Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 22 березня – 5 квітня

17 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank
  3. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі
  4. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital

Курс долара починає потроху стабілізуватися за рахунок того, що іноземці стали менше купувати українські ОВДП. Свій вплив також надає і карантин, завдяки чому девальвує курс гривні. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Чепижко

У перші дні квітня курс долара може переступити позначку в 28 гривень. Це пов’язано в першу чергу з відсутністю позитивних новин про переговори з МВФ, а також з тим, що іноземці стали менше купувати українські облігації внутрішньої держпозики. Звичайно, карантин в Україні та інших країнах також негативно впливає на курс, що паралельно дозволяє зміцнитися долару.

На сьогодні Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 27,96 грн за долар, що практично не відрізняється від п’ятничного показника. У найближчі сім днів можна чекати невеликого зростання долара до гривні. Американська валюта на міжбанку буде торгуватися поблизу 28,1 грн, а готівковий долар буде торгуватися в діапазоні 27,80 -28,20.

Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank:

Наталья Шишацкая

Одним з основних чинників ослаблення курсу гривні на цьому тижні стало зменшення розміру портфеля ОВДП нерезидентів (близько 1,7 млрд грн) внаслідок істотних погашень ОВДП (10,56 млрд грн основного боргу, плюс 1,59 млрд грн %) і відносно скромних ( 6,45 млрд грн), у порівнянні з минулим тижнем (10,05 млрд грн), результатів розміщень ОВДП на аукціоні Мінфіну.

Однією з причин виходу нерезидентів з ОВДП є загальносвітова тенденція виходу інвесторів з ринків, що розвиваються, в більш спокійні і надійні активи на тлі чергової хвилі пандемії і нового світового локдауна.

У такі періоди інвестори, вибираючи між високою прибутковістю з високим ризиком і високою надійністю, але з низькою прибутковістю, вважають за краще заходити в «safe haven» – тиху гавань для своїх інвестицій (високоліквідні активи – казначейські папери США та банківське золото).

Підтримку гривні на наступному тижні можуть надати оплати ПДВ та акцизних зборів до бюджету, які призведуть до зменшення гривневої ліквідності і, традиційно, розміщення ОВДП на аукціоні Мінфіну.

Експортери та імпортери поки не проявляють велику активність на МВРУ.

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

Вадим Иосуб

За минулий тиждень курс долара до гривні впевнено виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,8-1,0%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,72 до 27,97 грн (+ 0,9%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 27,68/27,69 до 27,95/27,96 (+1,0%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 27,60/27,77 до 27,82/28,03 (+0,8%/+0,9%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,6% до 0,8% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу в порівнянні з покупкою.

Цього тижня ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,1 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися поблизу 28,0/28,2 грн.

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Евгения Ахтырко

На минулому тижні на валютному ринку попит на валюту перевищував пропозицію. Перевага швидко перейшла до продавців, які намагалися підтягти курс до позначки 28 грн/дол. США, проте десь біля цієї позначки ринок знайшов рівень опору. В кінці минулого тижня курс на міжбанку перебував у вузькому коридорі 27,95-28,0 грн/дол. США, спроби покупців опуститися нижче цих рівнів успіхом не увінчалися.

Поки складно зробити висновок про те, чи був стрибок курсу минулого тижня просто ситуативним явищем або ж пропозиції валюти на ринку вже недостатньо, щоб утримувати курс в районі 27,7 грн/дол. США, як це спостерігалося протягом минулих тижнів.

Залишіть коментар

Коментарі