Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 25 січня – 8 лютого

13 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Початок лютого ознаменувався для фінансового ринку України зниженням курсу американської валюти. Причиною ослаблення долара стало продовження місії МВФ ще на 10 днів, а також нарощування нерезидентами своїх портфелів ОВДП. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Курс долара в перший тиждень лютого залишиться в колишньому діапазоні. На ринку поки всі в очікуванні, так як одним з головних чинників залишається співпраця з МВФ, яка все ще під питанням. Як ми знаємо, робота місії Міжнародного валютного фонду продовжена в Україні на 7-10 днів. А Національний банк України вже відзначив прогрес в переговорах і високо оцінює шанси щодо перегляду програми.

На сьогодні ж Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 28,13 гривень за долар. Курс знизився на 6 копійок в порівнянні з попереднім банківським днем. Можна припустити, що різких стрибків валюти на цьому тижні не відбудеться. Навіть можна очікувати незначне зниження курсу долара до гривні. Американська валюта на міжбанку буде торгуватися поблизу 28,0 грн, а готівковий долар буде торгуватися в розрізі 28,0-28,2 грн.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився незначно і різноспрямовано. Гривня торгувалася у вузькому діапазоні 28,13-28,03. Загальні коливання гривні знизилися до 10 копійок за тиждень, що було мінімумом за останні 6 місяців.

З минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 28,16 до 28,19 грн (+ 0,4%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 28,10/28,11 до 28,04/28,05. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень не змінилися і залишаються на рівні в 28,00/28,20. При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою скоротився з 0,8% до 0,7% за рахунок зниження курсу продажу при незмінній покупці.

Цього тижня ми очікуємо збереження поточної динаміки курсу долара до гривні на міжбанку при збереженні курсів на готівковому ринку. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн, а готівковий долар в банках залишиться поблизу 28,1/28,3 грн.

Юрій Задоя, Голова Правління Конкорд Банку:

Спочатку зростання, а потім зниження курсу готівкового долара минулого тижня було значною мірою відображенням руху котирувань на міжбанківському валютному ринку. Активна пропозиція безготівкового долара банками з іноземним капіталом та експортерами призвела до зниження його котирувань, що не могло не позначитися на курсах купівлі та продажу готівкової валюти в касах банків.

Минулого тижня на курс значно впливали продажі валюти нерезидентами-покупцями ОВДП, закриття коротких валютних позицій банків, які не повірили в подальше зростання котирувань, а також деяке переважання пропозиції валюти над попитом, пов’язане з небажанням експортерів притримувати продаж на ринку, який «падав». Окрім цього, попит на валюту з боку імпортерів був не дуже високим.

Початок наступного тижня не принесе нам яких-небудь значних коливань. У вівторок і середу важливу роль у формуванні курсу долара будуть відігравати дії банків-нерезидентів і їхнє бажання продавати валюту для купівлі гривневих ОВДП у вівторок або бажання купувати валюту на отриману від Мінфіну в середу гривню (від погашення облігацій і виплати за ними відсотків). У другій половині тижня можливе невелике зростання курсу долара, пов’язане із закриттям валютних контрактів імпортерів і виплатами за відшкодуванням ПДВ.

У цілому наступний тиждень не повинен принести нам сильних коливань курсу як у плані зростання, так і падіння курсу долара. Ми не очікуємо прориву котирувань за межі коридору 28,05/28,45 дол./грн. У разі ж наближення курсу до позначок 28,00 дол./грн або 28,50 дол./грн у ситуацію повинен втрутитися Нацбанк, який вийде з купівлею або продажем валюти відповідно.

Сергій Гнєзділов

Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

Готівковий долар минулого тижня впав нижче 28,20.

Це обумовлено триваючим нарощуванням нерезидентами своїх портфелів ОВДП, так за минулий тиждень вони купили паперів на 4,5 млрд доларів. Інші фактори були не важливі.

Прогноз – 27,95/28,25 грн та долар.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Минулого тижня міжбанківський валютний ринок перебував у відносній рівновазі.

Як і тижнем раніше, спекулянти робили спроби розігнати ринок, щоб заробити на продажу валюти за більш високим курсом, але інші учасники ринку на це не «купилися», і курс на міжбанку так і не піднявся вище позначки 28,2 грн/дол. США.

Найбільш ймовірний коридор курсу на цьому тижні – 28,0-28,2 грн/дол. США.

Залишіть коментар

Коментарі