В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 29 березня – 12 квітня
- Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
- Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank
- Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»
- Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі
Початок квітня ознаменувався для українського фінансового ринку незначним падінням курсу американської валюти, вплив на яку надає посилення карантину в країні. Гривня ж продовжує зміцнюватися за рахунок купівлі ОВДП нерезидентами. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.
Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:
В останні тижні на курс найсильніше впливав карантин, який стає ще жорсткіше з 5 квітня. Бізнес змушений адаптуватися до умов перманентного локдауна, тому попит на американську валюту з боку імпортерів, ймовірно, відновиться не скоро. Торги на минулому тижні показали, що по долару в парі з гривнею попиту вище рівня в 28,00 просто немає.
Ймовірно, саме з цієї причини нерезиденти з середи почали знову купувати ОВДП на вторинному ринку, де їх портфелі виросли на 320 млн грн – до 104,40 млрд. Це в значній мірі і дозволило курсу гривні зміцнитися на міжбанку.
Як результат, Національний банк України на сьогодні встановив офіційний курс на рівні 27,95 гривень за долар, що на 12 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем. Можна припустити, якщо ситуація на Донбасі буде залишатися стабільною, то значних змін у вартості валюти чекати не варто. Долар на міжбанку може торгуватися в найближчі сім днів поблизу 27,9 грн, а готівковий долар в розрізі 27,8-28,0 грн.
Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank:
Незважаючи на успішне проведення аукціону Мінфіну минулого тижня, який дозволив практично повністю рефінансувати погашення внутрішнього державного боргу в березні, негативний новинний фон щодо ситуації в країні змушує інвесторів-нерезидентів займати вичікувальну позицію.
В цілому, за минулий тиждень портфель ОВДП нерезидентів скоротився майже на 0,5 млрд грн, що істотно не вплинуло на курс гривні, але викликало деякі коливання в бік зниження на початку тижня і в п’ятницю, на заключних торгах. Також низька активність нерезидентів може бути пов’язана з пасхальними вихідними в Європі, які почалися 2-го квітня і триватимуть до сьогодні. Тому можна прогнозувати, що на цьому тижні нерезиденти не будуть проявляти високу активність на МВРУ.
Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:
Готівковий долар виріс до 27,95 грн, а ось міжбанк – до 28,03 грн. І знову нерезиденти не продавали валюту під ОВДП, їх портфель залишився на тому ж рівні.
Попит на міжбанку перевищував пропозицію в кінці тижня, що і спровокувало зростання котирувань за позначку 28,00.
Прогноз на тиждень – 27,80/28,05.
Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:
За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився незначно і різноспрямовано.
Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,97 до 27,96 грн (-0,04%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час практично не змінилися і залишилися поблизу 27,95/27,97. Середні курси купівлі / продажу готівкового долара в банках за тиждень змінилися з 27,83/28,02 до 27,82/28,05 (-0,02%/+ 0,1%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,7% до 0,8% за рахунок зростання курсу продажу з одночасним зниженням покупки.
Цього тижня ми не очікуємо помітної зміни курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,0 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися поблизу 27,9/28,1 грн.
Що стосується динаміки гривні за весь минулий місяць, то в березні вона зміцнилася і до долара, і до євро, при цьому падіння євро було набагато помітніше. Судячи з офіційних курсів, встановлених НБУ, долар за місяць знизився з 27,93 до 27,89 грн (-0,2%). Курс євро знизився з 34,15 до 32,72 грн (-4,2%). Більш інтенсивне падіння євро пов’язано з його зниженням на світовому валютному ринку. Так, за місяць валютна пара EUR/USD знизилася з 1,2230 до 1,1740 (-4,0%). При цьому з початку року долар знизився до гривні на 1,4%, а євро подешевшав до національної валюти на 5,8%.
У квітні ми очікуємо помірне зниження долара до гривні і більш помітне зниження євро за рахунок того, що європейська валюта може продовжити дешевшати на світовому ринку. До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,6-28,1 грн, євро – в діапазоні 31,0-31,7 грн.
Коментарі