Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 20 липня – 3 серпня

7 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро
  3. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі

Протягом декількох тижнів долар продовжував зростати, підживлюючись панічними настроями з боку бізнесу і населення. «Підлив масла у вогонь» своїм мовчанням і регулятор, який не виходив на торги. Однак до кінця минулого тижня курс гривні почав стабілізуватися, причиною цього послужили дії Нацбанку – продаж валюти із запасів і збереження облікової ставки на рівні 6%. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні курс долара після декількох тижнів зростання почав знижуватися. На всіх сегментах валютного ринку гривня зміцнилася на 10-15 копійок і впевнено опустилася нижче психологічної позначки в 28 грн/$.

? Зниження курсу відбулося завдяки продажу Нацбанком валюти з резервів. Хоча, як ми всі пам’ятаємо, перед цим, після призначення нового голови НБУ, американська валюта невпинно зростала в ціні. Це було викликано ажіотажем серед бізнесу та населення, які чекали долар по 30 гривень. ?

Хоча фундаментальних причин для падіння курсу гривні немає, навпаки, зараз сприятлива ситуація з точки зору експорту, цін і обсягів. І ось сьогодні все почало повертатися на круги своя. Національний банк України на 27 липня встановив офіційний курс на рівні 27,75 гривень за долар, що на 12 копійок нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. Протягом найближчого тижня така тенденція, ймовірно, продовжиться. Долар на міжбанку може торгуватися близько 27,7-27,9 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,6-27,8 грн.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Ще один непростий тиждень для гривні, на цей раз вона боролася за «місце під сонцем» на позиції вище 28: котирування долара стартували з 27,45-27,50 грн, поступово росли до тижневого максимуму 27,89-27,90 грн в четвер з подальшим коригуванням до 27,83-27,86 грн на фініші.

Офіційний курс гривні знизився на 40 копійок: з 27,36 грн до 27,76 грн заявлених на сьогодні.

Фактори впливу на курсові тренди:

  • Загальна виражена девальваційна тональність інформаційного поля останніх днів посилила відповідні настрої учасників ринку, які підживлювалися спекулятивною складовою і помірним, але стабільним попитом нерезидентів на валюту;
  • Готівковий ринок згадав часи «бігу попереду міжбанківського паровоза» і пішов з вівторка в помірний курсовий відрив, тестував психологічний бар’єр 28 грн і створював передумови для додаткового спекулятивного розгойдування;
  • Результати чергового аукціону Мінфіну, який розмістив ОВДП на 11,5 млрд грн (6,8 млрд – гривневі папери з прибутковістю 7,74% річних на 6 місяців і 10,25% річних на 2 роки, а також валютні на $ 171,4 млн із прибутковістю 3,39% річних) можна назвати порівняно успішними, але вони мало вплинули на загальні настрої ринку;
  • Стрімке подолання парою євро/долар на зовнішніх ринках кордону 1,15, а потім і 1,16 стали ще одним додатковим фактором спекулятивної активності;
  • Нервозність досягла апогею в четвер, на тлі очікування рішення НБУ по обліковій ставці як сигналу ринку про подальший вектор монетарної політики і вартості гривневих ресурсів; рішення про збереження облікової ставки на поточному рівні 6% було сприйнято позитивно, що відбилося на курсовій динаміці: котирування відкотилися, а готівковий ринок повернувся до практики синхронізації з міжбанком.

? Регулятору не вдалося відсидітися на березі, а довелося неодноразово виходити в торги в якості «курсового пожежника» і продати за тиждень близько 350 млн доларів.?

В результаті спільних різноспрямованих зусиль учасників ринку гривня завершила тиждень на підступах до 27,85 грн.

Курсова динаміка поточного тижня буде залежати від кадрових рішень нового керівництва НБУ, подальшого розвитку епідемічної ситуації та жорсткості заходів протидії їй, темпів відновлення бізнес-активності, кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні. При їх збалансованому прояві ми очікуємо, що торги будуть проходити в діапазоні 27,70-28,20 грн за долар США.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні помітно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,5-1,4%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 27,36 грн до 27,76 грн (+ 1,4%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 27,61/27,63 грн до 27,76/27,78 грн (+ 0,5%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 27,42/27,69 грн до 27,64/27,92 грн (+ 0,8%). При цьому спред між середнім продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 1,0%.

У понеділок вартість золота на світовому ринку сягнула $1945 за тройську унцію. При цьому ціна золота встановила новий історичний максимум, перевищивши попередній рекорд в $1920, який був встановлений у вересні 2011 року. Попит на золото зростає на тлі пандемії covid-19 і песимізму інвесторів з приводу перспектив світової економіки. Цього тижня ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися за тиждень поблизу 27,9 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 27,9/28,1 грн.

Залишіть коментар

Коментарі