вже не буде і покупці будуть змушені погоджуватися на більш високий курс. Найімовірніше, курс буде коливатися навколо позначки 28 грн/дол. США.

Залишіть коментар

Коментарі