Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 7 – 21 грудня

28 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Максим Пархоменко, аналітик Alpari
  3. Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ “АБ”РАДАБАНК”
  4. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital

Долар продовжує плавно здавати позиції по відношенню до гривні. Важливими чинниками при цьому стали довгоочікуване надання траншу від МВФ в розмірі 600 млн євро, а також зниження імпорту через прийдешні карантинні обмеження. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, проаналізували коливання курсу валют і дали свій прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара найближчим часом може опуститися нижче психологічної позначки в 28 грн/$. Це пов’язано з наданням кредиту від ЄС (зі ставкою 0,125%, в десятки разів менше, ніж у МВФ) в розмірі 623,5 млн євро. Тепер можна з високою ймовірністю очікувати надходження грошей і від самого Фонду. Зростання прибутковості ОВДП призводить до збільшення позицій нерезидентів в даному інструменті. Це, в свою чергу, знизить тиск на курс національної валюти.

Також позитивними моментами є зниження імпорту через прийдешній локдаун і високі резерви Нацбанку. Все це призвело до того, що Національний банк України на 14 грудня встановив офіційний курс на рівні 27,96 гривень за долар. Що на 11 копійок нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. У найближчі ж сім днів можна очікувати зниження курсу долара до гривні. Американська валюта на міжбанку може торгуватися поблизу 27,9 грн, а готівковий долар може торгуватися в розрізі 27,9-28,1 грн.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Alpari:

За минулий тиждень курс долара до гривні значно знизився на всіх сегментах валютного ринку в середньому на 40 копійок.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,29 до 27, 96 грн. Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 28,26/28,28 грн до 27,96/27,97 грн.

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 28,23/28,44 грн до 27,85/28,10 грн. При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,7%.

Основною причиною зниження курсу долара виступає зростання активності на борговому ринку України. Проблеми із закриттям діри в бюджеті змушують Мінфін шукати нові джерела фінансування бюджету. Для цього Мінфін почав більш активно позичати гроші на ринку. З огляду на складну політичну обстановку, займати довелося під більш високі відсотки. В даний момент активність інвесторів і їх попит, борги, номіновані в гривні, викликають її зміцнення.

У п’ятницю ми змогли зломити позначку на рівні 28.00, це відкриває шлях для зниження курсу долара до 27,75 грн вже цього тижня.

Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ “АБ”РАДАБАНК”:

Готівковий долар впав на минулому тижні, і це зниження було спровоковано входом нерезидентів в гривневі ОВДП на суму близько 2 млрд грн., для чого довелося продати близько 70 млн доларів, що для нашого ринку є суттєвою сумою, здатною зрушити ринок.

Цього вівторка як зазвичай аукціон Мінфіну, і є ймовірність подальшого входу іноземців під привабливий відсоток. Тому зміна напрямку можливе тільки після результатів розміщення ОВДП.

Тому прогноз досить широкий – 27,70/28,20 грн.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

C початку грудня на валютному ринку України перевага закріпилася за покупцями валют. На ринку не відчувається дефіциту валюти, і продавці змушені погоджуватися на більш низький обмінний курс. В кінці минулого тижня курс на міжбанку подолав «психологічну позначку» 28,0 грн/дол. США. На мій погляд, підтримку ринку могло надати продаж валюти з боку нерезидентів – покупців гривневих ОВДП. За останню обсяг гривневих ОВДП у портфелях нерезидентів збільшився на 2 млрд грн.

Якщо покупка нерезидентами ОВДП стане стійкою тенденцією, а не одноразовою акцією, то тенденція зміцнення курсу може продовжитися. Також психологічну підтримку ринку можуть надати новини, пов’язані з відновленням зовнішнього кредитування (кредит від ЄС, розміщення євробондів, позитивні очікування з приводу МВФ).

Залишіть коментар

Коментарі