В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 1 – 15 березня
Початок весни приніс істотне зміцнення курсу гривні, американська ж валюта продовжує девальвувати. Причиною тому став вихід на ринок аграріїв з продажем валюти в зв’язку з початком підготовки посівних робіт, а також підвищення облікової ставки НБУ на 0,5%. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.
Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank:
Істотному зміцненню курсу гривні на цьому тижні сприяло декілька факторів: зменшення попиту з боку великих покупців-імпортерів, вихід на ринок аграріїв з продажем валюти в зв’язку з початком підготовки посівних робіт, акумулювання гривневої ліквідності юрособами напередодні податкових оплат в бюджет і загальними очікуваннями ринку підвищення облікової ставки НБУ.
Як і очікувалося, у четвер НБУ оголосив про підвищення облікової ставки на 0,5%, це сприяло ще більшому зміцненню позицій національної валюти.
Невелике зниження обсягу портфеля ОВДП нерезидентів було пов’язано з великими погашеннями ОВДП в кінці лютого і, швидше за все, було короткостроковим трендом. З огляду на привабливу прибутковість, яка, судячи з підвищення облікової ставки, буде, як мінімум, перебувати на тих же позиціях, а також конкурентну перевагу перед паперами внутрішнього державного боргу інших ринків, що розвиваються, у вигляді відсутності податку на дохід по ОВДП, можна з упевненістю прогнозувати подальше зростання портфеля ОВДП нерезидентів, що в свою чергу надасть підтримку курсу гривні.
Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:
За минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,4-1,0%.
Так, з минулого вівторка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,00 грн до 27,71 грн (-1,0%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час знизилися з 27,89/27,91 до 27,78/27,80 (-0,4%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 27,81/28,00 до 27,66/27,88 (-0,6%/- 0,4%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,7% до 0,8% за рахунок більш швидкого зниження курсу покупки в порівнянні з продажем.
Згідно з даними Нацбанку, станом на 1 березня міжнародні резерви України за попередніми даними склали $28,5 млрд. За інформацією прес-служби НБУ, в лютому резерви зменшилися на 1% з урахуванням погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави, які були частково компенсовані за рахунок валютних надходжень на користь уряду і інтервенцій НБУ на валютному ринку.
Протягом найближчого тижня ми очікуємо незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,7 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,6/27,8 грн.
Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:
На минулому тижні ревальваційний тиск пересилив опір «биків». Зниження курсу було стрімким, і один раз протягом тижня Нацбанк вийшов на міжбанківський ринок з покупкою валюти, щоб призупинити стрімке зниження курсу. Втім, інтервенція регулятора була одноразовою і незначною – 20 млн дол. США.
Курс опустився до рівнів, які в останній раз спостерігалися місяць тому. Є ймовірність, що на поточному тижні курс може закріпитися в коридорі 28,7-28,8 грн/дол. США, який виглядає прийнятним і для покупців, і для продавців.
Коментарі