Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 30 листопада – 14 грудня

24 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі
  3. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital

Американська валюта продовжує плавно здавати позиції, і причиною тому стали новини про посилення карантинних обмежень, на тлі яких імпортери значно скоротили закупівлі долара. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара в найближчий тиждень може втратити в ціні і опуститися до 28,2 грн/$. Одна з причин – рекордне падіння американської валюти на міжнародному ринку. З іншого ж боку, на тлі новин про можливе посилення карантину імпортери зменшили апетити і купують менше доларів. При цьому не варто забувати, що останні кілька тижнів долар плавно дорожчав, а Нацбанк не поспішав змінювати цю тенденцію. Чим дорожче коштує американська валюта, тим вище надходження до бюджету і тим легше виконати план надходжень до скарбниці. А з цим у Мінфіну є серйозні проблеми.

Зараз же вже навпаки третій день гривня зміцнюється на тлі посилення оптимістичних настроїв на ринку. Сьогодні, 7 грудня, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,29 гривень за долар. Що на 1 копійку нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. Надалі можна очікувати незначне зниження курсу американської валюти до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися поблизу 28,2 грн, а готівковий долар може торгуватися в діапазоні 28,2-28,4 грн

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,6-0,8%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,47 до 28,29 грн (-0,6%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 28,50/28,51 до 28,26/28,28 (-0,8%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 28,39/28,60 до 28,23/28,44 (-0,6%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,7%.

Цього тижня ми очікуємо помірне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,1/28,3 грн.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

В останні тижні коливання курсу визначаються ситуативною перевагою або продавців, або покупців. В цілому, продавці намагаються підтягнути курс до позначки 28,5 грн/дол. США, в той час як покупці воліють бачити курс ближче до позначки 28,3 грн/дол. США.

Минулого тижня спостерігалася ситуативна перевага покупців, завдяки чому курс пішов вниз. У той же час, інформаційний фон, який впливає на валютний ринок України, був відносно нейтральним. Таким чином, був відсутній інформаційний фактор, який міг надавати додатковий девальваційний тиск на курс.

Залишіть коментар

Коментарі