Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 30 листопада – 14 грудня

24 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі
  3. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital

Американська валюта продовжує плавно здавати позиції, і причиною тому стали новини про посилення карантинних обмежень, на тлі яких імпортери значно скоротили закупівлі долара. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара в найближчий тиждень може втратити в ціні і опуститися до 28,2 грн/$. Одна з причин – рекордне падіння американської валюти на міжнародному ринку. З іншого ж боку, на тлі новин про можливе посилення карантину імпортери зменшили апетити і купують менше доларів. При цьому не варто забувати, що останні кілька тижнів долар плавно дорожчав, а Нацбанк не поспішав змінювати цю тенденцію. Чим дорожче коштує американська валюта, тим вище надходження до бюджету і тим легше виконати план надходжень до скарбниці. А з цим у Мінфіну є серйозні проблеми.

Зараз же вже навпаки третій день гривня зміцнюється на тлі посилення оптимістичних настроїв на ринку. Сьогодні, 7 грудня, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,29 гривень за долар. Що на 1 копійку нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. Надалі можна очікувати незначне зниження курсу американської валюти до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися поблизу 28,2 грн, а готівковий долар може торгуватися в діапазоні 28,2-28,4 грн

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,6-0,8%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,47 до 28,29 грн (-0,6%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 28,50/28,51 до 28,26/28,28 (-0,8%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 28,39/28,60 до 28,23/28,44 (-0,6%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,7%.

Цього тижня ми очікуємо помірне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,1/28,3 грн.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

В останні тижні коливання курсу визначаються ситуативною перевагою або продавців, або покупців. В цілому, продавці намагаються підтягнути курс до позначки 28,5 грн/дол. США, в той час як покупці воліють бачити курс ближче до позначки 28,3 грн/дол. США.

Минулого тижня спостерігалася ситуативна перевага покупців, завдяки чому курс пішов вниз. У той же час, інформаційний фон, який впливає на валютний ринок України, був відносно нейтральним. Таким чином, був відсутній інформаційний фактор, який міг надавати додатковий девальваційний тиск на курс.